Mēs izmantojam sīkfailus (cookies), lai Jūs varētu lietot mājaslapu pēc iespējas daudzveidīgāk
Es piekrītu

Viss, kas jums jāzina par sašķidrinātās gāzes tvertni

Iepriekšējās publikācijās mēs paskaidrojām visus sašķidrinātās gāzes un granulu apkures sistēmu “par un pret” nianses, kā arī apkopojām un atbildējām sašķidrinātās gāzes apkures visbiežāk uzdotos jautājumus.

Šodien parunāsim par galveno autonomās apkures sistēmas elementu - sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas cisternu.

Ko sevī ietver sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas cisterna. Citiem vārdiem tas ir rezervuārs, cisterna, vai vienkārši liels balons, kurā tiek uzglabāta gāze. Bez šī elementa nemaz nevar pastāvēt autonomā apkures sistēma.

Ekspluatācija

Sašķidrinātas gāzes cisternas ekspluatācija neprasa neko pārdabisku.

Cisternas parasti ir izgatavotas no augstas kvalitātes tērauda un tās taisa ražotāji, kas sevi jau ir pierādījuši tirgū.

Ja cisterna ir uzstādīta pareizi, tad ekspluatācijas procesā tā parasti neprasa remontu, neskaitot periodiskas kontrolpārbaudes. Savādāk lietošana ir pilnīgi autonoma.

Tilpums un uzpildīšana

Ir divi veidi kā izvietot cisternu uz jūsu zemes gabala: virszemes veids un pazemes veids.

Pazemes cisternai ir viena liela priekšrocība - tā nav redzama. Tātad nekas netraucēs jūsu zemes skaistumam, neskaitot nelielu inženiertīklu, kas ir nedaudz virs zemes līmeņa. Tas ir nepieciešams cisternā esošās gāzes kvalitātes pārbaudei, gāzes uzpildīšanai un apkalpošanai, ka arī periodisko pārbaužu veikšanai.

Cisternas tiek ierakta vismaz 50 cm dziļi (skaitot no zemes virsmas līdz cisternas augšējai daļai; apakšējā cisternas daļa atradīsies vismaz 180 cm dziļumā), lai samazinātu tās bojājumu iespējamību un temperatūru svārstību ietekmi.

Interesanta īpatnība, pazemes cisternas parasti ir zaļas, nokrāsotas ar speciālu krāsu, lai aizsargātu tēraudu, no kura veidota pati cisterna.
Pazemes gāzes tvertnes apkures sistēma
Pazemes gāzes tvertnes apkures sistēma
Otrais cisternas izvietošanas veids - virszemes.

Šie rezervuāri tiek nokrāsoti baltā krāsā (krāsai ir īpašs sastāvs), lai tā spēj atstarot tiešos saules starus. Lai pareizi izvietotu objektā cisternu, ir jāizpilda noteiktas būvniecības normas.

Pirmkārt, cisternu nedrīkst izvietot tuvāk kā 5 m no dzīvojamām ēkām. Ja cisterna tiek ierakta, tad tuvu (minimums 0,8 m) nedrīkst būt citas inženierkomunikācijas, elektrība vai kanalizācija. Un pēdējais svarīgais punkts - uzpildes pieejamība. Lai gan gāzes piegādātāja šļūtenes garums ir pietiekami liels (līdz 50 m), jo tuvāk atradīsies cisterna, jo labāk.

Protams, tās nebūt nav visas prasības, bet tikai pašas pamatprasības. Jebkurā gadījumā projektēšanas procesā attiecīgie speciālisti ne tikai novērtēs jūsu zemes gabalu, noteiks vislabāko vietu cisternas izvietošanai, bet arī sniegs konsultācijas, kādu apjomu labāk izvēlēties un organizēs sistēmas uzstādīšanas darbus.
Virszemes gāzes tvertnes apkures sistēma
Virszemes gāzes tvertnes apkures sistēma

Sistēmas uzstādīšanas process

  • 1. etaps - sākotnējā projekta novērtējums un tāmes sastādīšana
  • 2. etaps - projektēšana, projekta izstrāde un saskaņošana attiecīgās valsts institūcijās
  • 3. etaps - montāža, parasti aizņem 2-3 dienas, kad visi dokumentācijas darbi jau ir izpildīti
  • 4. etaps - gāzes uzglabāšanas cisternas reģistrēšana attiecīgā institūcijā
  • 5. etaps - sistēmas palaišanas sīkdarbi
  • 6. etaps - objekta nodošana ekspluatācijā

Vai šī sašķidrinātās gāzes apkure sistēma ir droša?

Nobeigumā vēlamies minēt par gāzes apgādes sistēmas drošību.

Šis apkures veids ir pilnīgi drošs.

Neskaitot telemetrijas sistēmas (sistēmas, kas paziņo piegādātājam par cisternas gāzes līmeņa pazemināšanu un uzpildes nepieciešamību), gāzes apgādes sistēmai ir integrētas drošības sistēmas, kas ietver sevī gāzes spiediena kontroles un regulēšanas vārstuļus, kā arī vārstuļus, kas pārtrauc gāzes padevi gadījumā, ja notiek tās noplūde.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Bezmaksas tālrunis: 20001804
© Intergaz 2023. Visas tiesības ir aizsargātas
INTERGAZ SIA
LV51503023031
Vaļņu iela 30, Daugavpils, LV­5401, LVA
AS BluOr Bank
CBBRLV22
LV57CBBR1126356400010
SWIFT: CBBRLV22
Ātrās saites
Rekvizīti
20001804
Lielirbes iela 1,
Rīga, LV-1046
Birojs Rīgā
Vaļņu iela 30,
Daugavpils, LV-5401
Birojs Daugavpilī
Seko mums