1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Intergaz gāzes apkures sistēma: maksā tikai par patērēto gāzi

Iegūt padziļinātu informāciju un izpratni par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu veidiem un pieejamību var būt aktuāli vairākos gadījumos. Iespējams, ka dzīvo vai plāno dzīvot privātmājā, kuras atrašana vietā ir pieejami arī citi apkures veidi, piemēram, centrālā gāzes apkure vai ģeotermiskā apkure. Lai gan centrālā gāzes apkure joprojām ir viens no plašāk izmantotajiem apkures veidiem tur, kur tā ir pieejama, vienmēr ir vērts apsvērt visus sev pieejamos variantus un izvērtēt, kas ir ērtāk un izdevīgāk konkrētajā gadījumā.  

Ja pastāv šī izvēles iespēja, lieti noderēs mūsu raksts, kurā piedāvājam četru pieejamo apkures sistēmu analīzi un salīdzinājumu. Ja Tava mājvieta atrodas tālu no maģistrālā gāzes vada tuvumā, kur citādi būtu iespējams veikt atzaru savienojumu, lai gāzi pievadītu centralizēti, sašķidrinātā gāzes apkures sistēma ir viens no ērtākajiem un pieejamākiem apkures sistēmu veidiem. Taču, arī šajā gadījumā ir vērts iepazīties ar dažādajiem piedāvājumiem tirgū, lai apzinātu dažādo sistēmu priekšrocības. Lasi tālāk, lai noskaidrotu, kā Intergaz piedāvātā sašķidrinātās gāzes apkures sistēma privātmājām atšķiras no citiem piedāvājumiem Latvijas tirgū!

Kā mājokli aprīkot ar gāzes balonu apkures sistēmu?

Autonomās sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu var izmantot gan kā pagaidu risinājumu (kamēr tiek veikta mājokļa pieslēgšana centrālajam gāzes vadam) vai kā ilgtermiņa alternatīvu centrālajai apkurei. Centrālajā apkure tiek izmantota dabasgāze jeb metāns, kuru iegūst pazemes atradnēs, savukārt, sašķidrinātās gāzes apkure sistēmas tiek izmantots propāna un butāna maisījums, kuru iegūst kā naftas pārstrādes blakusproduktu. Tā kā dabasgāze atrodas gāzveida stāvoklī, to galapatērētājam iespējams nogādāt tikai ar centrālās maģistrāles starpniecību. Savukārt, sašķidrināto gāzi galapatērētājam ērti iespējams nogādāt uz jebkuru atrašanās vietu ar specializētu autotransportu, kas aprīkots ar gāzes tvertni.

Tādējādi mājokļa aprīkošana ar sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ir ātra: process kopumā aizņem tikai pusotru mēnesi. Tāpat, sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas ierīkošana sniedz priekšrocību arī tad, ja plāno ilgtermiņā mājokli pieslēgt centrālās apkures maģistrālei, jo gāzes cauruļvadu, kurš tiks izmantots sašķidrinātās gāzes sistēmas lietošanai, būs iespējams lietot arī tad, kad tas tiks pieslēgts dabasgāzes cauruļvadiem. Intergaz gāzes apgādes sistēmu ir iespējams gan iegādāties, gan īrēt. Ja sašķidrinātās gāzes sistēmu plānots lietot īstermiņā, Intergaz gāzes balonu apkures sistēmu piedāvā lietošanā tikai par 35 eiro mēnesī

Intergaz gāzes apkures sistēmas priekšrocības

Lai gan Intergaz nav vienīgais uzņēmums Latvijā, kurš privātpersonām piedāvā ierīkot gāzes balonu apkures sistēmu ar sašķidrināto gāzi, Intergaz ir vienīgais pakalpojumu sniedzējs, kura piedāvātā sistēma ir aprīkota ar gāzes skaitītāju. Intergaz piedāvātais risinājums ir unikāls, jo tas ļauj klientiem maksāt tikai par gāzes apjomu, kuru tie ir izlietojuši saskaņā ar gāzes skaitītāja mērījumiem, nevis par visu gāzes balona tilpumu. 

Gāzes skaitītājs - Intergaz

Gāzes skaitītājs mēra patērētās gāzes apjomu norādītajā laika intervālā, un tas ir īpaši būtiski tāpēc, ka reizēm gāzes balonos paliek neiztērēta gāze. Pateicoties gāzes skaitītājam par gāzes balonos palikušo neiztērēto gāzi nenāksies maksāt. Šāda situācija ir īpaši aktuāla, piemēram, ziemas mēnešos, kad temperatūra nereti ir zemāka par 0 grādiem. Šajos gadījumos ir lielāka iespēja, ka gāzes balonos būs palikusi neiztērēta gāze, taču sistēmas, kurās nav intergrēts gāzes skaitītājs, to nespēj identificēt, kā rezultātā patērētājam nākas pārmaksāt par neizlietoto gāzi.  

Gāzes balonu apkures sistēma ar gāzes skaitītāju - Intergaz
Gāzes balonu apkures sistēma ar gāzes skaitītāju - Intergaz

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas darbība

Kad esi pieņēmis lēmumu par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu savā mājvietā, sākotnēji tiks uzstādīta gāzes tvertne. Piemājas zemesgabala teritorijā iespējams uzstādīt virszemes vai pazemes tvertni jeb cisternu, kurā tiks uzglabāta sašķidrinātā gāze. Nereti klienti, kuriem ir šāda iespēja, izvēlas pazemes tvertnes uzstādīšanu estētisku iemeslu dēļ. Savukārt, mājas iekšienē tiek ievilkts gāzesvads un uzstādīts gāzes katls (kurus, kā jau minējām, nepieciešamības gadījuma iespējams izmantot arī dabasgāzes apkurei), kurā sašķidrinātā gāze nonāk no ārpus mājas esošās tvertnes. Gāzes katls sašķidrināto gāzi, tāpat kā tas būtu dabasgāzes apkures gadījumā, izmanto ēkas apkurināšanai, ūdens uzsildīšanai, kā arī gāzes plīts darbībai. 

3D vizualizācija - Virszemes gāzes tvertne - Intergaz
3D vizualizācija - Virszemes gāzes tvertne - Intergaz

Gāzes tvertni ir arī viegli un ērti uzpildīt. Papildus jau iepriekš minētajai priekšrocībai – gāzes skaitītājam, kurš ļauj lietotājam maksāt tikai par jau iztērēto gāzi, Intergaz gāzes cisternu aprīko ar telemetrijas sistēmu – īpašu sensoru, kas kontrolē sašķidrinātās gāzes līmeni tvertnē. Kad gāzes līmenis tvertnē ir pazeminājies līdz 30% no sākotnējā apjoma, telemetrijas sistēma automātiski nosūta signālu Intergaz centrālajam birojam. Uzņēmuma operators tad sazinās ar klientu, lai vienotos par klientam ērtāko sašķidrinātās gāzes piegādes laiku. 

3D vizualizācija - Pazemes gāzes tvertne - Intergaz
3D vizualizācija - Pazemes gāzes tvertne - Intergaz

Sistēmas uzstādīšana un turpmākā sadarbība

Intergaz nodrošina pilnu pakalpojuma spektru sašķidrinātās gāzes sistēmas uzstādīšanā – sākotnējas konsultācijas, projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu. Tā kā gāzes tverne ir aprīkota ar telemetrijas sistēmu, gāzes atkārtota uzpildīšana ir ērta un vienkārša, turklāt klientam par to nav pat jācenšas atcerēties – par to parūpēsies Intergaz. Tāpat piedāvājumu daudz pievilcīgāku par citiem tirgū pieejamajiem pakalpojumiem padara gāzes skaitītāja ierīkošana, kurš ļaus ietaupīt un maksāt tikai par patērēto.  

Savukārt, Intergaz tiešsaistes platforma “Mans Intergaz” ļauj klientiem kontrolēt situāciju un atvieglo pakalpojuma saņemšanu vēl vairāk. “Mans Intergaz” ir Intergaz klientiem pieejama platforma, kurā iespējams izveidot savu klienta profilu – savu “kabinetu”, kurā nepieciešamības gadījumā iespējams uzraudzīt sašķidrinātās gāzes patēriņu, apmaksāt rēķinus un iegūt informāciju par ekskluzīvām cenu akcijām. 

Šo un citus rakstus par dažādiem praktiskiem jautājumiem – gan par sašķidrināto gāzes sistēmu ierīkošanu, lietošanu un priekšrocībām, gan arī par dažādiem citiem ar mājokli un tā uzturēšanu saistītiem jautājumiem piedāvā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu ierīkotājs un gāzes tirgotājuzņēmums SIA “Intergaz”.

Intergaz klientu atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu