1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Padomi hidroizolācijas ierīkošanā

Svarīgi atcerēties, ka katram jūsu mājas celtniecības etapam piemīt īpaša nozīme. Uzmanība jāpievērš katram sīkumam, citādāk, var nākties nožēlot un kaut ko labot, jau būs par vēlu.Šodien mēs dosimies uz vannas istabu. Precīzāk – uz telpu, kura par tādu vēl tikai top. Tieši tās ierīkošanas sākumposmā ir svarīgi aizdomāties par hidroizolācijas procesu, lai mitrumam nebūtu nekādu izredžu bojāt būves konstrukcijas.

Riska zonas:

Efektīvas hidrobarjeras ieviešana nepieciešama lielākajās riska zonās:

hidroizolacija

 

Un tās ir būves virsmas, kuras pakļautas ūdens ietekmei.

Virsmai ap izlietni, grīdai un sienām ap vannu, jāpievērš īpaša vērība!

Kvalitatīvas vannas istabas grīdas priekšnoteikums – tai jābūt ideāli taisnai, vai arī ar slīpumu uz trapa pusi – speciālo dušas  ūdens novades sistēmu.

hidroizolācija

 

Hidroizolācijas etapi:

  • Izlīdzinām grīdu. Pieļaujamā kļūdas robeža - 2 mm. Ja veidojam slīpumu, tad tikai un vienīgi uz trapa pusi.
  • Pamatu (betona virsmu) nepieciešams attīrīt no putekļiem un netīrumiem, lai uzlabotu materiālu saķeri.
  • Pirms gruntēšanas, rūpīgi  jāizvēlas grunts sastāvs. Tas ir atkarīgs no virsmas kvalitātes: cik labi tā uzsūc mitrumu. Ja virsma ir poraina, tad pirms cementa un polimēra hidroizolācijas uzklāšanas, to gruntēt nav nepieciešams.
  • Pēc speciālās grunts uzklāšanas, var ķerties klāt pie virsmas apstrādes ar mastiku. To var iegādāties gatavu, vai arī pulvera maisījuma veidā. To samaisa vadoties pēc instrukcijas.
Uz šuvēm (grīdas un sienu savienojuma vietās) tiek līmēta speciāla blīvēšanas lenta. Īpaša uzmanība jāpievērš stūriem,  lai novērstu mitruma nokļūšanu šajās vietās. Viss tiek atkārtoti pārklāts ar mastiku.

Starp citu, gan mastikai, gan lentai piemīt elastīgums, tas nozīmē, ka vibrāciju vai kādu citu mazsvarīgu svārstību gadījumā, tās neplaisā un nesaraujas.

Telpas sienas tiek apstrādātas ar aizsargplēvi veidojošu grunti. Tā nepieļaus mitruma nokļūšanu līdz ķieģeļiem un betona virsmai.

Izvēloties grunti, priekšroku dodiet krāsainajai, tādējādi, jūs uzreiz pamanīsiet laukumus, kurus gruntēšanas procesā nejauši palaidāt garām.

hidroizolācija

 

Neaizmirstiet, ka pirms remonta uzsākšanas jums ir jāpadomā arī par kvalitatīvu apkuri jūsu mājai. Par to, kurš apkures veids jums būs vispiemērotākais, iesakām izlasīt mūsu salīdzinošajā rakstā -

APKURE AR SASĶIDRINĀTO GĀZI VAI MALKU. KO IZVĒLĒTIES?