1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Būvniecības padomi. Mājas iekšdurvis

Pavisam nesen savā blogā stāstījām par to, kā izvēlēties logus un ārdurvis jūsu mājai:BŪVNIECĪBAS PADOMI. MĀJAS LOGI UN DURVIS.

Šodien rakstā par būvniecību mēs runāsim par to, kā izvēlēties iekšdurvis. Pastāstīsim, kā iekšdurvis iedala pēc to atvēršanas veida un no kādiem materiāliem tās tiek izgatavotas.

Durvju izvēle ir visai svarīgs apsvērums, plānojot un veicot remontu. Iekšdurvis var mainīt visu interjeru, piešķirot tam rozīnīti un krāšņumu, vai pilnīgi pretēji -  to sabojāt.

Mājas iekdurvis

Pirmkārt, būtu jāņem vērā, ka iekšdurvis ir jāizvēlas pēc tam, kad ir izdomāts plānotais dizains.

Kvalitatīvas iekšdurvis nosaka:

 • dabīgie materiāli un veselībai nekaitīgs lakas pārklājums. Labākā izvēle ir masīvkoks vai dabīgās koksnes finierējums;
 • kvalitatīvu durvju koksnes struktūra ir cildena. Ja durvis ir nespodras vai netīras, tas nozīmē, ka ražotājs ir mēģinājis taupīt vai noslēpt ražošanas brāķi;
 • ideāli gluda un līdzena virsma;
 • pareiza ģeometrija, maksimāli pieļaujamā garuma pielaide - 1 mm;
 • vietās, kur savienojas bagetes, apmales un citas detaļas, nedrīkst būt spraugu vai pārlaidumu;
 • durvju vērtne, apmales un aploda nedrīkst būs dažādās krāsās un toņos.
Šie punkti ir pirmais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties iekšdurvis. Iepērkoties rūpīgi apskatiet piedāvāto preci. Pārslidiniet ar roku pa virsmu, lai novērtētu vērtni arī ar tausti.

Iekšdurvju konstrukcijas izvēle

Visas iekšdurvis pēc konstrukcijas veida iedala šādi:
 • svārstveida durvis;
 • veramās durvis;
 • bīdāmās durvis - kupejas;
 • divdaļīgās (staļļu) durvis;
 • salokāmās durvis.
Apskatīsim katru konstrukciju konkrētāk.

Svārstveida durvis

Svārstveida durvis

Šādas konstrukcijas durvis bieži dēvē par vārstaļdurvīm. Visbiežāk šādas durvis ir sastopamas sabiedriskās iestādēs: lielveikalos, restorānos, stacijās. Dzīvojamās mājās šādu konstrukciju izvēlas ļoti reti, jo durvis tās nav hermētiskas. Vārstaļdurvis visbiežāk izgatavo no alumīnija, stikla vai plastikāta.

Veramās durvis

Veramās durvis

Vispopulārākais un zināmākais iekšdurvju modelis. Durvīm var būt viena vai divas vērtnes. Tās atveras tikai uz vienu pusi: uz sevi vai no sevis. Svarīgākais, kas jāievēro izvēloties šādas durvis, - uz kuru pusi tās atveras (ja durvis atveras uz kreiso pusi, tātad tās ir kreisās un otrādi). No vēršanās puses būs atkarīgs, kādas eņģes un furnitūra būs jāiegādājas.

Bīdāmās durvis - kupejas

Bīdāmās durvis - kupejas

Atveras, pārvietojoties pa vadotnēm, kas izvietotas gar sienu. Izvēloties bīdāmās durvis, pievērsiet uzmanību tam, ka vadotnes var būt augšējās, apakšējās vai kombinētās - vienlaikus gan augšējās, gan apakšējās. Bīdāmās durvis ar divām vadotnēm ir visdrošākā konstrukcija. Bīdāmās durvis ir labākā izvēle nelielām telpām, kurās nevar izmantot veramās durvis. Šo durvju trūkums: spraugas starp durvju plātni un kārbu, tādēļ durvis neaizsargā pret trokšņiem un smakām.

Divdaļīgas durvis

Staļļa durvis (divdaļīgas durvis) ir veramo durvju paveids. Durvīm ir divas daļas: augšējā un apakšējā, katrai ir savas eņģes. Šādas durvis kļūst ļoti populāras dzīvojamās mājās, kaut gan agrāk tās izmantoja tikai staļļos. Šīs durvis ļoti ērti var izmantot mājās, kurās ir mājdzīvnieki vai mazi bērni. Konstrukcija labi izskatās virtuvē, kā arī kantrī stila mājā.

Salokāmās durvis

Salokāmās durvis Salokāmās durvis (plašāk zināmas kā akordeona tipa durvis) veido salokāmi paneļi. Konstrukcija sastāv no sliedes ar vaduli, rullīšiem un paneļiem, kurus savā starpā savieno ar vadotni. Salokāmas durvis rada iespēju ietaupīt telpu, taču diemžēl nenodrošina pilnīgu izolāciju. Šādas durvis var ātri salūzt, jo tās gatavo no daudzām detaļām. Salokāmās durvis visbiežāk gatavo no gludiem vai stikla paneļiem.

Pēc tam, kad esat izvēlējušies, kuras konstrukcijas iekšdurvis vēlaties uzstādīt savā mājā, ir jāizvēlas durvju materiāls. Šodien durvis izgatavo no:

 • koka;
 • plastikāta;
 • masonīta;
 • stikla.
Katru no šiem durvju materiāliem ir vērts apskatīt atsevišķi, pievēršot uzmanību tā priekšrocībām un trūkumiem.

Koka durvis

Koka durvis

Mēs jau vairākkārt esam rakstījuši par šī materiāla kvalitāti. Koks ir dabīgs materiāls, kuru izvēlas augstas kvalitātes piekritēji, kas vēlas siltas un omulīgas mājas. Koka iekšdurvis var būt ražotas gan no dārgākām, gan lētākām koku sugām. Piemēram, skuju koku durvīm būs pieņemamāka cena salīdzinājumā ar ozolkoka durvīm. Koka durvis apstrādā ar dažādām lakām un antiseptiskiem līdzekļiem, kas izceļ materiāla struktūru un aizsargā tās no apkārtējās vides kaitīgās iedarbības.

Modernas koka durvis ražo, zem augsta spiediena salīmējot nelielas brusas. Šāda durvju izgatavošana būtiski palielina to izturību pret temperatūras svārstībām un paaugstinātu mitrumu. Vēl viena koka iekšdurvju priekšrocība ir tās konstrukcijas izturība un stabilitāte.

Šādu durvju trūkums ir tās svars. Tā kā durvis ir diezgan smagas, ir īpaši rūpīgi jāizvēlas furnitūru. Eņģēm un slēdzenēm jābūt īpaši izturīgām. Vēl viens koka durvju trūkums: ja ražotājs izmanto nekvalitatīvu līmi vai arī durvis ražošanas procesā ir slikti izžāvētas, tajās var veidoties spraugas vai plaisas.

Masonīta durvis

Nosaukums masonīts ir radies, pateicoties Kanādas uzņēmuma Masonite. Tieši tas izgudroja un ieviesa jaunu iekšdurvju ražošanas tehnoloģiju. Par masonīta durvīm sauc durvis, kurām ir karkass, kas aplīmēts ar kokšķiedras plati (DVP) un dekoratīviem elementiem. Karkass var būt:
 • skujkoku brusas, šādas durvis būs vissmagākās;
 • kokšķiedras plate (DVP) 3,5 mm, šādas durvis būs visdārgākās;
 • kā harmonika salocīts papīrs ar šūnām 5 - 15 cm.
Šādām durvīm kā dekoratīvo pārklājumu parasti izmanto laminātu, kā arī - finierējumu no vērtīgas koksnes, gruntēšanu, tonēšanu un krāsošanu.

Masonīta iekšdurvju priekšrocība ir cena un pieejamība. Tās ir ekoloģiskas, nav smagas, pietiekami stabilas pret augstām temperatūrām, kā arī durvīm ir glīts ārējais izskats. Šo iekšdurvju trūkums: durvis ar papīra pildījumu ātri nolietojas un ir jāmaina.

Stikla iekšdurvis

Stikla iekšdurvis

Šobrīd stikla durvis kļūst aizvien populārākas. Šādas durvis ir ne tikai ļoti skaistas, bet arī ļoti izturīgas, ūdensdrošas un higiēniskas. Tādējādi tās var uzstādīt virtuvē vai pat vannas istabā. Stikla durvis ļauj iekļūt vairāk gaismai, kas vizuāli padara telpu plašāku.

Var izmantot trīs veidu stiklu:

 • Trīsslāņu stikls (triplex), kas sastāv no diviem stikliem un plastikāta. Iekšdurvīm no triplex stikla ir ideāli gluda virsma. Šāda stikla durvis ir ļoti viegli kopjamas.
 • Matēts stikls Matelux. Tas laiž cauri gaismu, taču neļauj saredzēt aiz durvīm notiekošo. Matelux ir piecas reizes izturīgāks nekā parastais stikls.
 • Rūdītais stikls. Ja jūs gribat patiešām izturīgu stiklu, tad jums jāpievērš uzmanība tieši šim stikla durvju variantam. Rūdītais stikls būs desmit reizes izturīgāks nekā parastais stikls.

Alumīnija durvis

Alumīnija durvis

Pateicoties īpašajam alumīnija apstrādes procesam - anodēšanai, tas kļūst absolūti drošs, izturīgs pret deformācijām un, pat ilgstoši lietojot, saglabā savas sākotnējās īpašības.

Iekšdurvis var būt pilnībā izgatavotas no alumīnija, vai arī ar stikla ielaidumiem. Durvis no šī materiāla var nokrāsot jebkurā jums nepieciešamajā krāsā.

Alumīnija durvis ir labākais risinājums mājoklim, kas veidots modernā high-tech stilā.

Pēdējais punkts, par ko vērts runāt iekšdurvju izvēles tēmā - tas ir materiāls, kuru izmanto durvju dekoratīvai apdarei. Bez tā nevar iztikt, jo tieši apdares materiāls būtiski ietekmēs durvju cenu.

Durvju ārējā dekoratīvā apdare var būt šāda:

 • Finierējums;
 • lamināts;
 • lakas vai krāsas pārklājums.
Finierējums ir plāna koksnes plāksne, kas ar karstu presi ir pielīmēta pie durvju vērtnes. Pateicoties lakošanai, finierējums kļūst ļoti izturīgs pret dažāda veida bojājumiem. Finierētu durvju izskats daudz neatpaliek no masīvkoka durvīm.

Lamināts

Pārklāšanu ar laminātu veic divos veidos:
 • Papīra lamināts ir lētāks, kā arī mazāk kvalitatīvs durvju dekoratīvās apdares paņēmiens. Šajā gadījumā izmanto papīru, kas piesūcināts ar sveķiem. Papīra lamināts var imitēt jebkuru dekoru, taču tas ar laiku saulē izbalo. Turklāt šāds materiāls viegli deformējas un slikti panes paaugstinātu mitrumu.
 • Dihromāta lamināta izmantošana. Šajā gadījumā izmanto polimēra plēvi, kas ir apstrādāta ar maisījumiem, kuri palielina tās izturību pret saules gaismu un bojājumiem. Dihromāta lamināts ir labākā finierējuma imitācija.
Pārklāšana ar laku vai krāsošana - šajā gadījumā tiek izmantoti dažādi antiseptiskie līdzekļi, kas vizuāli uzlabo durvju vērtnes izskatu un pasargā to no saules stariem, pelējuma un sēnītēm. Laka uzklāj vairākos slāņos, kas piedod durvīm patīkamu matējumu. Krāsošanai izmanto arī dažādas krāsas uz ūdens pamata.

Visas iekšdurvju dekoratīvajai apdarei izmantotās krāsas, lakas un tonējumi ir ātri žūstoši, absolūti netoksiski un veselībai nekaitīgi.

Iekšdurvju izvēle, pirmkārt, būs atkarīga no remontam un apdarei ieplānotā budžeta. Jebkurā gadījumā, šis raksts palīdzēs noskaidrot iekšdurvju izvēles svarīgākos kritērijus, kā arī nolemt, kādas iekšdurvis būs vislabāk piemērotas jūsu mājai.

Nobeigumā piedāvājam jums noskatīties īsu video ar vienkāršiem padomiem par to, kā izvēlēties iekšdurvis:

https://www.youtube.com/watch?v=w-OkfvICwz0

Gadījumā, ja jūs tikko esat sācis būvēt savu māju, mēs iesakām jau savlaicīgi padomāt par to, kādu apkuri jūs izvēlēsieties. Iesakām jums izlasīt rakstu, kurā mēs salīdzinām apkuri, kurā izmantotas granulas, un apkuri ar sašķidrināto gāzi.

Apkurināt māju ar gāzi vai ar granulām? Ko izvēlēties?