1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Izrādās, ka starpsienu montāža ir tik vienkārša!

Ir grūti iedomāties mūsdienīgu mājokli bez starpsienām, kuras sadala telpu dažādās zonās, vai arī pilnībā izolē vienu no otras. Pat tiem, kuri iecienījuši plašumus un brīvību dzīvojamās telpās, nākas uzstādīt kaut vai vienu starpsienu.

Materiāla izvēle ir dažnedažādākā. Bet, ja jūsu māja ir no koka, tad, saprātīgāk arī to starpsienas montēt no tāda paša izejmateriāla. Tas ir ekoloģisks materiāls, kuram, veicot pat primitīvāko apstrādi, tiek piešķirta estētiska āriene.

Starpsienas mēdz būt:

1. Vienkāršas sienas

vienkarsas-sienas-1

2. Dubultsienas ar skaņas izolāciju

dubultsienas-ar-skanas-izolaciju-2

3. Vai arī – sienas uz koka karkasa

sienas-uz-koka-karkasa-3

Rūpīgāk pievērsīsimies pēdējā varianta montāžas procesam!

Lai starpsiena perfekti ieņemtu savu vietu, sākotnēji jānoņem visi nepieciešamie mēri. Der atcerēties par koka dabisko procesu – sarukšanu, kurš var sasniegt 7%. Tāpēc, starp griestiem un konstrukcijas augšējo malu, vēlams atstāt spraugu.

Starp citu, telpas augstums dažādās vietās var atšķirties, tāpēc iesakām to pārbaudīt laicīgi.

  • Materiāli jāsagatavo atbilstoši izmēriem, lai izvairītos no nepilnībām un trūkumiem karkasā. Tikai tad drīkstam uzsākam montāžas procesu.
  • Karkasu būvē no koka – priedes vai egles. Ja ir vēlme, varat izmantot arī ekskluzīvākus kokmateriālus. Montāžas procesā, topošo starpsienu nepieciešams maksimāli nofiksēt , lai karkass “nestaigātu”.
  • Karkasa virspusē tiek piesista skaidu plāksne un koriģēta pēc starpsienas kontūras.
  • Uz tās tiek likta ārējā starpsienas kārta – reģipsis.
  • Konstrukciju apgriež, lai veiktu pašu svarīgāko montāžas procesu – spraugu aizpildīšanu ar akmens vati. Vai arī ar kādu citu pildāmo materiālu. Galvenais, lai tam piemistu siltuma un skaņas izolācija.
  • urpmākās darbības notiek tādā pašā kārtībā – virs vates pienaglo skaidu plāksni un ģipškartonu. Un starpsiena ir gatava!
Starpsienu uz koka karkasa var izgatavot arī no metāla profiliem – šis process nav tik darbietilpīgs un arī materiālu patēriņš ir mazāks. Bet tas, protams, ir gaumes jautājums!

Karkasa mājas attiecināmas silto māju tipam un kompānija Intergaz, neatkarīgi no būves īpatnībām, sniegs maksimālu komfortu jūsu mājokļa apsildīšanā!