1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Gāzes balonu un gāzes tvertnes apkures sistēma: salīdzinām!

Sašķidrinātās gāzes apkure nereti ir visērtākais, ātrākais un izdevīgākais mājokļa apkures sistēmas risinājums – gan tad, ja Tavam mājoklim vai ārpilsētas vasarnīcai nav piekļuves centrālai gāzes maģistrālei, gan arī tad, ja gluži vienkārši vēlies apsvērt dabasgāzes un dažādo cieto kurināmo izdevīgas alternatīvas. Nav noslēpums, ka uzņēmums Intergaz piedāvā sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas ieviešanas un apkalpošanas servisus gan uzņēmumiem, gan indivīdiem, taču šoreiz gribam Jums vairāk pastāstīt par diviem sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu veidiem un atšķirībām starp  tiem!

Sašķidrinātās gāzes apkure kļūst aizvien populārāka – tā ir ekonomiski izdevīga, ērti nodrošināma, autonoma un videi draudzīga, taču, atkarībā no apgādājamā objekta un tam paredzētā gāzes katla jaudas, ir iespēja izvēlēties starp gāzes balonu apkures sistēmu un gāzes tvertnes apkures sistēmu. Abos gadījumos uzņēmums Intergaz nodrošina visus apkures sistēmai nepieciešamos pakalpojumus un pieejamās priekšrocības, taču būtiski uzzināt par šīm alternatīvām vairāk, lai veiktu apzinātu un pareizu izvēli par sev nepieciešamo!

Kuros gadījumos izvēlēties gāzes balonu apkures sistēmu?

Pirms izklāstīt vairāk par gāzes balonu apkures sistēmas darbības principiem, sākotnēji identificēsim situācijas, kurās gāzes balonu apkures sistēma ir optimāla apkures sistēmas izvēle. Gāzes balonu apkures sistēma ir primāri paredzēta vasarnīcām un nelielām ārpilsētas kotedžām ar gāzes katliem, kuru jauda nepārsniedz 35 kW.  

Gadījumā, ja vasarnīcā vai kotedžā uzstādīts gāzes katls, kura jauda ir lielāka, ieteicams izvēlēties sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ar gāzes tvertni, nevis gāzes baloniem. Gāzes katla jauda ir primārais rādītājs, tādēļ, ka katliem ar lielāku jaudu, lai efektīvi darbotos, nepieciešams lielāks gāzeveida fāzes apjoms, nekā tas, ko iespējams sasniegt gāzes balonos.  

Uzglabājot sašķidrināto gāzi gāzes balonos vai gāzes tvertnēs, gāzei izšķir divas fāzes – gāzveida un šķidro. Gāzes katla darbībai nepieciešama gāze tās gāzveida fāzē, kura veidojas, iztvaikojot gāzei šķidrajā fāzē. Savukārt, šī iztvaikošana notiek gāzes balonā vai gāzes tvertnē līdz noteiktam spiediena līmenim, tādējādi, jo lielāka tilpne, kurā sašķidrinātā gāze tiek glabāta, jo vairāk tajā ir gāze tās gāzveida fāzē un lielāks tās veidošanās ātrums.  

Tādējādi, ja gāzes balonu apkures sistēma tiks pieslēgta objektam, kurā ir jaudīgs gāzes katls (ar jaudu, kura pārsniedz 35 kW), var rasties problēmas ar gāzes nepietiekamību tās gāzveida fāzē, kā rezultātā katla darbība var tikt traucēta. Tādēļ objektiem ar lielu apsildāmo platību un jaudīgāku gāzes katlu ieteicams uzstādīt gāzapgādes sistēmu ar gāzes tvertni, kurā ir lielāks izgarošanas laukums un ātrāk izveidojas gāze tās gāzveida fāzē.

Gāzes balonu apkures sistēmas darbība

Kad vasarnīca vai kotedža tiek aprīkota ar gāzes balonu apkures sistēmu, pie ēkas tiek uzstādīts metāla skapis ar sešiem 79 litru gāzes baloniem, kurus ar mājā esošo gāzes katlu savieno gāzes vads. Gāzes katls balonos esošo sašķidrināto propāna gāzi izmanto mājokļa apkurei, ūdens uzsildīšanai un ēdiena pagatavošanai uz gāzes plīts – gluži tāpat, kā tas notiek, izmantojot apkures sistēmu ar sašķidrinātās gāzes tvertni. Sistēma sākotnēji izmanto tikai trīs gāzes balonos esošo gāzi, un tikai tad, kad šī gāze iztērēta, sistēma automātiski pārslēdzas uz atlikušajiem trīs baloniem.

Gāzes balonu apkures sistēma - Intergaz
Gāzes balonu apkures sistēma - Intergaz

Tāpat kā sistēma ar gāzes tvertni, arī gāzes balonu apkures sistēma aprīkota ar telemetrijas iekārtu un gāzes skaitītāju. Telemetrijas iekārta automātiski mēra gāzes atlikumu gāzes balonos, un, līdzko pirmajos trīs balonos esošā gāze ir iztērēta, iekārta automātiski paziņo piegādes uzņēmumam, ka gāzes sistēma izmantot rezerves gāzes balonus. Līdz ko tas noticis, zvanu centra operators sazinās ar klientu un vienojas par piemērotu laiku gāzes balonu nomaiņai.

Ar gāzes skaitītāja palīdzību, savukārt, tiek izmērīta patērētais gāzes apjoms noteiktā laika intervālā. Tas nozīmē, ka klients maksā nevis par gāzes baloniem, bet gan par faktiski patērēto sašķidrinātās propāna gāzes apjomu iepriekšējā mēnesī – saskaņā ar gāzes skaitītāja rādījumiem. Tas ir būtiski, jo dažkārt gāzes balonos var būt palikusi neiztērēta sašķidrinātā gāze, un, pateicoties gāzes skaitītājam, klientam nebūs jāpārmaksā, norēķinoties arī par balonos atlikušo neiztērēto gāzi.

Gāzes balonu apkures sistēma - Metāliskais gāzes skapis ar sešiem 79 litru gāzes baloniem
Gāzes balonu apkures sistēma - Metāliskais gāzes skapis ar sešiem 79 litru gāzes baloniem
Gāzes skatītājs
Gāzes balonu apkures sistēma ar gāzes skatītāju - Intergaz

Gāzes tvertnes apkure un salīdzinājums starp abām sistēmām

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēma ar gāzes tvertni darbojas pēc tādiem pašiem principiem kā sašķidrinātās gāzes apkures sistēma ar gāzes baloniem. Atšķirība starp abām sistēmām ir tā, ka vienā gadījumā gāze tiek uzglabāta gāzes tvertnē, bet otrā – gāzes balonos. Gāzes tvertnes ir pieejamas dažādos izmēros – 2,7m2, 4,8m2, 6,4m2 un citos, un tās ir iespējams novietot gan virs zemes, gan pazemē. Tvertnes tilpums tiek izvēlēts atkarībā no plānotā gāzes patēriņa, vai arī, ar plānu nodrošināties ar sašķidrinātās gāzes krājumiem visai apkures sezonai.

Zemāk shematiski attēlotas abu gāzes apkures sistēmu atšķirības konkrētās pozīcijās.

Gāzes balonu apkures sistēmai salīdzinoši bieži nepieciešama gāzes balonu nomaiņa, savukārt, apkures sistēma ar gāzes tvertni, atkarībā no izvēlētā gāzes apjoma, tiek uzpildīta tikai vienu vai divas reizes gadā.

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu cena – salīdzinājums

Gāzes balonu apkures sistēma

Gāzes balonu apkures sistēma pieejama par bāzes cenu sākot no 2160 EUR. Šī cena neietver projekta izstrādes izmaksas, gāzes skaitītāju un telemetrijas sistēmu, un uzstādīšanas galējā summa tiek aprēķināta individuāli. Lai aprēķinātu precīzu gāzes balonu apkures sistēmas cenu, iesakām pieteikt kvalificēta Intgergaz speciālista bezmaksas izbraucienu uz objektu. Bezmaksas izbraucienu iespējams pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 1804 vai aizpildot anketu Intergaz mājaslapas sadaļā “Kontakti”. 

Gāzes balonu apkures sistēmas bāzes cena - Intergaz
Gāzes balonu apkures sistēmas bāzes cena - Intergaz

Apkures sistēma ar gāzes tvertni

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēma ar gāzes tvertni pieejama par bāzes cenu sākot no 4300 EUR. Šī cena neietver projekta izstrādes izmaksas, zemes darbus, gāzes skaitītāju un telemetrijas sistēmu, un gāzes tvertnes uzstādīšanas galējā summa tiek aprēķināta individuāli. 

Gāzes apkures sistēma ar tvertni bāzes cena - Intergaz
Gāzes apkures sistēma ar tvertni bāzes cena - Intergaz

Izvēloties sistēmu ar gāzes tvertni, projekta saskaņošanas un apkures sistēmas uzstādīšanas procesā nepieciešams ievērot konkrētas prasības attiecībā uz tvertnes novietojumu gazificējamā objekta teritorijā, kas nav aktuāli gāzes balonu apkures sistēmas gadījumā. Viena no šīm prasībām ir tā, ka gāzes tilpnei jāatrodas vismaz 4 metru attālumā no ēkas, kā rezultātā dažādos projektos atšķirsies gāzes vada ierīkošanas un materiālu izmaksas.

Tāpat, gāzes tvertnes cena atkarīga no izvēlētās tvertnes lieluma. Katram projektam tiek izvēlēta atbilstošākā tilpuma gāzes tvertne, kurā krājumi būs pietiekami visai apkures sezonai. Lai aprēķinātu precīzas gāzes tvertnes sistēmas ierīkošanas izmaksas, iesakām pieteikt Intergaz speciālista bezmaksas izbraukumu – speciālists ieradīsies objektā un veiks visus projektam nepieciešamos mērījumus, kā arī ieteiks mājai optimālo apkures sistēmas komplektāciju. Tāpat kā gāzes balonu apkures sistēmas gadījumā, arī, interesējoties par gāzes tvertnes sistēmas ierīkošanu, speciālista bezmaksas izbraucienu iespējams pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 1804 vai aizpildot anketu Intergaz mājaslapas sadaļā “Kontakti”. 

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas īre

Ņemot vērā, ka sašķidrinātās gāzes apkure (gan ar gāzes tvertni, gan ar gāzes baloniem) var potenciāli būt arī īstermiņa risinājums (piemēram, gaidot pieslēgumu centrālajai gāzes maģistrālei), Intergaz piedāvā arī ērti pārskatāmu un izdevīgu sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas īzīrēšanas iespēju ar abonentmaksu.

Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas īre - Intergaz
Sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas īre - Intergaz

Abonentmaksa ietver:

  • Maksu par ārējās gāzes apgādes sistēmas (tvertne/skapis + gāzes vads līdz mājai) izmantošanu;
  • Ikgadēju sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tehnisko apkalpošanu;
  • Telemetrijas sistēmu, kas ļauj sekot līdzi gāzes atlikumam apgādes sistēmā.

Abonentmaksa neietver:

  • Ēkas iekšienē esošā gāzes vada izmaksas;
  • Projekta izstrādes izmaksas;
  • Zemes darbu izmaksas (gāzes tvertnes sistēmas gadījumā).

Kāpēc sadarboties ar Intergaz?

SIA “Intergaz” nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu.

Intergaz ir vērā ņemama pieredze autonomo gāzes sistēmu ierīkošanā – Intergaz ierīkojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzes sistēmas gan privātmājās un kotedžu ciematos, gan arī lielos rūpniecības uzņēmumos. Intergaz klientu lokā ir tādi rūpniecības uzņēmumi kā Piebalgas Alus, Pure Chocolate un daudzi citi, kuri turpina izmantot uzņēmuma sniegtos pakalpojums.

Intergaz nodrošinātais serviss ir kvalitatīvs un ērts – uzņēmums izmanto pats savas montāžas brigādes, kurās darbojas pārbaudīti un augsti kvalificēti speciālisti. Šie speciālisti izpilda visus ar montāžu, gāzes apgādes sistēmas darba uzsākšanu un servisa apkalpošanu saistītos darbus. Tāpat arī uzņēmums darbojas bez starpniekiem: Intergaz ir pašam savs gāzes terminālis, noliktavu komplekss, kvalificēti štata darbinieki un pilns nepieciešamais aprīkojums sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmas ierīkošanai visā Latvijas teritorijā. Ja iepriekš, izvēloties mājvietu - gan privātā teritorijā, gan kotedžu ciematos – nācās izvērtēt, vai iedzīve bez piekļuves centrālajai apkurei nesagādās neērtības, tad šobrīd ir skaidrs – autonomās sašķidrinātās gāzes iekārta tam ir visērtākais un vienkāršākais risinājums! Turklāt, Intergaz darbojas pat grūti pieejamās vietās – vietas izvēle ir pilnībā Tavā ziņā!

Ja interesējies par iespēju savam mājoklim vai savai vasarnīcai ierīkot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu – ar tvertni vai ar gāzes baloniem, sazinies ar Intergaz! Mūsu speciālisti veiks visus nepieciešamos aprēķinus un piedāvās tieši Tavai situācijai vispiemērotāko risinājumu! Kvalificēta Intergaz speciālista bezmaksas izsaukumu uz objektu iespējams pieteikt pa tālruņa numuru 1804 vai aizpildot veidlapu mūsu mājaslapas sadaļā Kontakti.

Intergaz klientu atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Šo un citus rakstus par dažādiem praktiskiem jautājumiem – gan par sašķidrināto gāzes sistēmu ierīkošanu, lietošanu un priekšrocībām, gan arī par dažādiem citiem ar mājokli un tā uzturēšanu saistītiem jautājumiem piedāvā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu ierīkotājs un gāzes tirgotājuzņēmums SIA “Intergaz”