1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Gāzesapgāde lauksaimniecības un rūpniecības uzņēmumiem

Lauksaimnieciskajai ražošanai raksturīgs ievērojams enerģijas patēriņš. Viens no iecienītākajiem enerģijas avotiem šajā sfērā ir dīzeļdegviela. To izmanto gan lauksaimniecības tehnikai, gan arī citām vajadzībām, piemēram, autonomajiem elektriskajiem ģeneratoriem, graudu kaltēm un ēku apkurināšanai. Taču saimniecībās, kas rūpējas par ekonomisku ražošanu un energoefektivitāti, šis universālais piegājiens sastopams arvien retāk – jo vairumā tehnoloģisko procesu dīzeļkurināmais ir krietni neefektīvāks par gāzi. Un tomēr gazificēt lauku saimniecību nav nemaz tik vienkārši. Vairums lauksaimniecisko ražotņu atrodas tālu no dabasgāzes maģistrālajiem cauruļvadiem, un pieslēgšanās tiem prasītu milzīgu finanšu un laika patēriņu. Daudz efektīvāk ir veikt agrokompleksa autonomo gazifikāciju. Autonomā gazifikācija nozīmē neatkarīgu gāzesapgādes sistēmu, kas darbojas ar sašķidrināto gāzi (propānu-butānu). 

Elagro-Trade-Graudu-Kalte

Sešas galvenās priekšrocības, uzņēmumā ieviešot sašķidrinātās gāzes autonomo gāzesapgādi

 1. Ekonomiski izdevīgi – sašķidrinātajai gāzei (propānam-butānam) piemīt augsta siltumspēja, kas šo kurināmā veidu salīdzinājumā ar citiem kurināmā veidiem (dīzeļdegvielu, malku, šķeldu) padara īpaši pievilcīgu.
 2. Zemi ekspluatācijas izdevumi – gāzes degļi, katli un citas gāzes iekārtas ir ievērojami igspējīgākas nekā cietā kurināmā un dīzeļdegvielas aprīkojums – tas tādēļ, ka propāna-butāna gāzei ir zemāks sēra savienojumu saturs.
 3. Nepārtraukts ražošanas process – sašķidrinātā gāze iztvaiko pat –40 °C temperatūrā, tādējādi jūsu uzņēmumam nodrošinot pastāvīgu ražošanu jebkādos laikapstākļos.
 4. Automatizācija – gāzesapgādes sistēma ir pilnībā automatizēta un neprasa pastāvīgu apkalpojošā personāla klātbūtni.
 5. Augsta degvielas drošība – nav iespējama degvielas zādzība (atšķirībā no dīzeļdegvielas un cietā kurināmā). Gāze pilnīgi hermētiskajā sašķidrinātās gāzes tvertnē tiek iepildīta zem 16 atmosfēru spiediena, un izsūknēt to var tikai ar speciālu iekārtu.
 6. Ekoloģiskums – sašķidrinātā gāze ir ievērojami ekoloģiskāka nekā dīzelis, malka un granulas. Degšanas laikā neveidojas kvēpi, sodrēji un nepatīkamas smakas.

Kas lauksaimniecības un rūpniecības uzņēmumus pamudina ieviest autonomo gazifikāciju?

Lauku saimniecībās ir virkne tehnoloģisko procesu, kuros izmantojama sašķidrinātā gāze. Gazifikācija var aptvert dažādas jomas. Lūk, dažas no tām. Graudu kaltes gazifikācija. Novākto graudu žāvēšana – īpaši, ja sezona bijusi lietaina, nepieciešami būtiski enerģijas ieguldījumui, kas tālāk tiešā veidā atspoguļojas produkta pašizmaksā. Autonomā gāzesapgādes sistēma uztur optimālo temperatūru kaltē, tādējādi paaugstinot produkcijas kvalitāti. Sašķidrinātā gāze sadegot neveido kodīgus dūmus, un līdz ar to graudos nenonāk degšanas galaprodukti. Tas ļauj gāzes degļus uzstādīt pašā kaltē un sildīt tiešā veidā – 100% siltumenerģijas aiziet tieši graudu kaltēšanai. Vēl viens būtisks faktors ir sašķidrinātās gāzes augstā kaloritāte salīdzinājumā ar dīzeļdegvielu. 

Balticovo Graudu Kalte

Siltumnīcu gazifikācija. Arī šajā gadījumā propāns ir izdevīgāks nekā dīzeļkurināmais. Siltumnīcu sildīšanai izmanto infrasarkanos gāzes starotājus ar lietderības koeficientu, kas sasniedz 80%. Tā vietā, lai apsildītu visu siltumnīcas laukumu, šie starotāji dod iespēju siltumu raidīt tikai vajadzīgajām platībām, tādējādi nodrošinot pilnu kontroli pār mikroklimatu un komfortabliem, augiem piemērotiem apstākļiem. 

Ligo ZS Siltumnīcu gazifikācija

Gazifikācija kūtīs, staļļos, vistaudzētavās un cūku fermās. Šeit iespējamas dažādas shēmas: 

 • telpa tiek apkurināta ar klasiskajiem karstā ūdens apkures radiatoriem, kuriem paredzētais ūdens tiek sildīts ar gāzes katla palīdzību (stacionāro vai modulāro);
 • tiek izmantota iekārta, kas nepastarpināti uzsilda gaisu un to piegādā telpai.
kutis

Organisko atkritumu utilizācijas (sadedzināšanas) kompleksu gazificēšana. Īpaši aktuāla šī iespēja ir putnu fermu gadījumā, kur regulāri jākremē putnu liemeņi, kā arī spalvas un citi blakusprodukti. Atkritumu sadedzināšana ir daudz drošāka metode nekā ierakšana zemē, tādēļ to kā prioritāro iesaka sanitārie un ekoloģiskie dienesti. 

organisko atkritumu utilizacijas

  Gāzes katlu gazifikācija ūdens uzsildīšanai sadzīves un tehnoloģiskajām vajadzībām.

Autonomās gazifikācijas ierīkošana  lauksaimniecības vai rūpniecības uzņēmumos

Autonomās gāzesapgādes sistēmas atslēgas elements ir gāzes tvertne – īpaši aprīkota tilpne sašķidrinātās gāzes (propāna, propāna-butāna) glabāšanai. Atkarībā no saimniecības izmēriem un ikdienas vajadzībām tiek izvēlēts atbilstošākais tvertnes tilpums vai no vairākām tvertnēm izveidots vienots rezervuārais parks. 

balticovo graudu kalte

No gāzes tvertnes pa pazemes gāzesvadiem sašķidrinātā gāze tiek nepastarpināti nogādāta gāzi patērējošās iekārtās. Gāzesvadi tiek aprīkoti ar papildu iekārtām, kas garantē sistēmas drošumu: 

 • ar drošības vārstu,
 • ar kondensāta kolektoriem,
 • ar aizdedzes svecēm, kas aprīkotas ar izolācijas atlokiem.

Ja sašķidrinātās gāzes patēriņš ir salīdzinoši augsts, sistēmu papildina vēl citi elementi – iztvaicētāji vai arī iztvaicēšanas iekārtas ar reducētās gāzes sistēmu. Iztvaicētājos propāna-butāna šķidrā fāze tiek pārvērsta gāzveida fāzē, un reducēšanas sistēma nodrošina gāzes patēriņa iekārtām vajadzīgo spiedienu. 

DSC04986

Nelielās sistēmās iztvaicētāji nav vajadzīgi, jo pietiek ar dabisko gāzes maisījuma iztvaikošanu, kas notiek pašā gāzes tvertnē. Sistēma tiek montēta no jau gataviem elementiem. To daudzums un savstarpējais novietojums tiek noteikts, veidojot individuālu projektu, kas tiek izstrādāts individuāli katram klientam un pēcāk saskaņots kontrolējošajās instancēs.

Secinājums

Sašķidrinātā gāze tiek uzskatīta par vienu no lētākajiem un universālākajiem siltuma un elektroenerģijas avotiem. Ja tiek uzstādīts gāzes ģenerators, autonomā gāzesapgādes sistēma no ārējiem apstākļiem kļūst pilnīgi neatkarīga. Tā plaši tiek izmantota lauksaimniecībā un rūpniecībā. Lauku saimniecībās autonomā gāzesapgāde ir pamatveids, kā izmantot visas gazifikācijas priekšrocības. Sašķidrinātās gāzes ražošanas, piegādes un uzglabāšanas infrastruktūra Latvijā ir ārkārtīgi labi attīstīta, tāpēc turpmākajās desmitgadēs uz šo kurināmā veidu var droši paļauties. Turklāt autonomā gazifikācija ir aktuāla jebkura izmēra un specializācijas lauksaimniecībai. Autonomā gāzesapgādes sistēma tiek uzstādīta īsā laikā un, ja nepieciešams palielināt tās jaudu, sistēmu viegli var palašināt.

Kurp vērsties, lai konsultētos par autonomās gāzesapgādes sistēmas uzstādīšanu uzņēmumiem?

SIA “Intergaz” piedāvā pilnu sašķidrnātās gāzes autonomās gāzesapgādes sistēmas uzstādīšanas pakalpojumu spektru: projektēšanu, projekta apstiprināšanu, montāžu un autonāmās gāzesapgādes sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu. 

DSC_7556

Kāpēc tieši “Intergaz”?

 • Fantastiska pieredze – nu jau vairāk nekā 19 savas pastāvēšanas gados uzņēmums “Intergaz” izveidojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzesapgādes sistēmas – no privātmājām un kotedžu ciematiem līdz lieliem rūpnieciskajiem objektiem. Starp “Intergaz” klientiem ir tādi uzņēmumi kā “Baltic Agro”, “Elagro Trade”, “Tukuma Straume”, “VOKA”,  “Balticovo”, “Piebalgas alus”, “Pure Chocolate” un daudzi citi.
 • Pašiem savas montāžas brigādes – uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veic visu sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanas, palaišanas un servisa apkalpošanas darbu kompleksu.
 • Neesam atkarīgi no starpniekiem – mums ir pašiem savs gāzes terminālis, noliktavu komplekss, kā arī kvalificēti štata darbinieki un pilns vajadzīgā aprīkojuma klāsts sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu uzstādīšanai visā Latvijā.
 • Strādājam visā Latvijā – uzstādām sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas jebkurā, pat visgrūtāk sasniedzamākajā Latvijas vietā.

Uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veiks izmaksu aprēķinus un izvēlēsies jūsu uzņēmumam optimālo gāzes sistēmas aprīkojumu.  Kvalificēta speciālista bezmaksas izbraukumu uz objektu var pieteikt, zvanot uz īso tālruņa