1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Viss, kas Jums ir jāzina par žaluzijām

„Žalūzijas” tulkojumā no franču valodas nozīmē „greizsirdība”. Saskaņā ar leģendu tās izdomāja greizsirdīgi vīrieši, lai no zinātkārām acīm noslēptu savas sirds dāmas. Iespējams. Tomēr ticamāka šķiet versija, ka žalūziju dzimtene – arābu valstis, kur cilvēki jau sen izgudroja veidu, kā noslēpties no dedzinošajiem saules stariem.

Mūsdienās žalūziju funkcija nav īpaši mainījusies: tās joprojām aizsargā no spilgtas saules gaismas un no cilvēkiem, kuri bez brīdinājuma vēlas ielūkoties citu dzīvēs. Tomēr materiāls, dizains un stiprināšanas veids kļuvis daudzveidīgās: var apjukt daudzo variantu klāstā! Pasaulē pirmās žalūzijas bija izgatavotas no koka. Tagad bez koka ir vēl plastikāts, metāls, audums.

Arvien pieprasītākas kļūst žalūzijas ar elektrisko piedziņu to ērtās izmantošanas dēļ. Nepieciešamības gadījumā katram žalūziju veidam var izvēlēties nepieciešamo elektrisko piedziņu – šobrīd ar to nav problēmu!

Sākotnēji žalūzijas tika uzstādītas ofisos. Ņemot vērā žalūziju nepietiekami pievilcīgo izskatu, dzīvojamajās telpās tas izskatījās dīvaini. Tomēr mūsdienīgas žalūzijas pilda ne tika aizsargājošo, bet arī dekoratīvo funkciju.

Horizontālās (Venēcijas) žalūzijas

горизонтальные жалюзи

Stiprinās gan pie griestiem, gan pie sienas. Starp līstēm, kas izvietotas viena zem otras, ir nostieptas auklas – tas līstēm ļauj griezties vienlaicīgi.

  • Alumīnija – vispieprasītākās šī veida žalūzijas. Vispirms tas ir saistīts ar to zemo cenu, vienkāršo konstrukciju un vienkāršu kopšanu. Kalpošanas laiks gandrīz bezgalīgs.
  • Koka žalūzijas tiek izgatavotas no vērtīgām koku šķirnēm, kurām var būt plaša krāsu gamma. Izskatās stilīgi un dārgi. Žalūzijas ir jauks interjera papildinājums: var būt gan kā patstāvīga tā daļa, gan arī tandēmā ar aizkariem un tilla aizkariem.
  • Koka žalūzijas aizvieto arī ar tā imitāciju. Lameles (horizontālās plāksnes) izgatavotas no līdzīgiem mākslīgiem materiāliem.
  • Plastikāta horizontālās žalūzijas. To neapstrīdams pluss – bezgalīga krāsu toņu palete.

 Vertikālās žalūzijas.

вертикальные жалюзи

Atšķirībā no horizontālajām žalūzijām, izskatās krietni mājīgāk un neformālāk. Kontrole pār saules gaismas intensitāti tiek veikta, pagriežot lameļu vertikālās vērtnes. Atšķirībā no horizontālajām žalūzijām, vertikālās var nobīdīt uz pašu loga malu, to atbrīvojot.

Vertikālās žalūzijas var kalpot ne tikai kā aizsardzība no gaismas – ar tām var aizvērt skapjus, nišas un dažas telpas ofisā. Vienkāršas darbībā un drošas. Tas ir individuāls variants lielu laukumu aizsardzībai. Lameles platākas nekā horizontālās žalūzijas – parasti 89 vai 127 mm. Ja viena no lamelēm nedarbosies, to varēs vienkārši nomainīt pret jaunu, nemainot visu konstrukciju.

  • Vertikālās auduma žalūzijas ar savu izkliedēto un maigo krāsu rada noskaņu. Savukārt to antistatiskās īpašības ļauj uz ilgu laiku aizmirst par tīrīšanu. Saskaņojas ar visu veidu aizkariem, var kalpot kā loga tā arī telpas kā tādas dizaina organisks papildinājums. Tādu žalūziju veidu agrāk izmantoja tikai ofisos, bet, pateicoties mūsdienīgiem materiāliem un dizainam, vertikālās žalūzijas labprāt izmanto interjera mākslinieki un ar tām dekorē dzīvojamās telpas.
  • Plastikāta vertikālajām žalūzijām ir paaugstināts drošības un steriluma līmenis, tās uzstāda telpās ar augstām sanitārajām prasībām. To galvenā atšķirība – izturība un, ja nepieciešams, gaismas necaurlaidība.

Ruļļu žalūzijas.

рулонные жалюзи

Šo žalūziju veida princips ir ļoti vienkāršs: uz ruļļa-cilindra tiek uztīts stingra auduma rullis, ko var kustināt, izmantojot paceļamo mehānismu ar fiksatoru. Lakoniskie un funkcionālie ruļļu aizkari tika radīti Vācijā, un mūsdienās tie tiek plaši pielietoti. Tie ir ērti un praktiski: nepieciešamības gadījumā var pilnībā aizklāt logus, ja nepieciešams – atklāt, neaizklājot loga vērtni. Un nekādu šķēršļu, lai atvērtu logu! Ruļļu aizkarus var saskaņot ar tilla aizkariem un ar klasiskiem nakts aizkariem.

  • Romiešu aizkari. Tas ir līdzens audums, ko pa horizontāli stiprina vadības stieņi. Ar to palīdzību arī veidojas krokas. Lai aizkariem būtu skaista forma, audumā tiek iešūts koriģējošais atsvars. Paceļas un nolaižas jebkurā vēlamajā augstumā. Romiešu aizkarus var noregulēt ar auklas vai ķēdes mehānismu, un kā variants – to aprīkot ar elektrisko piedziņu.
  • Žalūzijas “diena-nakts” (“zebra”). Mūsdienīgs moderns dizaina atradums. Sastāv no diviem paralēliem auduma audekliem, kuros pamīšus atkārtojas caurspīdīgas un necaurspīdīgas strēmeles – blīvs poliesteris plus caurspīdīgs plīvurs. Kustinot vadības ķēdīti uz augšu vai uz leju, strēmeles var sakrist, aptumšojot vai ielaižot telpā gaismu. Lieliska standarta ruļļu aizkaru alternatīva. Ideāla pirmajiem stāviem.

Plisē žalūzijas

жалюзи плиссе

Salīdzinājumā ar citiem žalūziju veidiem, plisē žalūzijas var droši nosaukt par jaunumu. Augsts funkcionālisma līmenis un izsmalcināts izskats – galvenās šo žalūziju veida īpašības.

Aizkari no plisē auduma ērti ar to, ka tos var uzstādīt uz jebkādas ģeometriskās formas logiem – no standarta (taisnstūra un kvadrāta), līdz arku, trapecveida un trijstūra. Plisē žalūzijas var sastāvēt no viena profila, no diviem – var vērties vaļā no augšas un no apakšas, vai no trim – ar profilu „diena-nakts”.

Izgatavošanā tiek izmantots dažādu krāsu, blīvuma, faktūras, gaismas caurlaidības līmeņa plisē audums. Šīs žalūzijas izskatās ļoti kārtīgi: saliktā stāvoklī tās aizņem tikai 5 cm.

Plisē žalūzijas drīkst mazgāt! Tas ļauj tās droši izmantot virtuvē un vannas istabā.

Aizsargājošās žalūzijas (aizkars)

Защитные жалюзи

Īpašā žalūziju kategorija, kas paredzēta tikai aizsardzībai pret nelūgtiem viesiem. Aizklāj durvju vai logu vērtnes. Atbilstoši savam pielietojumam un drošībai nepiekāpjas tradicionālajām restēm. Protams, zagļiem-profesionāliem šīs žalūzijas (tāpat arī restes) nebūs nopietns šķērslis, bet diletantiem tās kļūs par īstu šķērsli ceļā uz svešu īpašumu.

Plāksnes no alumīnija savienotas rieva rievā, tādā veidā, ka ļauj tām netraucēti griezties attiecībā vienai pret otru. Uztinoties uz sešstūra vārpstas, tās vai nu aizklāj, vai arī atklāj pieeju apsargājamajai telpai. Aizsargājošās žalūzijas arī ir skaņas un siltuma izolējošas. Vadība var tikt veikta, izmantojot mehāniskās vai elektriskās piedziņas palīdzību.

Par montāžu

Veicot jebkāda veida žalūziju montāžu, nepieciešami maksimāli precīzi aprēķini, no kuriem būs atkarīgs visas konstrukcijas izmērs. Žalūzijas stiprinās virs loga, loga vērtnē vai starp rāmjiem. Īpašos gadījumos žalūzijas stiprinās aiz loga – tas notiek gadījumā, ja citādā veidā nav iespējams tās montēt.

Horizontālās žalūzijas parasti tiek stiprinātas pie loga pārseglīstes, vertikālās un ruļļu – pie griestiem vai loga vērtnē uz speciāli tam paredzētiem kronšteiniem. Žalūziju garums var būt maksimāls – līdz grīdai, bet var arī būt līdz palodzes līmenim.

Eksperta padoms:

Uzņēmuma ZALUZI.LV direktors Jurijs Rudakovs: “Žalūziju montāžu uzticiet kvalificētiem speciālistiem. Pirmkārt – tas jums garantē pašas montāžas kvalitāti. Otrkārt – jūs iemācīs racionālai konstrukcijas ekspluatācijai un nodrošinās turpmāko nodrošinājumu”.

Dekorējot un padarot savu māju funkcionālāku, atcerieties: vissvarīgākais komfortablas dzīvošanas nosacījums joprojām paliek siltums. Mūsu raksts “Autonomās sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšana – 5 soļi līdz siltai mājai” jums palīdzēs izdarīt izvēli par labu šim apkures veidam.