1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Pieci iemesli, kādēļ māju vislabāk apkurināt ar sašķidrināto gāzi

Jums ir veicies, ja līdz jūsu zemes gabalam ir pievilkta dabas gāze. Lai arī kā nebūtu, šobrīd tas ir salīdzinoši lēts un ērts apkures veids. Taču, kā rāda pieredze, daudzās Latvijas vietās šis apkures veids nav pieejams. Tā nav traģēdija, jo vienmēr ir alternatīvi risinājumi.

Ir vairāki varianti, kā var apsildīt jūsu ārpilsētas māju, ja dabas gāzes nav un tā nav arī plānota. Māju var apkurināt, izmantojot malku, granulas, dīzeļdegvielu, arī elektrību. Taču mēs, kas vairāk nekā desmit gadus darbojas sašķidrinātās gāzes tirgū, pastāstīsim par šo apkures veidu. Tātad: pieci iemesli, kuru dēļ apkure, izmantojot sašķidrināto gāzi, ir tieši tas, kas jums vajadzīgs.

Ērtības

Mēs uzskatām, ka šis ir viens no būtiskākajiem aspektiem. Pagaidām nedomājiet par cenām un visu pārējo, vienkārši iedomājieties apkuri, kura darbojas pati par sevi. Automātiski. Viss, kas ir jāizdara, jāieslēdz gāzes katls un jāiestata nepieciešamā temperatūra.

Jums nav nepieciešams katru dienu piepildīt katlu ar granulām vai arī glabāt mājās malku, kuras krājumi tāpat visu laiku ir jāpapildina. Jums šis kurināmais nav jāieved un jāglabā savā mājā, Katls nav jātīra no kvēpiem un putekļiem. Nekas tāds nav jādara, ja jūs izmantojat apkures sistēmu ar sašķidrināto gāzi. Tā vienkārši strādā.

Moderni rezervuāri, kas paredzēts sašķidrinātās gāzes glabāšanai, ir aprīkoti ar telemetrijas sistēmu. Tā nosūta informāciju par gāzes atlikumu cisternā. Jums nav jāuztraucas pat par to. Piegādātājuzņēmuma pārstāvji paši piezvanīs un atgādinās par to, ka ir jāpapildina krājumi. Jums ērtā laikā, bez brīvdienām.

Piebildīsim, ka gāzes apkures sistēma neprasa lielu uzmanību un apkalpošanu. Aprīkojuma apskate un pārbaude tiek veikta reizi gadā, tā neizmaksā pārāk dārgi, apmēram 120 eiro gadā vai 10 eiro mēnesī. Tas ir gadījumā, ja jūs visu sistēmu esat pilnībā izpirkuši. Ja jūs sistēmu īrējat, tad par to nav jāuztraucas, apkalpošana jau ir iekļauta ikmēneša maksājumā par apkuri.

Gāzes katls neaizņem daudz vietas. Ja gadījumā jūsu mājai pievilks dabas gāzi, tad gāzes katls sašķidrinātajai gāzei ne ar to neatšķiras no katla, ko izmanto dabas gāzei. Jūs jebkurā mirklī varēsiet to pārslēgt lietošanai ar dabas gāzi bez papildus ieguldījumiem.

Drošība

drošība apkures sistēmas ar sašķidrinato gāzi

Apkures sistēma, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, nebūtu jājauc ar tiem sarkanajiem gāzes baloniem, kuri lielākajai daļai nāk prātā, runājot par gāzes apkuri. Tas ir pavisam kas cits un tam nav nekādas saistības ar apkures sistēmu, kurā izmanto sašķidrināto gāzi.

Sašķidrinātās gāzes glabāšanai paredzētā cisterna ir droša, tā ir aprīkota ar dažādām aizsargfunkcijām un ventiļiem, kas regulē spiedienu. Un pat ja pēkšņi sāksies noplūde, sistēma automātiski bloķēs gāzes padevi līdz brīdim, kad problēma tiks likvidēta.

Ja tas jūs nav pārliecinājis, parunājiet ar tiem, kas jau izmanto šāda veida apkuri. Jāpiebilst, ka šādu apkuri lieto jau desmitiem gadu, bet sašķidrinātās gāzes glabāšanas cisternas ekspluatācijas termiņš nav ierobežots. Tā ir pārdomāta, droša un vieda tehnika.

Ātra palaišana

saskidrinatas-gazes-apkure-uzstadisana-process

Attēlam: Priekšprojekts Projektēšana Montāža Regulēšana Nodošana ekspluatācijā

Varētu domāt, ka ierīkot šāda veida apkuri mājā ir sarežģīti un nogurdinoši. Patiesībā tā nemaz nav.

Viss projektēšanas un uzstādīšanas process ir precīzi izstrādāts, pateicoties simtiem realizētu projektu, un tam ir pieci pamatposmi. Process ilgst aptuveni mēnesi, tas nav daudz mājas būvniecības laikā. Tas ir, ieskaitot visu noformēšanu, projekta dokumentācijas, tāmes, u.c. izstrādāšanu līdz „atslēgai”. Jau pēc mēneša jūs varēsiet sildīties, sildīt karsto ūdeni un gatavot ēdienu uz gāzes plīts.

Ekoloģiskums

ekologiska māja

Gāze ir ekoloģisks kurināmā veids. Gāzes degšanas procesā neveidojas nekādas toksiskas vielas. Tas ir pilnībā zaļš kurināmais, par kura izmantošanu jums patiešām nebūs jākaunas. Svaigs gaiss, ekoloģija un draudzīgums videi ir tieši tas, ko mēs meklējam, ceļot māju ārpus pilsētas.

Izmaksas

Mēs speciāli par šo apsvērumu rakstām kā par pēdējo. Ne vienmēr viss ir jāvērtē naudā. Tomēr šis apkures veids ir pilnībā konkurētspējīgs. Jā, salīdzinot ar dabas gāzi, šis apkures veids kopumā ir dārgāks. Sašķidrinātās gāzes loģistika, tās glabāšana un nepieciešamā infrastruktūra ietekmē gala produkta cenu.

Runājot par izmaksām, nav jāaizmirst arī tāds faktors kā ēkas energoefektivitāte. Ja jūs jau savas ārpilsētas mājas celtniecības laikā domāsiet par šo jautājumu, izpētīsiet, kuras ir jūsu mājas vājās vietas un kur tā zaudē siltumu. Ticiet, jo augstāka ir ēkas energoefektivitāte, jo mazāk jūs maksāsiet par jebkura veida apkuri.

apkures-veidu-lietderibas-koeficients

Un visbeidzot, ja jūs vēl neesat lasījuši mūsu rakstu "Apkure ar granulām vai sašķidrināto gāzi, par un pret", tad iesakām to izlasīt, lai iegūtu vispusīgu informācijai par apkures veidiem. Visi mūsu bloga raksti ir pieejami šeit