1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Ko remonta laikā var darīt un ko labāk nedarīt pašam?

Savā blogā mēs regulāri publicējam visnoderīgākos un interesantākos rakstus par būvniecību un mājas remontu. Tos jūs varat atrast šeit: http://www.intergaz.lv/ru/novostiBet šodien mēs parunāsim par daudzu cilvēku biedu — remontu paša spēkiem.

remonts-dzivokli

Remonts... Vieniem šis vārds vien izraisa nervu tiku (īpaši tiem, kuri jau ne reizi vien ir saskārušies ar nepieciešamību veikt remontdarbus pašu rokām). Taču visam mūsu pasaulē ir derīguma termiņš, tostarp arī mūsu interjera elementiem: tapetēm, grīdas un griestu pārklājumam, flīzēm, santehnikai, utt. Ar gadiem viss nenovēršami zaudē bijušo skaistumu un nevainojamo izskatu - mājoklī ir nepieciešams remonts. Protams, labākais variants, kas paredz minimālu jūsu iesaistīšanos procesā, ir atbilstošu speciālistu noalgošana. Taču tās ir papildu izmaksas, turklāt gana lielas (vidēji remontdarbu izmaksas ir līdzvērtīgas aptuveni pusei būvniecības materiālu izmaksu, kas iegādātas šo darbu paveikšanai). Mēs pastāstīsim, kā ietaupīt uz darbaspēka piesaistīšanu, daļēji veicot remontu paša spēkiem.

Kurus remontdarbus var paveikt paša rokām?

Tātad - jūsu mājoklim nepieciešams remonts, turklāt jūs iespējami lielāku daļu vēlaties paveikt paši, lai maksimāli ietaupītu naudu. Starp citu, ar paša rokām var paveikt 100 % visu no standarta darbiem, taču ar nosacījumu, ka tajos neietilpst pārplānošana.

Demontāža

Esat dzirdējuši teicienu: graut— nav būvēt? Tas lieliski demonstrē demontāžas darbu jēgu. Šajā remonta jomā jūs viegli varēsiet izvairīties no kļūdām, svarīgākais - nepārcensties.

Aplūkosim grīdas seguma demontāžu. Lai to paveiktu, ir nepieciešams lauznis, skrūvgrieži, āmurs, naglu viļķis un reizēm - zāģītis. Darbi sākas ar grīdlīstes noņemšanu, pēc tam demontē pašu segumu, dēļus zem tā, kā arī siltinātāju un gulšņus.

Tapešu demontāža

Šķiet, šis ir visvienkāršākais darbs, ko var izdarīt pats. Apbruņojieties ar špakteli, pulverizatoru, ūdeni un, protams, labu garastāvokli. Sāciet no jebkura stūra: atrodiet tapešu malu un pavelciet aiz tā (šādi noņemiet tik daudz, cik iespējams), pēc tam samitriniet ar ūdeni “nepakļāvīgo” tapešu daļu, ļaujiet tai piesūkties ar ūdeni un pavelciet ar špakteli. Daži materiāli nebaidās no ūdens — tad jums būs nepieciešams speciāls šķīdums tapešu noņemšanai.

flizu-demontaza

Flīžu demontāža

Tas ir putekļains darbs, kas prasa laiku, taču tas nav sarežģīts. Būs nepieciešama špaktele šuvju atbrīvošanai, ūdens un sūklis mitrināšanai, āmurs и cirtnis flīžu atsišanai, kā arī slīpmašīna, lai notīrītu melno virsmu. Ir svarīgi izolēt telpu no visiem pārējiem (durvīm priekšā aizkariet, piemēram, plēvi) un izmantot respiratoru. Vispirms samitriniet starpflīžu šuves un notīriet tās ar špakteli, pēc tam izmantojiet radušos tukšumus, tur ievietojiet cirtni un viegli sitiet pa to ar āmuru, šādi „sakustinot” flīzes. Kad visas flīzes būs noņemtas, notīriet sienas virsmu.

Istabu starpsienu un durvju demontāža

Šim nolūkam ir nepieciešams tāds pats instrumentu komplekts kā grīdas seguma demontāžai. Vispirms jānoņem durvju vērtne, pēc tam apmales un kārba.

Sienu špaktelēšana un tapešu līmēšana

sienu spaktelesana

Te ir neliela nianse: jūsu mājokļa sienām ir jābūt izlīdzinātām un precīzi perpendikulārām. Nelieli negludumi vai nošķēlumi — jau nav šķērslis. Špaktelēšanai būs nepieciešama špaktele šuvju apdarei и noslēguma gruntēšanai, plūksnains rullītis, šaura un plata špaktele, smilšpapīrs. Vispirms ir ar pirmā veida špakteli jāaizdara redzamie nelīdzenumi— šuves, plākšņu saskares vietas, nošķēlumi un iespiedumi. Ļaujiet virsmai izžūt, pēc tam var mazliet noslīpēt ar smilšpapīru, tā novācot lieko maisījumu. Lai izvairītos no kļūdām tālākajā remontā, ir svarīgi noklāt sienas ar grunti, tādējādi tās attaukojot un aizsargājot no sēnītes. Tagad atliek vien visu virsmu nošapktelēt, notīrīt ar smilšpapīru, maksimāli izlīdzinot un uzklāt vēl vienu grunts slāni.

Tapetes līmējiet saskaņā ar instrukciju — tagad tāda ir atrodama uz teju katra iesaiņojuma. Parastās flizelīna tapetes, piemēram, līmē šādi: uz sienas uzziež līmi un pielipina tapeti (virzienā no augšas uz leju). Tad to lēnām „skujiņā” izlīdzina, izspiežot gaisu zem tās ar gumijas rullīti vai īpašu suku.

Krāsošanas darbi

Visi mēs reiz bijām bērni un mīlējām zīmēt ar krāsām. Remonta laikā mums ir unikāla iespēja atcerēties seno aizraušanos un izmantot pirms daudziem gadiem gūtās iemaņas. Krāsojot paši, jūs netērēsiet daudz laika un nesaelposieties krāsu (modernajām krāsām nav arī smakas), taču atkal varēsiet ietaupīt. Darbam būs nepieciešama krāsa, otiņa vai rullītis, skalotājs (katram gadījumam).

krasosanas darbi

Durvju uzstādīšana, paneļu montāža, linoleja ieklāšana

Otršķirīgi darbi neaizņem daudz laika, neprasa arī daudz spēku un prasmju. To vidū bez augstāk minētajiem ir arī gaismas ķermeņu un kontaktligzdu montāža, telpu ģenerāltīrīšana, utt. Šo darbu vērtību ir visai grūti aprēķināt, jo aprēķinus parasti veic pa „gabaliem”, proti, uzņēmējs cenu nosaka par vienību.

Kurus remontdarbus uzticēt meistariem?

Protams, darot kaut ko ar savām rokām, īpaši to, ko slikti protat, jūs riskējat kļūdīties. Taču tie darbu veidi, par kuriem mēs runājām iepriekš, paredz minimālu kļūdu iespēju. Pat, ja tādas rodas, kļūdas ir viegli izlabot. Taču daļu remontdarbu tomēr ir labāk uzticēt meistariem, jo iespējamās kļūdas var ne tikai sabojāt cerēto rezultātu, bet arī apdraudēt dzīvību.

Elektromontāžas darbi

Internetā ir atrodami neskaitāmi video un raksti, kuri stāsta par to, kā labāk ierīkot elektroinstalāciju „melnā” remonta laikā un kā šajā posmā paveikt darbus pašiem. Jā, daži no tiem visai uzskatāmi demonstrē šo darbu nianses, taču ir viens „bet”: ikviena māja ir individuāla un katra īpašnieka vajadzības ir atšķirīgas - to visu var ņemt vērā tikai speciālists! Turklāt tikai viņš patiešām zina visu par tādu smalku lietu kā elektroinstalācija un prot ar to kā nākas rīkoties.

Kādas var būt sekas, nepareizi ierīkojot elektroinstalāciju?

Visvienkāršākās - nekorekts elektroierīču darbs, ja, piemēram, nepareizi izvēlēts kabelis. Sliktākajā gadījumā — šīs iekārtas var sabojāties. Un vislielākais drauds — elektroinstalācijas aizdegšanās, ugunsgrēks.

Sanitārtehniskie darbi

sanitartehniskie-darbi

Ūdens un gaisma ir vispieprasītākie resursi ikvienā mājā, un tieši ar tiem ir saistītas visnopietnākās kļūdas remonta laikā. Veicot sanitārtehniskos darbus, ir svarīgi ņemt vērā vairākus kritērijus, piemēram:

  • augstumu starpības likumu;
  • kanalizācijas stāvvada „revīziju”;
  • ūdens avārijas atslēgšanas krānus, utt.
Pirms sanitārtehnisko darbu veikšanas ir jāiepazīstas ar būves plānu, it īpaši, ja remontējat dzīvokli un esat iecerējis to pārplānot. Stāvvadu un citu kanalizācijas elementu nomaiņa ir iespējama tikai pēc vesela darbu kompleksa.

Kļūdu sekas

Viss var beigties ar nelielām noplūdēm vai regulāru cauruļu aizsērēšanu nepareizas sadales dēļ, bet var arī radīt lielu applūšanu.

„Melnā” sienu izlīdzināšana

Plānojot, kuru remonta daļu uzticēt meistariem, noteikti izvēlieties šo, it īpaši, ja jūsu mājoklī ir ļoti nelīdzenas sienas. Tapešu vai cita pārklājuma skaistumu uz sienām jūs novērtēsiet tikai tad, ja būs bijusi sagatavota kvalitatīva melnā pamatne. Reizēm sienas nošpaktelē, veidojot taisnas līnijas ar līmeņrādi. Citos gadījumos izlīdzināšana ar špakteli nav iespējama (ja ir liela starpība) , tādēļ tiek montētas ģipškartona (reģipša) plāksnes.

Kļūdu sekas

Neizdosies līdzeni pielīmēt tapetes, tās ar laiku atlips no sienas; uz tapešu virsmas būs redzami defekti, kas bojās paveiktā remonta iespaidu; būs problēmas ar plauktiem un kastēm.

Iestiepto griestu, plastmasas logu montāža, silto grīdu sistēmas veidošana, u.t.t..

Runa ir par visiem darbiem, kuru veikšanai nepieciešams specializēts aprīkojums. Ar to ir nevis vienkārši jāprot strādāt, bet ir jābūt arī lielai pieredzei, tādēļ nav vērts pašam darīt to, ko cilvēki īpaši mācās.

Grīdas seguma (lamināts, parkets) montāža un flīžu likšana

Parketa dēlīši ir visai kaprīzi un pilnībā iztaisnojas tikai nedēļu pēc ieklāšanas. Pats grīdas seguma montāžas process ir garš, un tā laikā var pieļaut neskaitāmas kļūdas:

  • temperatūras un mitruma nosacījumu neievērošana ieklāšanas darbu laikā;
  • nelīdzena pamatne;
  • nepareizi izvēlēta līme;
  • atkāpju neievērošana no jebkurām celtniecības konstrukcijām (sienām, caurulēm, utt.);
  • kļūdas ciklēšanā, utt.
Viss augstākminētais var radīt spraugas starp dēļiem, un daļa no tiem var atdalīties no pamatnes. Tā rezultātā nāksies noņemt visu grīdas segumu un klāt to vēlreiz. Daļa dēlīšu pēc šādas deformācijas vairs otrreiz nebūs lietojami.

Flīžu likšana vispār ir vesela zinātne, kurai ir ļoti daudz noteikumu, nianšu un īpatnību. To visu apgūt dažu dienu laikā nav reāli, turklāt teorētiskās zināšanas nepadara procesu vieglāku - te nepieciešama prakse. Līdzenas flīzes, kur elementi atrodas stūrīti pie stūrīša - to spēj panākt tikai meistari.

Kā redzams, mājokļa remonta laikā var pieļaut daudzas kļūdas, tādēļ dažus darbus labāk uzticēt speciālistiem. Kaut ko padarot ar savām rokām, jūs kompensējat izdevumus par piesaistīto darbaspēku, kā arī sniedzat nenovērtējamu ieguldījumu savas mājas vēsturē.

---

Lai nu ko, bet arī mājas apkures sistēmas ierīkošanu labāk atstāt profesionāļu ziņā!. Vairāk par inovatīvo apkures sistēmu, kurā izmantota sašķidrinātā gāze, uzziniet mūsu vietnē: http://www.intergaz.lv/ru/otoplenie-domov-na-gaze