1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Autonomā gāzes apgādes sistēma kotedžu ciematiem

Mūsdienās daudzas ģimenes, kuras, iespējams, iepriekš ilgstoši dzīvojušas dzīvoklī pilsētas centrā vai mikrorajonā, izdara izvēli par labu dzīvei ārpus pilsētas – kādā no nu jau ļoti populārajiem kotedžu ciematiem. Šāda izvēle nepārsteidz – uzņēmumi, kuri attīsta nekustamos īpašumus, kotedžu ciematus, lielākoties, izbūvē netālu no pilsētas, tādējādi ļaujot privātmāju iedzīvotājiem baudīt gan tuvu esošās pilsētas priekšrocības, gan mieru, klusumu un zaļo piemājas vidi.  

Nereti gan, apsverot pārcelties ārpus pilsētas, mums var rasties jautājums par kotedžu ciematu infrastruktūru. Svarīgi ir ne tikai pārliecināties, ka nodrošināts ērts un visos gadalaikos labi funkcionējošs piekļuves ceļš, elektrība un ūdens, bet, protams, arī ērta apkures sistēma. Ņemot vērā, ka ciemati, lai gan tuvu pilsētai, tomēr tehniski atrodas salīdzinoši mazapdzīvotās vietās, bieži vien nebūs izdevīgi vai pat iespējams tos pieslēgt centrālajai dabazgāzes maģistrālei, kura ir izdevīgs risinājums tikai blīvi apdzīvotās vietās.

Taču mūsdienās tā vairs nav problēma – un nav arī jāuztraucas, ka nāksies paļauties uz cieto kurināmo. Par aizvien pieprasītāku apkures sistēmas risinājumu gan kotedžu ciematos, gan, piemēram, ārpus pilsētām esošajās atpūtas bāzēs kļūst autonomā sašķidrinātās gāzes apkures sistēma. To, protams, iespējams nodrošināt arī ārpus pilsētas esošām privātmājām, taču šoreiz vēlamies vairāk pastāstīt tieši par sašķidrinātās gāzes apkures priekšrocībām kotedžu ciematos.

Autonomā gāzes apgāde kotedžu ciematos – sistēmas darbība un elementi

3D vizualizācija - Autonomās gāzes apgāde kotedžu ciematos
3D vizualizācija - Autonomās gāzes apgāde kotedžu ciematos
  • Līdzīgi kā tad, kad autonomā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēma tiek ierīkota privātmājas vajadzībam, arī kotedžu ciematos autonomo gāzes sistēmu ierīko ar tvertni sašķidrinātās gāzes uzglabāšanai, kuru var uzstādīt vai nu virs zemes, vai arī pus metru zem zemes. Ja privātmājas gadījumā tvertne ar gāzi nodrošina vienu mājokli, tad kotedžu ciematos viena vai vairākas tvertnes kopīgi apgādā visas ciematā esošās mājas. Parasti ciematā ir diezgan daudz māju, kuru vajadzībām tiek patērēts salīdzinoši liels gāzes daudzums. Šādos gadījumos, kad nepieciešams nodrošināt lielāku gāzes apjomu sistēmā, ir jāuzstāda rezerves gāzes tvertnes, un, lai to izdarītu, vairākas gāzes tvertnes tiek apvienotas rezervuāru parkā.
  •  
  • Gāzes tvertnes augšdaļā atrodas lūka, kura paredzēta gāzes uzpildīšanai un regulārai tvertnes apsekošanai. Tāpat gāzes tvertnēs ierīkotas tvaicēšanas iekārtas. Tās ir būtiskas, jo gāze tvertnēs atrodas šķidrā stāvoklī, un, lai to būtu iespējams izmantot saimniecības vajadzībām, gāzei jāatrodas gāzveida stāvoklī. Daļēji to nodrošina tvernēs notiekošais dabiskās iztvaikošanas process, savukārt, atlikusī šķidrā gāze gāzveida stāvoklī tiek pārveidota tvaicēšanas iekārtā. No šīs iekārtas gāze ieplūst gāzes vadā, ar kura starpniecību tiek nodrošināta nepieciešamā gāzes sistēmas veiktspēja. Savukārt, uz individuālajiem mājokļiem, kur tā darbina gāzes katlus un plītis, gāze nokļūst caur zema spiediena gāzes vadiem.

Ņemot vērā to, ka katra mājokļa gāzes patēriņš ir individuāls, gāzes apgādes uzņēmumam ir jānodrošina ne tikai gāzes piegāde un tvertņu papildināšana, bet arī jāveic individuāls gāzes patēriņa uzskaitījums katrā no mājokļiem. Gāzes apgādes sistēma visā kotedžu ciematā ir vienota, taču uzņēmums Intergaz katrā no mājokļiem ierīko individuālu gāzes skaitītāju. Tādējādi katra mājokļa īpašnieks maksā tikai par savā mājoklī konkrētajā periodā patērēto gāzi. Intergaz šo pakalpojumu – gāzes skaitītāju - piedāvā pat privātmāju īpašniekiem, kuri savam mājoklim ierīkojuši individuālu sašķidrinātās gāzes sistēmu. Tādējādi, lai gan gāzi no tvertnes patērē tikai viens mājoklis, situācija iedzīvotājiem ir īpaši izdevīga, jo jāmaksā tikai par konkrētā periodā iztērēto. Vairāk par šo priekšrocību iespējams izlasīt mūsu sagatavotajā materiālā: “Intergaz sašķidrinātās gāzes apkure: maksā tikai par patērēto!”.

Autonomās gāzes apgādes sistēmas priekšrocības

Kā jau liecina nosaukums, Intergaz piedāvātā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēma ir autonoma – tā darbojas automātiskā režīmā. Gāzes skaitītājs ierīkots tikai tāpēc, lai noteiktu, cik gāzes konkrētais mājoklis patērējis, un mājokļu īpašniekiem nav jāseko līdzi tam, cik daudz gāzes atlicis un kad to nepieciešams papildināt. Izmantojot sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu, nav jānodarbojas ar kurināmā iegādi, vai jātērē laiks tā papildināšanai vai iekārtas tīrīšanai (kā tas ir cietā kurināmā gadījumā). Tā vietā gāzes tvertnes ir aprīkotas ar telemetrijas sistēmu – īpašu sensoru, kas kontrolē sašķidrinātās gāzes līmeni tvertnē. Kad gāzes līmenis tvertnē ir pazeminājies līdz 30% no sākotnējā apjoma, telemetrijas sistēma automātiski nosūta signālu Intergaz centrālajam birojam.  

Sašķidrinātā gāze ir ekoloģisks apkures risinājums – sadegot tā neizdala kodīgus dūmus, un tādējādi netiek piesārņota apkārtēja vide un nodarīts kaitējums mājokļu iemītnieku veselībai. Tāpat arī šī apkures sistēma ir īpaši droša – tajā integrēta mūsdienīga drošības sistēma ar kontroles un spiediena regulēšanas vārstiem. Tas nozīmē, ka gāzes noplūdes gadījumā drošības vārsti acumirklī pārtrauc gāzes padevi.  

Intergaz piedāvātā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēma ir universāla – sašķidrināto gāzi ierīkotajā apkures sistēmā nepieciešamības gadījumā iespējams aizstāt arī ar dabasgāzi, jo šī sistēma atbilst tiem pašiem standartiem un normatīvajiem aktiem. Tas ir aktuāli gadījumā, ja, piemēram, kotedžu ciematā ar laiku tiek ierīkota centrālā dabasgāzes maģistrāle un iedzīvotāji vēlas sākt to izmantot.  

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Intergaz un autonomās gāzes apgādes sistēmas ierīkošana

Intergaz ir sašķidrinātās gāzes apgādes uzņēmums, kurš piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu autonomās sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmas ierīkošanai gan privātmājās, gan kotedžu ciematos un atpūtas bāzēs: no projektēšanas un projekta saskaņošanas līdz gāzes apgādes sistēmas ierīkošanai un turpmākai tehniskai apkalpošanai.

Uzņēmumam ir vērā ņemama pieredze autonomo gāzes sistēmu ierīkošanā – Intergaz ierīkojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzes sistēmas gan privātmājās un kotedžu ciematos, gan arī lielos rūpniecības uzņēmumos. Intergaz klientu lokā ir tādi rūpniecības uzņēmumi kā Piebalgas Alus, Pure Chocolate un daudzi citi, kuri turpina izmantot uzņēmuma sniegtos pakalpojums.

Intergaz nodrošinātais serviss ir kvalitatīvs un ērts – uzņēmums izmanto pats savas montāžas brigādes, kurās darbojas pārbaudīti un augsti kvalificēti speciālisti. Šie speciālisti izpilda visus ar montāžu, gāzes apgādes sistēmas darba uzsākšanu un servisa apkalpošanu saistītos darbus. Tāpat arī uzņēmums darbojas bez starpniekiem: Intergaz ir pašam savs gāzes terminālis, noliktavu komplekss, kvalificēti štata darbinieki un pilns nepieciešamais aprīkojums sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmas ierīkošanai visā Latvijas teritorijā. Ja iepriekš, izvēloties mājvietu - gan privātā teritorijā, gan kotedžu ciematos – nācās izvērtēt, vai iedzīve bez piekļuves centrālajai apkurei nesagādās neērtības, tad šobrīd ir skaidrs – autonomās sašķidrinātās gāzes iekārta tam ir visērtākais un vienkāršākais risinājums! Turklāt, Intergaz darbojas pat grūti pieejamās vietās – vietas izvēle ir pilnībā Tavā ziņā!

Ja interesējies par iespēju savā īpašumā, kotedžu ciematā vai atpūtas bāzē ierīkot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu, sazinies ar Intergaz! Mūsu speciālisti veiks visus nepieciešamos aprēķinus un piedāvās tieši Tavai situācijai vispiemērotāko risinājumu! Kvalificēta Intergaz speciālista bezmaksas izsaukumu uz objektu iespējams pieteikt pa tālruņa numuru 1804 vai aizpildot veidlapu mūsu mājaslapas sadaļā Kontakti.

Šo un citus rakstus par dažādiem praktiskiem jautājumiem – gan par sašķidrināto gāzes sistēmu ierīkošanu, lietošanu un priekšrocībām, gan arī par dažādiem citiem ar mājokli un tā uzturēšanu saistītiem jautājumiem piedāvā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu ierīkotājs un gāzes tirgotājuzņēmums SIA “Intergaz”.