1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Būvniecības padomi. Ūdens filtrācija.

Ūdens - tā ir dzīve, bet tīrs ūdens ir kvalitatīva dzīve. Pierādīts, ka vairāk nekā 80% visu saslimšanu iemesls ir nekvalitatīvs dzeramais ūdens. Tieši tādēļ savā mājoklī ir jāparūpējas par ūdens filtrāciju.

Mūsu šodienas tēma ir ūdens filtrēšanas un attīrīšanas sistēma mājā.

Ūdeni privātmājai parasti pievada, izmantojot urbumu vai aku. Pēc tam, kad ir noteikts, kā mājai pienāks ūdens, ir jāveic tā kvalitātes analīzes. To jālūdz jebkuram dienestam, kas nodarbojas ar ūdens kvalitātes noteikšanu. Īsā laika periodā viņi veiks analīzes un izstāstīs par tā kvalitāti un stāvokli.

Parasti galvenās problēmas, ar kurām var nākties saskarties, ir:

 • Piemaisījumi, kuri var bojāt ūdens apgādes sistēmu. Parasti tās ir smiltis, māls, dūņas, rūsa un citas vielas. Ūdens, kurā ir šādi mehāniskie piemaisījumi, parasti ir duļķains un nav derīgs lietošanai uzturā.
 • Sāļi. Ūdenī izšķīdušos kalcija vai magnija sāļus var viegli pazīt pēc tā, ka rodas kaļķakmens. Ja jūsu ūdenī šādu sāļu saturs pārsniedz normu, tad var bojāties ūdensvada sildelementi. Tāpat pārāk sāļš ūdens samazina cauruļu diametru (veidojot uzkārtu). „Cieta” ūdens izmantošana pārsātina organismu ar sāļiem, tas var izraisīt dažādas slimības. Sāļš ūdens padara matus cietus, tas rada papildus diskomfortu mazgājoties dušā.
 • Dzelzs. Dzelzs ūdenī var būt izšķīdušā, neizšķīdušā, koloidālā (ļoti maza izmēra neizšķīdušas daļiņas) formā. Parasti ūdenim ar paaugstinātu dzelzs saturu ir zems pH līmenis. Vizuāli noteikt dzelzs saturu ūdenī var pēc rūsgani-brūniem nosēdumiem uz santehnikas. Ūdenim ar paaugstinātu dzelzs saturu ir nepatīkama piegarša un smaka. Šāda ūdens lietošana negatīvi iespaido veselību un var radīt dažādas saslimšanas.
 • Vīrusi. Baktērijas un vīrusi parasti ir ūdenī, kura avots ir tuvu vietai, kur notiek saimnieciskā darbība. Visdrošākie un vismazāk vīrusu un baktēriju ir ūdenī urbumā, kura dziļums ir lielāks par 100 m.
ūdens-filtrācija-privātmājām-2 Tātad tagad ir zināms, ar kādām problēmām var nākties saskarties, ierīkojot ūdensvadu savā mājā. Vissvarīgākais pirmajā posmā - noteikt ūdens sastāvu. Noskaidrot, vai ir kāds paaugstināts parametrs.

“Attīrīt ūdeni no lielākās daļas ķīmisko elementu un savienojumu var tikai pārbaudīti filtri. Piemēram, uzņēmuma Akvafors filtri satur īpašu šķiedrainu sorbentu - Akvalenu. Tie droši aiztur pesticīdus, smagos metālus, naftas produktus, aktīvo hloru un daudzus citus bīstamus piemaisījumus. Akvafors filtri ir izturējuši visas stingrās pārbaudes, tostarp Vācijas neatkarīgā kvalitātes institūta LGA pārbaudes, neatkarīgas ASV organizācijas NSF kvalitātes apstiprinājumu. Turklāt abas šīs organizācijas nepārtraukti seko sērijveida produkcijas kvalitātei, regulāri pārbaudot ražošanu.

Nākošie darbi, kas jāveic, lai topošajā ūdensvadā būtu tīrs ūdens.

 1. Jānosaka sistēmas ražīgums (t.i. cik daudz ūdens vajadzēs jūsu ģimenei). Nepieciešamo skaitli var aprēķināt, izmantojot skaitītāju. Vidēji četru cilvēku ģimene parasti izmanto līdz 500 litru ūdens dienā.
 2. Jānosaka kanalizācijas apjoms. Tas nepieciešams, lai gūtu priekšstatu, vai izsmeļamā bedre vai notekaka izturēs ūdens plūsmu, kas rodas skalojot ūdens sagatavošanas sistēmu. Parasti sistēmu skalo ar ūdeni, kurš savukārt izlej drenāžas maģistrālē. Iespējams, laiku pa laikam būs jāizsūknē drenāžas ūdens. Šodien lielākā daļa speciālistu uzskata, ka labākais risinājums ir atsevišķa drenāžas kanāla ierīkošana skalojamajam ūdenim.
 3. Telpa ūdens sagatavošanai. Jau savlaicīgi mājā paredziet nelielu telpu ūdens sagatavošanas sistēmai. Ūdens attīrīšanas sistēma parasti aizņem no 0,5 līdz 5 metriem. Telpas augstums var pārsniegt divus metrus, svarīgākais, lai telpā vienmēr būtu par nulli grādiem augstāka temperatūra. Ja mājā savlaicīgi tiks paredzēta neliela vieta ūdens sagatavošanas sistēmai, tad gadījumā, ja nāksies saskarties ar ūdens apgādes problēmām, jums nebūs jālauza galva par to, kur izvietot sistēmu.
Šodien ir šādas prasības ūdens attīrīšanas sistēmai:
 • maksimāli kvalitatīvi attīrīts ūdens ar minimālu sistēmas apkalpošanu;
 • kalpošanas laikam jābūt gadiem ilgam.
Lai iegūtu noderīgas un pareizas rekomendācijas ūdens attīrīšanai no kaitīgiem piemaisījumiem, mēs lūdzām komentāru uzņēmuma Akvafors ekspertam. Akvafors ir viens no līderiem ūdens filtru uzstādīšanas tirgū Latvijā.

"Ūdens filtra izvēle ne vienmēr ir ātra un viegla. Papildus individuālajām vēlmēm ir tehniski ierobežojumi, kas saistās ar ūdens kvalitāti. Ūdens filtru uzdevums - efektīvi un neatgriezeniski attīrīt no kaitīgiem piemaisījumiem. Dziļi attīrot ūdeni, filtram jāuzkrāj visi savāktie piesārņotāji. Savukārt ražošanā izmantotajiem materiāliem jābūt drošiem lietotāju veselībai.

AKVAFORS filtri spēj attīrīt jebkuras kvalitātes ūdeni. Plašs filtru klāsts, pārbaudītas tehnoloģijas risina dažādas problēmas, pilnībā attīra no kaitīgajiem piemaisījumiem, ūdenī esošā dzelzs, sāļiem, likvidē cietību, nepatīkamu garšu un smaku, padarot ūdeni ne tikai garšīgu, bet arī veselīgu. Inovatīvās tehnoloģijas aizsargā pat no mikrobiem un vīrusiem.

Apskatīsim konkrētāk, kādas ir attīrīšanas sistēmas (filtri) un to darbības principi.

Filtrs mīkstinātājs

Ūdens mīkstināšanu nodrošina jonu apmaiņa. Ienākot filtrā, cietais ūdens šķērso jonu apmaiņas sveķu slāni, kas atrodas filtra rezervuārā. Kalcija un nātrija joni, kas atrodas ūdenī un padara to cietu, nomainās ar sveļos esošajiem nātrija joniem.

Kad sveķu kapacitāte ir izsmelta, attīrīšanas sistēma automātiski tos atjauno, izmantojot pietiekami koncentrētu vārāmā sāls šķīdumu no sāls šķīdināšanas tvertnes.

Viss process notiek automatizēti, jums tikai reizi mēnesī ir jāpiepilda tvertne ar īpašām sāls tabletēm.

Šāds filtrs mīkstinātājs ar jonu apmaiņas sveķiem darbojas bez apstājas 24 stundas diennaktī. Turklāt to patiešām var uzskatīt par lietošanā nedārgu iekārtu.

Ūdens atdzelžošanas filtrs

Šāda filtra izvēle ir sarežģītāka. Nepareizi izvēlēts filtrs ūdens attīrīšanai no dzelzs piemaisījumiem var radīt vēl lielākas problēmas nekā tās, kuras bija pirms filtra uzstādīšanas.

Atdzelžošanas filtra darbības princips: vispirms ūdenī izšķīdušo dzelzi nogulsnē, bet pēc tam nogulsnes aiztur filtrējošajos materiālos, kas iebērti filtrā.

Lai izšķīdināto dzelzi varētu nogulsnēt, to ir jāoksidē. Oksidēšanās procesu var sasniegt izmantojot:

reaģentu filtru, kurā izmanto spēcīgus oksidētājus (piemēram, hloru);

bezreaģentu filtru, kurā izmanto cilvēkiem drošāko oksidētāju - gaisa skābekli.

Sākotnējā reaģentu filtra cena būs daudz zemāka, nekā bezreaģentu filtra cena. Taču diemžēl strādājošam reaģentu filtram ir regulāri jānomaina materiāli, tas gala rezultātā būtiski palielina tā cenu.

Bezreaģentu filtri attīra ūdeni ar gaisa palīdzību, tas nozīmē, ka jums attīrīšanai nebūs jāpērk kādi papildu materiāli. Tie darbojas efektīvāk, nekā reaģentu filtri. Turklāt bezreaģentu filtri kalpo divas reizes ilgāk, tiem nav ierobežojumu izmantošanā, šī tehnoloģija ļauj pilnībā attīrīt ūdeni no tajā esošā sērūdeņraža, ko nespēj reaģentu filtrs.

ūdens-filtrācija-privātmājām-3

Filtrs ūdens dezinficēšanai

Filtri sterilizatori dezinficē ūdeni attīrīšanas sistēmā. Parasti šim nolūkam izmanto īpašu ultravioleto lampu cietā korpusā, kurai cauri tek ūdens. UV starojums pierādīti garantē drošu ūdens attīrīšanu no vīrusiem un baktērijām. Šis filtrs parasti ir noslēdzošais ūdens attīrīšanas posms.

Noskaidrojot, tieši kura attīrīšanas sistēma jums ir vajadzīga, izvēlieties drošus piegādātājus:

 • atrodiet uzņēmumu, kuram ir plaša darba pieredze un par kuru ir labas atsauksmes;
 • noslēdziet servisa apkalpošanas līgumu par attīrīšanas sistēmas uzturēšanu;
 • ja jūsu izvēlētais uzņēmums nepiedāvā servisa apkalpošanu, tas ir iemesls aizdomāties par tā kompetenci.
AKVAFORS speciālisti palīdzēs izvēlēties vislabāko, drošāko, efektīvāko ūdens filtru, sniegs ne vien kvalitatīvu servisu, bet arī konsultācijas un pēcpārdošanas apkalpošanu.

Priecāsimies jūs redzēt mūsu salonā Kr.Valdemāra iela 95, Rīgā. Atsūtiet sava ūdens analīžu rezultātus uz mūsu e-pastu - akvafors@akvafors.lv Uzdodiet savus jautājumus - (+371) 22336877, (+371) 67370583 www.akvafors.lv

Nobeigumā piedāvājam noskatīties video par attīrīšanas sistēmas uzstādīšanu ūdenim, kas iegūts no urbumiem:

https://www.youtube.com/watch?v=sQVNBnUxVnM

Atgādinām, ka par ūdens attīrīšanu un attīrīšanas sistēma izvēli jums ir jāparūpējas jau būvniecības pirmajā posmā vai pat jau projektējos māju. Tad jūs varēsiet mājā ieplānot visas nepieciešamās telpas sistēmas uzstādīšanai.

ūdens-filtrācija-privātmājām-4

Neaizmirstiet, ka arī apkures sistēmu mājai ir jāizvēlas pirmajos mājas būvniecības posmos. Par to, kādu apkuri izvēlēties, mēs piedāvājam izlasīt mūsu rakstā:

PIECI IEMESLI, KĀDĒĻ MĀJU VISLABĀK APKURINĀT AR SAŠĶIDRINĀTO GĀZI