1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Ģeotermāla apkure vs. sašķidrinātā gāze

Savos rakstos mēs ne reizi vien esam salīdzinājuši dažādus apkures veidus un noskaidrojuši, kādas priekšrocības un trūkumi piemīt katram no tiem. Tā, piemēram, jūs varat izlasīt mūsu salīdzinājumu apkurei ar sašķidrināto gāzi un malkas apkurei. Vai izlasīt par priekšrocībām un trūkumiem, kuri piemīt apkurei ar granulām un apkurei ar sašķidrināto gāzi Šodienas rakstā mēs salīdzināsim šādu apkures veidus: ģeotermālu apkuri un jums jau zināmo apkuri ar sašķidrināto gāzi.

Kas ir ģeotermālā apkure?

Apkure ar sašķidrināto gāzi vai ģeotermālā apkure?

Ģeotermālā apkure izmanto apkārtējās vides enerģiju. Lai ierīkotu ģeotermālo apkuri zem zemes vai ūdenstilpnes dibenā, jūsu gruntsgabalā tiek uzstādītas maģistrāles. Lai šāda veida apkure būtu maksimāli efektīva, maģistrāles vislabāk izvietot vertikāli. Lielākais trūkums: jūsu gruntsgabalā būs jāizurbj vairāki, vismaz 30 metru dziļi urbumi. Sistēmas siltumsūkni ierīko jūsu mājā. Šis sūknis akumulē apkārtējās vides (zemes vai ūdens) enerģiju un to uzsilda. Lai tas būtu iespējams, zemē ieraktajās maģistrālēs cirkulē freons, kas uzkrāj enerģiju un pārvieto to uz siltummaini. Freons atdot siltumu, kas tiek izmantots mājas apsildīšanai, savukārt pats freons atdziest, un cikls atkārtojas. Šī sistēma ļoti līdzīga ledusskapja darbībai, tikai darbojas pretējā virzienā. Uzreiz gribētu piebilst, ka zemes dzīlēs plus temperatūra saglabājas visu gadu, neatkarīgi no tā, vai ārā ir ziema vai vasara. 30 metru dziļumā zemes temperatūra pat visbargākajā ziemā ir 8-10 grādi. Vēl viena piebilde par ģeotermālo apkuri: ziemā tā apkurinās jūsu māju, karstā vasarā tieši pretēji - atvēsinās līdz nepieciešamajai temperatūrai.

Ģeotermālās apkures veidi

Apkure ar sašķidrināto gāzi vai ģeotermālā apkure?2

Ģeotermālās apkures sistēmu var ierīkot trīs veidos: 

 1. Cauruļvadi tiek ierīkoti zem zemes. Šajā gadījumā būs tik liels dziļums, kurā zeme ziemā nesasalst. Šo dziļumu aprēķina individuāli, ievērojot klimata īpatnības. Izvēloties šo ģeotermālās apkures veidu, jāņem vērā, ka, lai apkurinātu 200 kv.m lielu māju, maģistrāļu izvietošanai jums būs nepieciešams diezgan liels gruntsgabals (~ 500 kv.m).
 2. Cauruļvadi tiek izvietoti ūdenstilpnes dibenā. Šajā gadījumā ir nepieciešama ūdenstilpne, kuras dziļums pārsniedz divus metrus. Tiek uzskatīts, ka šāda maģistrāļu izvietošana ir visizdevīgākā un visekonomiskākā, lielākais trūkums - ūdenstilpne, kurā izvietot ģeotermālās apkures maģistrāles, nav pieejama visos gruntsgabalos.
 3. Cauruļvadi tiek izvietoti urbumos. Šādi ierīkota apkure aizņem maz vietas un ir ierīkojama jebkurā teritorijā. Urbj vismaz 30 m dziļus urbumus, kuros ievietotas siltuma maģistrāles. Šī paņēmiena lielākais trūkums: tas ir visdārgākais. Lai izveidotu urbumus, nepieciešama speciāla tehnika, kuras izmantošana jūsu ģimenei rada papildu tēriņus.

Ģeotermālās apkures priekšrocības

 • Ekoloģiski tīra apkure - Ja jums rūp tīra apkārtējā vide, tad jums ir jāzina, ka ģeotermālā apkure ir absolūti droša gan dabai, gan veselībai. Apkure nerada nekādu kaitīgu piesārņojumu.
 • Klusa darbība - Siltumsūkņi darbojas klusi un nerada lieku papildu troksni, kas var radīt diskomfortu.
 • Tai nav nepieciešama tīrīšana - Sūkņiem ir nepieciešama minimāla apkope, kura neatņems jūsu brīvo laiku.
 • Pieejamība - Šādi iegūta enerģija ir pieejama absolūti jebkurā vietā.
 • Enerģija apkurei - bez maksas - Tā kā enerģiju mājas apkurei iegūst no zemes, īpašniekam nebūs problēmu par to samaksāt.

Ģeotermālās apkures trūkumi

 • Augstas uzstādīšanas izmaksas - Sākotnējā maģistrāļu ierīkošana prasa lielus tēriņus. It īpaši, ja jūs nevarat uzstādīt maģistrāles zem ūdens vai jums nepietiek platības, lai izvietotu cauruļvadus zem zemes. Jums būs jāurbj urbumus, kas vēl vairāk palielinās ierīkošanas izmaksas. Ja esat nolēmis ierīkot ģeotermālo apkuri, izmantojot urbumus, tad ~ 200 kv.m mājai jums nāksies iztērēt apmēram 12 000 eiro+ PVN.
 • Elektroenerģijas cena - Kaut gan no zemes saņemtā enerģija ir pilnīgi bez maksas, nāksies maksāt par sūkņu darbināšanu. Siltumsūkni darbina elektrība, un no 1 kW apgaismojuma var iegūt apmēram 3 kW siltuma. Ievērojot faktu, ka elektroenerģija ir dārgākais enerģijas avots Latvijā, komfortablas mājas apkures izmaksas var būt pārāk augstas.
 • Zema efektivitāte - Ja nolemsiet ietaupīt uz siltumsūkni, tad esat gatavi saskarties ar tā zemo efektivitāti. Lai šādi sūkņi būtu maksimāli efektīvi, ir jābūt lielai platībai, kurā tiek uzstādītas maģistrāles, vai jāurbj ļoti dziļi urbumi. Vēl viens ģeotermālās apkures trūkums: pēc daudzu speciālistu domām, izvēloties ģeotermālo apkuri kā vienīgo mājas apkures veidu, jūs riskējat mājā neiegūt pietiekamu komforta un siltuma līmeni. Tiek uzskatīts, ka ierīkot tikai ģeotermālo apkuri var gadījumā, ja klimats valstī ir pietiekami maigs un viszemākā temperatūra ir +4 - +7 grādi.

Kas ir apkure ar sašķidrināto gāzi?

Jādomā, jūs jau ziniet, kas ir apkure ar sašķidrināto gāzi, taču jebkurā gadījumā nebūs lieki vēlreiz atgādināt par visām šī veida apkures priekšrocībām. Apkure ar sašķidrināto gāzi ļauj jums aizmirst par apkuri vispār. Tā darbojas pēc principa - ieslēdz un aizmirsti, un ietaupa jūsu laiku, jo absolūti automātiskā sistēma pati regulē visus apkures procesus. Lai māju apkurinātu ar sašķidrināto gāzi, jums ir jāuzstāda gāzes cisterna, kurā tiks uzglabāts kurināmais (sašķidrinātā gāze), un gāzes katls. Pateicoties šīm divām iekārtām, jūsu mājā vienmēr būs silti un mājīgi. Turklāt šis kurināmais uzsilda ūdeni un pievada gāzi jūsu plītij. Apkure ar sašķidrināto gāzi nodrošina teju visas nepieciešamās komunikācijas. Gāzes cisternu jūsu pagalmā var izvietot divos veidos: virszemē vai zem zemes. Otrais cisternas izvietošanas veids, iespējams, varētu būt ērtāks, jo tvertne neaizņems vietu pagalmā, taču diemžēl ierīkot pazemes cisternu var tikai vietās, kur gruntsūdeņu līmenis nepārsniedz 1,5 m. Nedomājiet, ka gāzes cisterna aizņems visu jūsu gruntsgabalu. Var būt dažādu izmēru tvertnes. Cisternu tilpums var būt 2,7 m3, 4,8 m3, 6,4 m3 utt. Viss ir atkarīgs no jūsu mājas un gruntsgabala platības. Plašāk par gāzes uzglabāšanas cisternām jūs varat uzzināt šeit. Viss, kas jums jāzina par sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas cisternām

Sašķidrinātās gāzes apkures priekšrocības

 • Ekoloģiski tīrs un drošs apkures veids - Sadegot gāze neveido kaitīgus izmešus, kuri var kaitēt apkārtējai videi. Veidojas tikai pārkarsēts tvaiks, līdzīgs tam, ko izdala degoša svece. Runājot par šāda veida apkures drošību, mēs nenogurstoši atkārtojam, ka visa gāzes apgādes sistēma ir aprīkota ar ventiļiem, kas nodrošina drošu aizsardzības sistēmu. Tie regulē gāzes spiedienu un padevi. Noplūdes gadījumā gāzes padeve automātiski tiek nobloķēta padeve. Cisternām tiek veiktas daudzkārtējas kvalitātes pārbaudes, un ekspluatācijā nonāk tikai absolūti drošas tvertnes.
 • Ieslēdz un aizmirsti - Apkures sistēmu, kurā izmantota sašķidrinātā gāze, var noregulēt tā, lai temperatūra mājā būtu atkarīga no jūsu dienas režīma. Piemēram, jūs varat iestatīt mazliet zemāku temperatūru laikā no plkst.9 līdz 18, kad esat darbā, un iestatīt laiku, kad sistēmai jāsāk sildīt māju, lai ierašanās brīdī būtu silti. Turklāt apkuri var iestatīt tā, lai siltums būtu atkarīgs no temperatūras ārā vai gadalaika. Jums katls nebūs regulāri jāiestata vai jāregulē. Vēl viena šāda veida apkures priekšrocība - telemetrijas sistēmas iespējas. Ar modernas telemetrijas sistēmas palīdzību uzņēmuma darbinieki paši seko tam, cik daudz gāzes ir atlicis jūsu cisternā, un brīdī, kad gāze būs jāpapildina, sazināsies ar jums, lai vienotos par sašķidrinātās gāzes piegādi.
 • Pieejamība - Apkure ir autonoma, proti, šāda apkure ir pieejama jebkurā Latvijas vietā.
 • Nav jātīra - Jums katli būs jākopj minimāli, apkope netērēs jūsu laiku.

Sašķidrinātās gāzes apkures trūkumi

 • Sarežģīta ierīkošana - Uzreiz piebildīsim, ka sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas ierīkošana var ilgt līdz pat diviem mēnešiem (tas būs atkarīgs no objekta atrašanās vietas), ar visiem uzstādīšanas posmiem nodarbojas uzņēmuma Intergaz darbinieki. Jums ir tikai jāpasūta un jāsaņem lietošanā gatavu sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu.
 • Diezgan augsta sākotnējā ierīkošanas cena - Orientējoši gāzes apgādes sistēmas ierīkošana privātmājā - 5500 eiro. Runājot par šo punktu, uzņēmums Intergaz vienmēr nāk pretī klientiem un piemeklē tiem vispiemērotākos un pieejamākos variantus, piemēram, jūs varat izmantot mūsu programmu - gāzes apgādes sistēma par 55 eiro mēnesī, par to vairāk var uzzināt sīkāk, piezvanot pa tālruni 1804.
 • Kurināmā cena - Viss ir atkarīgs no tā, cik daudz sašķidrinātās gāzes jūs izlietojat. Jebkurā gadījumā uzņēmums Intergaz piedāvā vairākus ērtus apmaksas variantus.
 • Elastīgi sašķidrinātās gāzes apmaksas varianti - Izlīdzināto maksājumu, proti, katru mēnesi jūs maksājat vienādu, individuāli aprēķinātu summu. Summu aprēķina pēc vidējā sašķidrinātās gāzes patēriņa. Apmaksu pēc patērētā, proti, jūs maksājat tikai par faktiski izmantoto sašķidrinātās gāzes daudzumu.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Kopsavilkums

Ģeotermālās apkures sistēma - ir jauns, ekoloģiski tīrs kurināmā veids, kas ir pieejams jebkurā vietā. Diemžēl ziemā ģeotermālās apkures efektivitāte pazeminās, un šāda veida apkure sāka patērēt vairāk elektrību. Turklāt, ja jūs izlemsiet ierīkot drošāku ģeotermālās apkuri un izvietot maģistrāles urbumos, tas jums izmaksās „apaļu summiņu” (~12 000 eiro 200 kv.m lielai mājai). Runājot par apkuri ar sašķidrināto gāzi, arī tā arī ekoloģiski tīra un absolūti droša. Turklāt ietaupa jūsu laiku, pateicoties apkures katlu automatizācijai. Lielākais trūkums var būt vajadzība izvietot pagalmā gāzes cisternu un izmaksas par gāzes apgādes sistēmas uzstādīšanu. Taču jūs varat neuztraukties par cenu, ja izvēlēsieties mūsu programmu - gāzes apgādes sistēma par 55 eiro mēnesī. Uzņēmums Intergaz jau ir ierīkojis vairāk nekā 800 gāzes apgādes sistēmu gan privātmājām, gan lielām ražotnēm, un jūs varat būt pārliecināti, ka kopā ar mums jūs izvēlaties drošu siltuma avotu mājai. Vēl viena būtiska atšķirība starp apkuri ar sašķidrināto gāzi un ģeotermālo apkuri - pirmā spēj apkurināt māju līdz vajadzīgai temperatūrai jebkurā, pat visaukstākajā ziemā. Jums nebūs vajadzīgi papildu siltuma avoti, lai mājās būtu silti un mājīgi. Noslēgumā piedāvājam jums izlasīt mūsu rakstu, kurā mēs salīdzinām apkuri ar sašķidrināto gāzi un elektrību. Starp citu, ja jūs ir ieinteresējusi apkure ar sašķidrināto gāzi, taču uzskatāt, ka jūsu māja un gruntsgabals ir pārāk mazs šādas sistēmas ierīkošanai, iesakām jums pievērst uzmanību gāzes skapim vai apkurei ar gāzes baloniem, par ko plašāk jūs varat uzzināt šeit: Mājas apkure ar gāzes baloniem. Ja jums radušies jautājumi par gāzes apgādes sistēmu privātmājai, jūs tos varat uzdot, piezvanot uz bezmaksas telefonu 1804.