1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Līmējam tapetes! Padomi no A līdz Z.

Tapetes, kā arī daudz ko citu, ko mēs veiksmīgi esam asimilējuši savā sadzīvē, izgudrojuši ķīnieši vēl līdz mūsu ērai. Angļi tās veiksmīgi ieveduši Eiropā un ātri vien uzsākuši to ražošanas procesu! Šis dekoratīvais materiāls līdz pat mūsu dienām ir viens no populārākajiem sienu apdares veidiem.

Vai zinājāt, ka līdzās papīra, vinila un flizelīna tapetēm, eksistē arī krāsojamās, korķa, lina, stikla šķiedras, tekstila un šķidrās tapetes?

Pie dažām no tām ir vērts pakavēties detalizētāk, lai rastos plašāks priekšstats par to vērtīgajām īpašībām. Uzzināt un atklāt kaut ko pavisam jaunu, par lietām, kuras šķiet jau zināmas, ir ne tikai vērtīgi, bet arī interesanti.

Tapešu veidi

Papīra

Vienkāršas, lētas un ekoloģiskas. Mēdz būt vienslāņa (simplekss) vai divslāņu (duplex). To mūža ilgums ir līdz 3 gadiem.

Vinila

To pamatā ir papīrs vai flizelīns, uz kura tiek klāta vinila kārta. Piemīt dekoratīva un aizsardzību veidojoša funkcija. Tām ir augsta ugunsizturība un tās kalpo līdz pat 15 gadiem. Var imitēt visas apdares darbu faktūras. Mitrumizturīgas, pateicoties savam biezumam, spēj noslēpt sienas nepilnības. Esiet vērīgi – vinila tapetes nav elpojošas! Ja zem tām radīsies mitrums, tad agri vai vēlu, sāks attīstīties pelējums. Kā zināms, veselībai tas rada vienīgi klapatas. Bet izeja ir – perforētas vinila tapetes. Jā, tādas arī pastāv!

Krāsojamās tapetes

Tapetes, kuras nav nepieciešams pārlīmēt, tikai pārkrāsot. Domātas tiem, kuri ātri vien nogurst no rutīnas. Tās ir tik pateicīgas, ka jūsu fantāzijai nebūs robežu. Pieejamas dažādās tekstūrās, tās ir ilgmūžīgas un cenas ziņā ir ļoti izdevīgas.

Stikla šķiedras tapetes

Tām piemīt neskaitāmas priekšrocības, ar kurām ir grēks nepadalīties!
 • Tās ir ekoloģiskas (tiek izgatavotas no dabas materiāliem).
 • Nedeg, arī kausēšanas procesā neizdala kaitīgas vielas.
 • Divas reizes izturīgākas nekā vinila tapetes.
 • Ilgdzīvotājas! To ilgo kalpošanas mūžu (līdz 30 gadiem) nodrošina mitrumizturība.
 • Spējīgas izturēt neskaitāmas krāsošanas tūres.

Korķa tapetes

Dabisks materiāls. Ekoloģiska dzīvesveida piekopējiem tas būs lielisks apdares variants. Nodrošina mājoklī veselīgu mikroklimatu. Turklāt, telpas funkcionalitāte nav šķērslis to līmēšanai, tās derēs kā guļamistabai, tā arī koridoram. Zemākais korķa tapešu slānis sastāv no presēta korķa, bet augstākais - no plānām koka finierskaidām. Ir arī vienkāršāks variants, kad uz papīra tiek līmētas 1 mm biezas korķa finierskaidas. Tapetēm piemīt lielisks dabiskais tonis, bet nepieciešamības gadījumā, tās var arī nokrāsot.

Šķidrās tapetes

Nosaukums šķiet samērā dīvains, bet tas uzreiz liek saprast, kāpēc tām piešķirts tieši šāds apzīmējums. Kā izrādās, tas ir parasts celulozes maisījums, kuru bieži vien jauc ar špakteli. Tiek pārdots pulvera veidā. Tā sastāvā ietilpst dažādas piedevas – zīda šķiedras, krāsvielas, saistvielas, dekoratīvie komponenti. Tiek iedalītas trīs veidos -  zīda, celulozes un zīda celulozes.

To priekšrocības:

 • nav šuvju
 • noslēpj sīkas sienas nepilnības
 • skaņu slāpējošas
 • viegli līmējamas neatkarīgi no tapešu reljefa
 • ir elastīgas, neļauj rasties plaisām
 • piemīt siltumizolējošas īpašības
Pie nepilnībām var attiecināt zemo uzsūkšanas spēju un ilgo žūšanas periodu (līdz 48 h).

Tekstila tapetes

Auduma tapetes vienmēr izskatījušās grezni gan sendienās, gan ar mūsdienās. To izveides mehānisms ir vienkāršs, audums tiek klāts uz vairākās kārtās sapresētas papīra pamatnes. Populārākie audumi – lins, filcs, žakards, zīds, velūrs. Šīs tapetes tin ruļļos garumā līdz 50 m. Līmē šķērseniski, tāpēc tām nav šuvju. Tekstila tapetes ir siltas, skaņas izolējošas, ilgmūžīgas un ekoloģiskas. Ar to palīdzību interjeru var padarīt unikālu un ekskluzīvu.

Līmējam tapetes

Katru tapešu veidu līmēšanas procesam piemīt sava tehnika. Jebkurā gadījumā, labāk konsultējieties ar speciālistiem un rūpīgi sekojiet instrukcijām.

Savukārt, tikt galā ar vinila tapešu līmēšanu var arī patstāvīgi. Tehnika nav sarežģīta, bet nianses ir jāpārzina. Ja tapetes tiks pielīmētas nemākulīgi, tad mēģinājumi to labot būs bezjēdzīgi.

 • Sākumā siena ir jāattīra no vecajām tapetēm un putekļiem. Starp citu, ar speciālu šķīdumu, panākt tīru virsmu ir daudz vieglāk. Ja sienā ir plaisas, tad tās ir jāaizšpaktelē.
 • Atslēdzam elektrību un noslēpjam rozetes. Uz kādu laiku atbrīvojamies no grīdas līstēm.
 • Vērtīgs padoms! Pirms līmējat tapetes, pārbaudiet sienas virsmas mitruma uzsūkšanas spēju. Tas ir pavisam vienkārši – pasmidziniet uz sienas ūdeni. Ja mitrums neiesūcas, bet paliek uz virsmas, veidojot ūdens piles – jārīkojas! To atrisināt var, uzlīmējot zem tām papīra kārtu. Tā arī turpmāk uzsūks lieko mitrumu. Ja siena vienkārši ir pārāk poraina, tad uzklājiet tai virsū grunti.
 • Līmi izvēlāmies atbilstoši tapetēm. Sajaucam to līdz brīdim, kad tā izveido vienmērīgu masu, bez kunkuļiem. Šajā procesā uzticieties instrukcijām.
 • Ar svērtenes palīdzību nomērām sienas vertikāli, kura kalpos par orientieri pirmajai tapešu loksnei.
 • Tālāk sagriežam tapešu loksnes nepieciešamajā daudzumā. Katrai, drošības labad, pievienojam 2 – 3 cm. Lai procesa gaitā ar šo rezervi varētu atrisināt sienas nelīdzenuma problēmas.
 • Labākai saķerei, līmi rekomendējam klāt kā uz tapetēm, tā arī uz sienas. Katru loksni var smērēt atsevišķi, pēc tam rūpīgi notīrot galdu un grīdu no liekās līmes. Citādāk, nākamā loksne var tikt sabojāta tieši šī iemesla dēļ. Vēl viens variants – klājiet loksnes vienu uz otras, kā sviestmaizi. Tad nemaz nav nepieciešams katru reizi attīrīt virsmu no līmes. Tas izskatās šādi – smērējam pirmo loksni un salokām to kā kreklu.
 • No augšas klājam atkal jaunu un smērējam. Līmējiet loksnes secīgi, vadoties pēc hronoloģijas, kādā tās smērējāt. Zemākās paspēj ātrāk uzsūkties ar līmi.
 • Līmi klājam pa perimetru, neatstājot tukšas vietas. Citādāk, tās atlīmēsies tieši šajās vietās.

No kuras vietas ir ieteicams sākt līmēt tapetes? Atbilde vienkārša - no loga!

oboi

Un no tā – vēlamajā virzienā.

Līmējam tapetes sadurā, pārklāšanās tehnoloģija jau sen ir novecojusi.

Pati ķēpīgākā vieta tapešu līmēšanas procesā, protams, ir stūri. Cik daudz tapešu lokšņu ir tikušas sabojātas tieši šajā, visnotaļ svarīgākajā istabas elementā. Stūri, sava nelīdzenuma dēļ, negrib klāties kā nākas un pārbauda strādnieku stresa izturību. Bet pastāv maza viltība – nekad stūri nepadariet par loksnes vidu. Ja nepieciešams, labāk apgrieziet, padarot to šaurāku, un stūrī lieciet ar 2 – 3 cm pārklāšanos. Sākumā līmējiet mazāko loksni, tikai pēc tam ķerieties klāt lielajām.

Uzlīmētās tapetes izlīdzinām no centra uz malām, neko nepalaižot garām, kā arī, nekādā gadījumā neatstājot “gaisa burbuļus”.

Līmēšanas process būs vieglāks un jautrāks, ja darbosieties pāri. Partneris jums noteikti noderēs brīdī, kad liksiet klāt tapešu līsti pie virsmas un to līdzināsiet. Tāpēc, ņemiet to vērā!

---

Tapetes ilgi jūs nepriecēs, ja telpa būs silta un sausa. Bet tas ir atkarīgs no tā, cik ļoti jūs parūpēsieties par tās apkuri. Sašķidrinātā gāze no INTERGAZ – ir optimālākais šīs situācijas risinājums! Kompānija jums vēl veiksmīgu celtniecību un vienmēr gatava sniegt palīdzību, radot jūsu mājā maksimālu komfortu un siltumu