1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Mozaīka mūsdienu interjerā: šī veida flīžu pareiza montāža

Mozaīka vienmēr ir bijusi kā pārticības un gaumes rādītājs. Šādu interjera noformēšanas veidu pasaule iepazina 14.gs. 2 pusē p.m.ē. Tajā laikā tā bija veidota no apdedzināta māla zigzaga formā. Antīkie meistari savu gleznu veidoja no oļiem un smaltas (krāsainiem stikla gabaliņiem). Bizantijā, brīdī, kad mozaīka guva straujāko popularitātes kāpumu, sāka izmantot arī pērles un keramiku. Par vērtīgu atzina arī dabisko akmeni un metālu. Vienvārdsakot – visu, ko varēja sasmalcināt un no jauna salikt, lai izveidotu neatkārtojamu mākslas paraugu. Interese par mozaīku joprojām ir samērā augsta.

Rezultāts ir estētisks un bagātīgs. Atšķirībā no senajiem meistariem, mums ir iespēja nevis līmēt katru smalko elementu atsevišķi, tērējot laika resursus, bet gan - veselus fragmentus uzreiz. Materiāli ir augstas kvalitātes un pastāv plaša krāsu daudzveidība. Protams, varat līmēt arī pa vienai – tas jebkurā gadījumā ir lielisks virsmu apdares veids.

Materiāls

Pašlaik populārākie materiāli mozaīkas veidošanai ir dabiskais akmens, smalta, keramika, metāls un granīts. Starp citu, smalta joprojām ir mozaīkas meistaru favorīts. Tai piemīt neierobežots krāsu risinājumu spektrs un to ir viegli apstrādāt. Ar akmens elementiem kompozīcija tiek papildināta. Savukārt, no jaunākā mozaīkas veida – keramgranīta – ir klāts trotuārs, veidotas ēku fasādes, parka celiņi un grīdas sabiedriskās vietās.

Metālam arī ir loma - veidot izteiksmīgu mozaīkas meistardarbu.

Galvenās prasības katram materiāla veidam ir maksimāla to pielāgošana videi, kurā tā tiks ekspluatēta.

Lietošanas instrukcija

No kāda materiāla būs jūsu flīzes, tas ir jūsu gaumes jautājums. Galvenais, kas jums jāzina – tās mēdz būt  klātas uz sieta vai papīra. Atšķirības to līmēšanas procesā nav, tāpēc iepazīsimies ar mozaīku, kuru veidota uz sieta pamata, mazliet detalizētāk.

Mozaīkas uz sieta līmēšanas process

 • Lai arī cik dīvaini tas nebūtu, vispirms ir jāparūpējas par virsmu uz kuras tiks līmētas flīzes. Tai jābūt ideāli līdzenai, citādāk, rezultāts būs gaužām bēdīgs. Un koptēls izskatīsies lēti. Pamatam jābūt sausam, stipram un nogruntētam. Uz tā nedrīkst atrasties celtniecības putekļi. Vēlāk pamanīsiet, ka pūles vainagosies ar flīžu un to līmējamās virsmas perfekto saķeri.  Lai noskaidrotu, cik līdzena ir siena, izmantojam sen pārbaudītas metodes. Uz parastākās līstes uzklājam krītu, pieliekam to cieši klāt pie sienas un virzām uz leju. Vietai, uz kuras krīts nav uzklājies, būs nepieciešama apstrāde. Špaktelējam, klājam apmetumu un pārbaudām līdzenumu atkārtoti. Neaizmirstiet, ka jūsu galarezultāts ir līdzena siena.
 • Flīžu līmēšanai tiek izmantota speciāla divkomponentu līme. Ieteikums: pievērsiet uzmanību tās krāsai! Tai nedrīkst veidot spēcīgu kontrastu ar flīžu šuvju aizpildītāju un pašu flīžu krāsu. Šādā veidā jūs nodrošināsiet krāsu harmoniju starp mozaīkas fragmentiem un flīžu spraugām pēc to aizpildīšanas.
 • Klājiet līmi uz visas virsmas: tā  žūst salīdzinoši ātri (apm. 15 min). Šajā laikā jūs paspēsiet noklāt ar mozaīku visu virsmas platību. Tāpēc, izskaitļojiet, kā žūšanas laiku, tā arī līmējamo fragmentu daudzumu. Optimālākais variants – ne vairāk par 5 fragmentiem vienā reizē. Kā arī - līmi klājam ne tikai uz sienas, bet arī uz mozaīkas. Tas nodrošinās labāku materiāla un aplīmējamās virsmas saķeri.
kak-kleitj-mozaiku-na-setke
 • Sākumā izlīdzinām līmi, izmantojot parasto špakteļlāpstiņu, pēc tam – zobaino. Tas nepieciešams, lai līme noklātu virsmu pēc iespējas vienmērīgāk. Uzmanību! Ja jūsu sienas ir ovālas formas, tad špakteļlāpstiņas virzienam jābūt no labās uz kreiso pusi, vai arī otrādi. Ja darbosieties vertikālā virzienā, līme ieklāsies gabalaini un “resnākajās” vietās izspiedīsies no mozaīkas.
 • Prātīgāk ir uzsākt darbu no stūriem, precīzāk – no paša uzkrītošākā stūra, kuru pamanāt, ienākot telpā. Virzienā no tā, var droši doties uz pārējiem stūriem.
 • Ar līmeņrādi apzīmējam vietu, no kuras tiks uzsākts pirmās mozaīkas rindas līmēšanas process. Turklāt, jums ir rūpīgi jākontrolē katra nākamā rinda.
kak-kleitj-mozaiku-2
 • Katru fragmentu kārtīgi noguldinām ar gumijas rullīti.
 • Nepieciešamības gadījumā (un tāds noteikti būs!), flīžu fragmenti “jāpiedzen” atbilstoši virsmai uz kuras tās tiek līmētas. Labi ir tas, ka ar mozaīku uz sieta, to iespējams paveikt izmantojot parastu nazi. Mēdz būt arī nepatīkamāki gadījumi, kad griezuma vieta ir pašā mozaīkas centrā. Ja vēlaties perfektu koptēlu - nāksies to griezt.
 • Lai mozaīkas flīzes paklausīgi paliktu savā vietā, neslīdētu un nebojātu iesākto procesu, nostiprinām to ar krustiņiem. To izmērs ir atkarīgs no flīžu un šuvju platuma izmēriem. Krustiņus izņemam tikai tad, kad līme ir pilnībā izžuvusi.
 • Kad mozaīka ir pielīmēta, pacietīgi gaidām, kad tā izkaltīs. Tikai tad drīkstam ķerties klāt šuvju aizpildīšanai.

Mozaīkas flīžu šuvju aizpildīšana

 • Apbruņojies ar pacietību un sagaidi brīdi, kad līme zem mozaīkas ir pilnībā izžuvusi. Citādāk, jūs riskējat ar to, ka šuvju vietās parādīsies plankumi, no kuriem tikt vaļā būs neiespējami. Tas visbiežāk ir mitrums, kurš spēj mainīt šuvju krāsu uz pilnīgi neiedomājamu. Labāk neriskējiet, bet pārliecinieties, ka līme ir izkaltusi līdz pašiem pamatiem. Parasti tas aizņem diennakti, bet iesakām jums rūpīgi izlasīt instrukciju.
 • Lai neradītu bojājumus mozaīkas virsmai, šuvju apstrādei mums būs nepieciešama gumijas špakteļlāpstiņa. Ticiet mums, metāliskās špakteles radītie skrāpējumi, pēc tik smagi ieguldītā darba, gandarījumu par padarītu nesagādās.
 • Šuvju apsildīšanai paredzēto šķīdumu var pagatavot pašrocīgi, vai arī iegādāties jau gatavu. Tie mēdz būt divu veidu - uz cementa vai epoksīda bāzes. Vēra jāņem vairāki faktori: attālums starp  mozaīkas elementiem, vai tā tiks pakļauta ķīmiskai ietekmei, termiskajam stresam, vai tai ir jābūt triecienizturīgai. Liela nozīme jāpiešķir arī krāsai. Tai jābūt vai nu vienā tonī ar flīžu krāsu, vai arī jāveido spilgts kontrasts. Nianšu ir daudz, bet ar visu var tikt galā!
 • Pirms uzsākat šuvju aizpildīšanu, ir rūpīgi jānotīra virsma no liekās līmes un putekļiem. Un tikai tad ķerieties vērsim pie ragiem!
 • Lai aizpildīšana sokas labāk, šķīdumu uz mozaīkas klājam pa diagonāli. Ieberzējam to ar spēku, lai maksimāli aizpildītu visus tukšumus. Citādāk, tieši no šīm vietām sāksies virsmas bojājumi, tiklīdz tur nonāks mitrums vai netīrumi. Turklāt, tukšumi var būtiski bojāt koptēlu. Iesakām rūpīgi kontrolēt situāciju tieši šajā posmā, lai veiktais darbs nav palaists vējā.
 • Laiku pa laikam aiztriepto vietu pamērcējam ar ūdeni, lai tā neplaisā. Kā arī ļaujam tai nofiksēties. Atkarībā no tās īpatnībām, tas var ilgt no 10 līdz 20 minūtēm. Tad var ķerties klāt šuvju attīrīšanai no liekā maisījuma. Izmantojam  sūkli un ūdeni. Protams, neiztikt bez sarežģījumiem, bet atklāsim mazu noslēpumu – lai atvieglotu liekā maisījuma tīrīšanas procesu, uz tiem uzklāj speciālu preparātu, kurš veido aizsargplēvi. Ar tās palīdzību viss liekais nomazgājas ātri un bez raizēm.
Lai rezultāts attaisnotu jūsu cerības vai arī pārsniegtu gaidītu, nepalaidiet garām nevienu sīkumu. Jo tieši viņi galarezultātā var jums “atspēlēties”.

Lai jūsu flīzes kalpo veselu mūžību, vai arī līdz brīdim, kad pieņemsiet lēmumu tās nomainīt pret kaut ko citu. Lai arī kādas īpatnības mozaīkas flīzēm nepiemistu, nodrošiniet tai maksimālu komfortu ilgam kalpošanas mūžam. Un kompānija Intergaz palīdzēs jums to realizēt – mājas apsildīšana ar sašķidrināto gāzi ir jūsu līdz šim labākā izvēle!