Mēs izmantojam sīkfailus (cookies), lai Jūs varētu lietot mājaslapu pēc iespējas daudzveidīgāk
Es piekrītu

Privātmāju apkure ar granulām vai ar sašķidrināto gāzi?

Tuvojas ziema un, kaut arī vēl ir silts, tas nav iemesls nedomāt par apkuri.

Ja jūs līdz šim brīdim neesat izlēmis, kā vislabāk, izdevīgāk un ērtāk apkurināt māju, tad šis raksts ir domāts jums.

Šodien mēs vēlamies vēlreiz parunāt par izvēli starp sašķidrināto gāzi un koksnes granulām un plašāk izpētīt abus kurināmā veidus.

Koka granulas

Lai iegūtu standarta cilindriskas formas granulas, koka skaidas tiek saspiestas augsta spiediena apstākļos. Ideālas koka granulas ir sausas, cietas, bez ķīmiskiem piemaisījumiem un dažādiem gružiem. Pateicoties tam, ka granulas ir iepakotas maisos, tās var glabāt visai ilgi.

Svarīgākais - tās jāglabā pilnīgi sausā telpā. Koka granulas ir ekoloģiski tīrs, СО2 neitrāls produkts, kas neizraisa alerģiju.

Viens no šā kurināmā veida trūkumiem ir pelni, kuri rodas sadegšanas procesā, un nepieciešamība salīdzinoši bieži tīrīt skursteņus, lai likvidētu degšanas laikā radušos kvēpus.

Sašķidrinātā gāze

Lai iegūtu sašķidrināto gāzi, naftas pārstrādes blakusprodukti propāns un butāns tiek pakļauti spiedienam, tā rezultātā tie iegūst šķidru agregātstāvokli.

Tas tiek darīts ērtākai glabāšanai un transportēšanai. Sašķidrinātā gāze nezaudē savas īpašības ļoti ilgi, tā neizgaro, neizvējojas un nezaudē savu kvalitāti.


Šis kurināmais sadeg, neveidojot dūmus un pelnus, teju nemaz - kaitīgas vielas, kas varētu nonākt atmosfērā un piesārņot vidi.

Lielākais trūkums - nedaudz sarežģīta sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas tvertnes uzstādīšana. Šim nolūkam jūsu gruntsgabalā būs jāatvēl vieta, kur uzstādīt gāzes tvertne.

Tvertne var atrasties virs zemes vai arī tikt ierakta zemē - tas jāizlemj jums. Jāatceras, ka gāzes tvertnes ierakšana zemē izmaksās mazliet dārgāk, taču reizēm drošības apsvērumu dēļ vienīgā iespēja ir cisternu izvietot zem zemes.

Granulu apkures sistēma

Vispirms jāuzsver, ka apkurei ar granulām paredzēts katls maksā sākot ar 4000 eiro.

Tā ir diezgan liela summa, kura prasa ļoti pārdomātu un izsvērtu lēmumu. Cietā kurināmā apkures sistēmā ir katls, deglis, granulu tvertne un gliemežtransportieris, kas padod granulas līdz deglim.

Katlam var būt integrēts un atsevišķi pievienots deglis. Pirmais patērēs mazāk elektrības un darbosies teju bez trokšņa. Savukārt otrais ļauj samērā ātri piesildīt lielu telpu.

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēma

Apkures sistēma privātmājai uz sašķidrinātās gāzes ar zemes gāzes tvertni
Šādas sistēmas katli ir daudz lētāki, nekā cietā kurināmā apkurei. Katlu var iegādāties, sākot ar 600 eiro. Savukārt cisternu, kurā glabājas kurināmais, vai izīrēt no uzņēmuma Intergaz.

Tādā gadījumā pasūtītājs maksā fiksētu abonentmaksu, kurā ietilpst arī cisternas tehniskā apkalpošana.

Starp citu, tieši patlaban uzņēmums Intergaz piedāvā īrēt gāzes cisternu tikai par 65 eiro mēnesī.

Šajā maksā ietilpst:

  • autonoma gāzes apgādes sistēma;
  • telemetrijas sistēma;
  • diennakts tehniskais atbalsts;
  • ikgadēja tehniskā apkope.

Granulu apkures katli

Granulu katli var būt dažādi:

  • paredzēti tikai granulām;
  • kombinētie, kuros var izmantot ne tikai granulas, bet arī malku un briketes. Svarīgi! Izmantot rezerves kurināmo var tikai īsu laiku.
  • universālie katli, kuros var izmantot jebkuru cieto kurināmo.

Katli, kuros izmanto cieto kurināmo, darbojas šādi: tiek ielādētas granulas, kuras pa speciālu transportieri nonāk kurtuvē.

Standarta tilpuma tvertne nodrošina katlu ar granulām apmēram vienai nedēļai, pēc tam jums no jauna vajadzēs piepildīt tvertni ar granulām. Kurināmais aizdegas automātiski. Kad granulas ir pilnībā aizdegušās, deglis atslēdzas.

Sašķidrinātās gāzes katli

Apkurei ar sašķidrināto gāzi paredzētie katli un visa apkures sistēma ir universāla, to jebkurā brīdī, bez papildu tēriņiem var pārslēgt darbam ar dabas gāzi.

Visi katli, kas paredzēti apkurei ar sašķidrināto gāzi, ir pilnībā automatizēti un darbojas pēc principa „ieslēdz un aizmirsti”.

Tas nozīmē, ka jums ir tikai jāiestata temperatūra, kuru jūs vēlaties uzturēt savā mājā. Visu pārējo sistēma izdarīs jūsu vietā, tā ietaupot jūsu laiku.

Plašāk par gāzes katlu automātiku jūs varat izlasīt šeit: Gāzes katlu automātika.

Jāuzsver, ka gāzes apkures sistēmā siltumnesējs sasilst ļoti ātri, tādējādi pat liela un ļoti auksta telpa piesilst stundas laikā.

Sašķidrinātās gāzes katli

Salīdzināt konkrētas izmaksas, kas ir saistītas ar vienu vai otru kurināmo, ir praktiski neiespējami. Būtiskākais, kas jums jāzina: ar vienu tonnu sašķidrinātās gāzes jums pietiks ilgākam laikam nekā ar tonna granulu.

Svarīgs faktors ir tas, ka granulu ražotāji visu laiku konkurē savā starpā. Cenšoties piesaistīt vairāk pircēju, ražotāji samazina cenu, un reizēm šādos gadījumos lētāku piedevu dēļ samazinās granulu kvalitāte.

Tas nozīmē, ka, ja jūs nolemsiet ietaupīt un iegādāties lētākas granulas, ir liela iespējamība, ka patērēsiet vairāk kurināmā, nekā jūs domājat. Savukārt gāze tiek ražota pēc vienotiem valsts kvalitātes standartiem, tādēļ produkts, kas jums tiks piegādāts, vienmēr būs vienāds.

Vidējie patēriņa dati liecina, ka izdevumi, lietojot kādu no abiem kurināmā veidiem, ir aptuveni vienādi.

Neskatoties uz to, ka granulu cena ir mazliet zemāka, nekā sašķidrinātās gāzes cena, var būt nepieciešams daudz vairāk lēto granulu, un tās būs jāpērk biežāk.

Lietošanas ērtums

Mēs jau minējām, ka apkures, kurā izmantotas granulas, lielākais trūkums ir nepieciešamība tīrīt katlu.

Nenoliedzami, jūs varat iegādāties automātisko katlu, taču tas jūs neatbrīvos no pelnu un kvēpu tīrīšanas, kas rodas granulām sadegot. Vēl viens cietā kurināmā lietošanas trūkums: laiku pa laikam jums katlā būs jāpapildina granulu krājumi.

Turklāt tās būs kaut kur jāglabā, šim nolūkam būs nepieciešama pilnībā sausa, ietilpīga telpa. Viena tonna granulu jūsu mājā aizņems diezgan daudz vietas.

Ja runājam par sašķidrināto gāzi, tad šajā gadījumā viss ir automatizēts. Pateicoties telemetrijas sistēmai, jums pat nevajadzēs rūpēties par gāzes papildināšanu tvertnē.

Uzņēmums, kas piegādā jums kurināmo, sekos sašķidrinātās gāzes atlikumam, un tā darbinieki paši sazināsies ar jums brīdi, ka gāzes krājumi būs jāpiepilda. Patiess komforts jums un jūsu ģimenei. Vēl viena apkures, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, priekšrocība ir tā, gāzes katlu automātika ļauj jums iestatīt temperatūru atbilstoši diennakts laikam, nedēļas dienai un pat gadalaikam.

Šim nolūkam sistēma ir jāiestata tikai vienu reizi, par turpmāko tā rūpēsies pati.

Lietošanas drošība

Abas apkures sistēmas ir maksimāli drošas.

Protams, gāzes apkure var raisīt zināmas bažas, taču tās ir liekas. Modernās gāzes sistēmas ir veidotas, ievērojot visus drošības standartus, turklāt tām ir papildu aizsardzības funkcijas. Arī kurināmā glabāšanas cisternai ir integrēta aizsardzības sistēma.

Plašāk par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas drošību jūs varat lasīt šeit: Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas drošība.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Ātrās saites
Seko mums
Birojs Daugavpilī
Vaļņu iela 30,
Daugavpils, LV-5401
Birojs Rīgā
Lielirbes iela 1,
Rīga, LV-1046
20001804
Rekvizīti
INTERGAZ SIA
LV51503023031
Vaļņu iela 30, Daugavpils, LV­5401, LVA
AS BluOr Bank
CBBRLV22
LV57CBBR1126356400010
SWIFT: CBBRLV22
© Intergaz 2023. Visas tiesības ir aizsargātas
Bezmaksas tālrunis: 20001804