1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Atbildes uz jautājumiem par šķidrās gāzes apkuri - #1

Šajā rakstā mēs pacentāmies apkopot vissvarīgākos un visbiežāk uzdotos jautājumus par sašķidrinātās gāzes apkuri. Balstoties uz mūsu daudzu gadu pieredzi un klientu daudzumu, pacentīsimies skaidri un pēc būtības atbildēt uz jautājumiem, kas rodas gandrīz katram klientam, kas pēta mājas apkures jautājumu, izvērtējot tieši sašķidrinātās gāzes apkures variantu. Ja tomēr neatradāt atbildi uz savu jautājumu, droši rakstiet komentāros un mēs būsim priecīgi uz to atbildēt.

Gribu iekārtot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu. Ar ko sākt un kur man vērsties?

Intergaz kompānijas speciālisti atbildēs uz jebkuru jūsu jautājumu, kas saistīts ar sašķidrinātās gāzes apkures sistēmām. Jūs varat piezvanīt pa tālr. 1804 vai uzrakstīt uz intergaz@intergaz.lv e-pastu. Mūsu kompānijas speciālists bezmaksas dosies uz klienta objektu visā Latvijā, kur tiek plānota autonomās gāzes piegādes sistēmas iekārtošana. Tas veiks objekta apskati, aprēķinās aptuveno projekta tāmi, kā arī aptuveni izvērtēts apkures mēneša/gada izdevumus. Speciālists iesniegs klientam visus aprēķinus un atbildēs uz jebkuru jautājumu.

Kādi cisternu veidi eksistē un kuru labāk izvēlēties?

Pastāv 3 gāzes uzglabāšanas tilpņu veidi - virszemes, pazemes un puspazemes. Latvijā parasti izmanto virszemes un pazemes cisternas. Neatkarīgi no cisternas veida tās var būt ar šādiem tilpumiem: 2,7 m3,  4,8 m3, 6,4 m3 utt. Pazemes cisterna savā ziņā ir labāka, jo tā ir mazāk pakļauta apkārtējās vides temperatūras svārstībām. Savukārt tās iekārtošana ir iespējama tikai vietās, kur gruntsūdeņu līmenis nepārsniedz 1,5 m. Cisternas tilpumu izvēlas, izejot no plānotā gāzes patēriņa, optimālais variants - gāzes krājums vienai apkures sezonai.

Kāds ir sašķidrinātās gāzes cisternas ekspluatācijas termiņš un vai ir grūti apkalpot sistēmu?

Pirmās sašķidrinātās gāzes cisternas parādījās Eiropā vēl iepriekšēja gadsimta piecdesmitajos gados un lieliski kalpo vēl līdz šodienai. Cisternai ir neierobežots ekspluatācijas termiņš un tā var kalpot gadu desmitus bez jebkādiem ierobežojumiem, protams, ja tiek nodrošināta attiecīga tehniskā apkalpošana. Pati sistēma neprasa regulāru apkopi, tomēr pastāv ik gada pārbaudes (iekārtu pārbaudes, ko nosaka valsts), ko parasti veic kompānija - gāzes piegādātājs. Katrus 12 gadus cisternai ir jāiziet pilna apskate, kas ietver sevī armatūras maiņu, sienas biezuma pārbaudi un iekšējo apskati.

Vai šī sistēma ir droša?

Autonomā gāzes apgādes un uzglabāšanas sistēma ir pilnīgi droša un kalpo bez jebkādām problēmām gadu desmitiem. Gāzes cisternas drošība tiek nodrošināta ar speciāliem vārstuļiem, kas izseko spiedienu gāzes tilpnes iekšienē un, gadījumā, ja tas palielinās - to pazemina līdz drošam līmenim. Pati cisternas konstrukcija ir ārkārtīgi izturīga pret jebkurām ārējām iedarbībām, pat lielām temperatūras svārstībām (piemēram, ja netālu ir ugunsgrēks).

Vai cisternu var nokrāsot sarkanā krāsā vai kādā citā?

Parasti visas virszemes cisternas tiek nokrāsotas speciālajā baltajā krāsā, kas neļauj gāzei uzkarst tiešo saules staru iedarbībā, tādējādi nodrošinot gāzes padeves sistēmas drošību.

Cik laika aizņem uzstādīšanas process?

Sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmas iekārtošana vidēji aizņem vienu mēnesi. Instalācijas laiku ietekmē jūsu mājas būvēšanas etaps un tekošais stāvoklis. Visvairāk laika aizņem projektēšana un saskaņošana, bet cisternas iekārtošanas darbi un gāzes cauruļu pievade pie apkures sistēmas aizņem tikai 2-3 dienas. Tāpēc, jo ātrāk jūs aizdomāsieties par jūsu topošās mājas apkures veidu, jo labāk.

Kādās telpās ir jāierīko sašķidrinātās gāzes apkures katls?

Gāzes apkures katli tiek ierīkoti attiecīgi Latvijas Republikas būvēšanas normatīvam LBN 241-03. Intergaz speciālisti uz vietas noteiks vislabāko apkures katla izvietojumu, balstoties uz normatīva prasībām un pasūtītāja rekomendācijām. Galvenais, kas jāņem vērā - iekārtas, kas darbojas uz sašķidrinātās gāzes, ir aizliegts ierīkot pagrabtelpās un cokolstāvos.

Beidzās gāze. Cik ātri pievedīs gāzi pēc pieteikuma iesniegšanas?

Parasti, saskaņā ar līgumu, gāzes piegādi nodrošina 3 dienu laikā. Mūsu gāzes piegādes sistēma strādā bez brīvdienām, tāpēc, pat ja pieteicāt piegādi piektdienas vakarā, mēs centīsimies to piegādāt visīsākajā termiņā.

Vai gāzes cena svārstās atkarībā no dzīvesvietas?

Nē. Gāzes cena visā Latvijā ir nemainīga, neatkarīgi no jūsu mājas ģeogrāfiskā izvietojuma. Toties, jāņem vērā, ka bezmaksas gāzi piegādā apjomos sākot ar 1 tonnu (pēc līguma). Gāzes apmaksa var notikt pēc vairākām shēmām: 

  1. Sašķidrinātās gāzes apjoma iegāde - iegādātā gāzes apjoma apmaksa pilnā apjomā.
  2. Izlīdzinātais maksājums - balstoties uz jūsu mājokļa enerģijas patēriņa, tiek noteikts ikmēneša vidējais maksājums. Šis tarifs tiek pārskatīts divreiz gadā un, ja tiek piefiksēta pārmaksa, tā tiek ieskaitīta klienta nākamā perioda rēķinu apmaksas avansā. Bet, ja klients nav samaksājis pilnā apmērā, tad izlīdzinātais maksājums tiek palielināts.
  3. Samaksa pēc skaitītāja - gāzi cisternā piegādā pilnā apjomā, bet tā pieder kompānijas piegādātājam, bet patērētājs maksā tikai par iztērēto apjomu (nosaka pēc skaitītāja rādītajiem).

Vai sašķidrinātā gāze no apkures sistēmas var tikt izmantota plītīm un ūdens uzsildīšanai mājas boileros?

Jā, var. Izmantot sašķidrināto gāzi var ne tikai apkurei, bet arī ēdiena gatavošanai uz gāzes plīts vai ūdens uzsildīšanai ikdienas vajadzībām.

Vai sašķidrinātās gāzes apkures sistēma patērē elektrību?

Ne vairāk kā citas apkures sistēmas. Lai uzsildītais šķidrums cirkulētu jūsu mājā un sildītu to, izmanto speciālu elektrisko pumpi. Bet tās energopatēriņš ir ļoti zems un praktiski neietekmē apkures izmaksas.

Kur vērsties, lai pakonsultētos par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu?

SIA “Intergaz” nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu. 

Uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veiks finanšu aprēķinus un izvēlēsies jūsu mājai piemērotāko gāzes aprīkojumu. Pieteikt kvalificēta speciālista bezmaksas izbraucienu iespējams, zvanot uz īso tālruņa numuru 1804 vai aizpildot pieteikumu mūsu mājaslapas sadaļā Kontakti