1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Intergaz lifehacker. Kā taupīt ūdeni

Savā jaunajā rubrikā Lifehacker mēs turpinām dalīties ar jums ar labiem padomiem. Iepriekšējā reizē uzzinājāt, kā samazināt gāzes patēriņu, ja jūs izmantojat sašķidrinātās gāzes apkuri.

INTERGAZ LIFEHACKER. KĀ TAUPĪT GĀZI

Šodien mēs vēlamies pastāstīt, kā ietaupīt ūdeni. Ūdeni ir vērts taupīt ne tikai tādēļ, lai jūsu budžetā būtu vairāk brīvas naudas. Ūdens ir izsmeļams dabas resurss, kas ir jāsaudzē.

Vidēji dienā viens cilvēks tērē 150–400 litrus ūdens. Turklāt lielākā daļa tiek patērēta nelietderīgi, proti, tās ir noplūdes, kuras ne jums, ne jūsu ģimenes locekļiem nekādu labumu nesniedz.

Kā saglabāt ūdeni, vienlaikus taupot resursus un savus līdzekļus?

1) Lieki neatveriet krānus

voda-iz-krana-v-pustuju Tīriet zobus, skujieties vai mazgājiet plīti? Aizgrieziet ūdens krānu brīdī, kamēr to nelietojiet, bet pēc tam atgrieziet, lai noskalotu saziepēto. Auksto ūdeni, kas tek no krāna, kamēr jūs gaidiet tā sasilšanu līdz karstam, var izmantot ziedu apliešanai vai mājas mitrajai uzkopšanai.

Mazgājoties dušā ietaupīt ūdeni palīdzēs īpaši ekonomiskie dušas uzgaļi. Ar šādiem ekonomiskajiem uzgaļiem var aprīkot visus krānus mājoklī.

2) Pārbaudiet savu santehniku

Pārliecinieties, ka jūsu santehnika un caurules ir kārtībā, proti, tām nav noplūžu. Neticami, bet tekošs krāns var patērēt desmit litrus ūdens dienā. Tualetes skalojamo kasti var pārbaudīt, noņemot vāku un pievienojot ūdenim dažas piles krāsvielas. Tā jūs varēsiet ieraudzīt, vai skalojamajā kaste laiž garām ūdeni. Rūpīgi pārbaudiet visas caurules un pārliecinieties, ka nemaksājiet par ūdeni, kas pil jums nezinot.

3) Lietojiet „otrreizējo” ūdeni

mitj-frukti Mazgājot dārzeņus vai augļus, krājiet ūdeni atsevišķā traukā. Šo ūdeni var izmantot istabas augu apliešanai vai grīdas mazgāšanai.

4) Taupiet ūdeni veļas un trauku mazgāšanas laikā

Fakts: veļas mašīnas ar augšējo ielādi vienā mazgāšanas reizē patērē 150–170 litrus ūdens, savukārt veļas mašīna ar frontālo ielādi - 50–115 litrus ūdens. Neaizmirstiet lietot ekonomisko mazgāšanas režīmu, tā jūs ietaupīsiet ne vien ūdeni, bet arī elektrību.

Plašāk par to, kā taupīt elektroenerģiju, lasiet mūsu iepriekšējā rakstā.

INTERGAZ LIFEHACKER. KĀ IETAUPĪT ELEKTROENERĢIJU

Ietaupīt trauku mazgāšanas laikā jūs variet, ja tos nemazgāsiet tekošā ūdenī. Ielejiet ūdeni atsevišķā lielā traukā, ieziepējiet traukus un tikai tad atveriet ūdens krānu, un nomazgājiet putas.

Sāciet jau šodien ar svarīgāko - pārbaudiet, vai mājā nav noplūžu. Taupot ūdeni, jūs palīdziet dabai, netērējiet lieki tās resursus, turklāt, sākot taupīt ūdeni, jūs jutīsiet acīmredzamu labumu savā budžetā.

Ja jūs vēlaties dalīties ar padomiem ar mūsu lasītājiem, sūtiet vēstules uz mūsu e-pastu: lifehack@intergaz.lv