1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Kā nokrāsot sienas: vienkarši risinājumi sarežģītam uzdevumam

 

Vai esat noguruši no tā, kā Jūsu mājās izskatās sienas? Būtu laiks padomāt par atjauninājumiem. Ko var izdarīt? Piemēram, pārlīmēt tapetes – LĪMĒJAM TAPETES! PADOMI NO A LĪDZ Z.

Vai arī var atjaunot savu interjeru, nokrāsojot sienas.

No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka sienu krāsošana nav nekas sarežģīts. Pietiek iegādāties krāsas, otas un sākt radīt. Patiesība ir tāda, ka neapgūstot to darīt pareizi, Jūs riskējat kā minimums sienu nokrāsot, bet tai būs notecējumi, vai, kā maksimums, Jūs iegūsiet pilnīgi sabojātu telpu.

Sienas krāsu veidi

veidu sienu krāsām

Pašlaik tirgū tiek piedāvāts bezgalīgs krāsu toņu klāsts. Sienu krāsošanu izvēlas tad, ja vēlas ātri un ekonomiski atjaunot interjeru, lai tas būtu unikāls, kā arī rastos iespēja sienas attīrīt no netīrumiem.

Sienu krāsošanai ir jāizvēlas krāsa, kas būs viegli mazgājama, kā arī būs noturīga pret noberzumiem un bojājumiem.

Sienu krāsa var būt:

 1. Akrila – Uz akrila sveķu bāzes. Izturīga krāsa, kas ir viegli uzklājama, tai nav arī nepatīkamas smakas..
 2. Vinila – Krāsa, kas sienai nodrošinās matējumu. Viegli uzklājama un mazgājama. Mīnusi – ar šādu krāsu klātas sienas slikti laiž cauri mitrumu.
 3. Akrila/vinila – Krāsa apvieno akrila un vinila krāsas priekšrocības.
 4. Lateksa – Ātri žūstoša krāsa ar raksturīgu smaku. Stabila pret mazgāšanu un saulesstaru iedarbību.
 5. Akrila/lateksa – Izturīga krāsa, kas nelaiž cauri ūdens tvaikus. Ideāla mitrumam pakļautām telpām, kā arī sienām, kas tam ir īpaši pakļautas (piemēram, kāpņutelpas).
Emaljas krāsas visbiežāk izmanto koka virsmu krāsošanai. Tās, parasti, iedala atsevišķā grupā:
 1. Eļļas krāsas – Izturīgas pret nodilumu, labi mazgājamas virsmas. Tās var būt arī matētas, daļēji matētas un glancētas.Akrila – Nodilumizturīga krāsa, kas ļauj sienai "elpot". Tā var būt arī atšķaidāma ar ūdeni.
 2. Līmes krāsas – Tiek ražotas uz dzīvnieku izcelsmes vai sintētiskās līmes bāzes. Veido interesantu, dekoratīvu segumu. Nodilumizturīgas, bet nav paredzētas mazgāšanai. Lai uzklātu šīs krāsas, nepieciešama īpaša ierīce un iemaņas.
 3. Strukturālās krāsas – Paredzētas, lai izveidotu dekoratīvu sienas faktūru. Masa ir ļoti bieza un plastiska. Lai tās uzklātu uz sienas, nepieciešami dažādi instrumenti, sākot ar rullīti un beidzot ar špakteli.
Padoms! Aprēķinot nepieciešamo krāsas daudzumu, neatskaitīt durvju un logu ailes, jo tad Jūs nopirksiet krāsas rezervi, kas varētu noderēt.

Neaizmirstiet, ja vēlaties krāsot sienas telpās, kurās ir paaugstināts mitrums, krāsa Jums jāizvēlas tāda, lai tai būtu paaugstināta mitrumizturība un aizsardzība pret pelējumu. Savukārt bērnistabām un guļamistabām, jāizvēlas ekoloģiski tīras krāsas, kas neizraisa alerģiju.

Sagatavošana krāsošanai

Pirms sienu veidola uzsākšanas, parūpējieties par telpu, kur Jūs veiksiet darbus. Tas ir labi, ja Jūsu istaba ir pilnīgi tukša un tikai tiek sagatavota ekspluatācijai. Ja Jūs krāsosiet sienas jau apdzīvojamā telpā, tad tā ir attiecīgi jāsagatavo:
 1. Iznest visas iespējamās mēbeles un tehniku citā telpā. Lielgabarīta mēbeles jāsastumj kopā istabas centrā un jāpārklāj ar plēvi.
 2. Grīdas segumu rūpīgi jāpārklāj ar plēvi. Ja iespējams, tad iznest paklājus.
 3. Jānoņem kontaktligzdas.Vietas, kas netiks krāsotas, ir jānolīmē ar krāsotāju līmlenti.

Sienu sagatavošana

Svarīgs moments! 75% no visa krāsošanas darbu apjoma aizņem sienu sagatavošana. Šis ir pats svarīgākais Jūsu interjera sienu atjaunošanas posms. Viss turpmākais rezultāts ir ļoti atkarīgs no tā, cik rūpīgi Jūs sienas sagatavosiet krāsošanai!

Krāsojamās sienas var būt:

Jaunas. Šādu sienu sagatavošanai vajadzīgs vismazāk laika. Viss, kas Jums ir jāizdara – jāaizšpaktelē visas plaisas, iespiedumi un nelīdzenumi, jāapstrādā nošpaktelētā virsma ar smilšpapīru, labi jānomazgā, jānožāvē un jānogruntē sagatavotās sienas. Gruntējums ir vajadzīgs, lai palielinātu krāsas saķeri ar sienas virsmu.

Vecas. Ar šī sienām nāksies pastrādāt daudz ilgāk. Vispirms sienas jāatbrīvo no vecajām tapetēm, bet pēc tam ļoti rūpīgi ir jānomazgā sienas. Tad jūs varēsiet redzēt visus defektus un nelīdzenumus, kas būs jāapstrādā.

Ja siena jau ir bijusi krāsota, tad ir kritiski jānovērtē vecās krāsas stāvoklis. Ja krāsotās sienas stāvoklis ir labs, tad pietiks, ja Jūs to nomazgāsiet un nogruntēsiet. Ja krāsa ir atlupusi, tad tā ir jānoņem, bet vecais apmetums – jāmazgā un jānogruntē.

Svarīgs moments! Nedrīkst uzklāt citu citai dažādus krāsu veidus. Piemēram, ka siena ir bijusi krāsota ar krāsu uz līmes bāzes, bet Jūs to vēlaties noklāt ar akrila krāsu, tad Jūsu riskējiet ar to, ka svaigā krāsa atlups no sienas. Ja tiek izmantoti dažādi krāsu veidi, tad vecā krāsas kārta ir jānoņem pilnībā.

Vietas, kurās Jūs esam pamanījuši krāsas izmaiņas, ir jāapstrādā ar pretsēnīšu preparātu. Rūsas, nikotīna vai tauku traipi, ja tos nevar nomazgāt, ir jānomaskē ar krāsu uz šķīdinātāja bāzes.

Krāsošanai sagatavotajām sienām ir jābūt ideāli līdzenām, gludām, tīrām un sausām.

Sienu krāsošana

sienas gleznojums

 • Telpā, kurā plānots krāsot sienas, nedrīkst būt caurvēju. Temperatūra nedrīkst būt zemāka par 5 grādiem.
 • Pirmkārt, krāsa ir ļoti rūpīgi jāsamaisa. Maisīšanai var lietot īpašu maisītāju vai urbi.
 • Reizēm, ja krāsa ir pārāk bieza, to var atšķaidīt ar ūdeni (ne vairāk par 5%). Uzmanīgi izlasīt uz krāsas iepakojuma esošo detalizēto informāciju, jo tur būs rakstīts, vai krāsu var atšķaidīt.
 • Nelielu krāsas daudzumu var uzliet uz krāsotāju paplātes, bet trauks ar atlikušo krāsu ir blīvi jāaizver, lai krāsa neizžūtu.
 • Krāsošana ir jāsāk no loga puses. Vispirms ar otu nokrāsu visus iekšējos un ārējos stūrus, vietas ap kontaktligzdām un logiem, kā arī vietas aiz baterijām.
 • Pēc tam krāsu uzklājam uz atlikušajām lielajām virsmām, veicot kustības uz augšu un uz leju. Krāsošanai vislabākais ir rullītis, kam ir aizsardzība pret pilošu krāsu.

Dekoratīvā sienu krāsošana

Šo paņēmienu var pielietot, lai radītu savam interjeram "rozīnīti". Pats vienkāršākais – var izmantot šablonu lentas, kuras ir viegli pielīmējamas sienām, bet pēc tam tās var nokrāsot ar citu krāsu. Pēc lentes noņemšanas uz sienas paliks raksti un zīmējumi.

Daudz sarežģītāks dekoratīvās krāsošanas paņēmiens ir venēcijas apmetums. Lai to izveidotu, apmetumam tiek pievienots nedaudz krāsas un iegūts vajadzīgais tonis, bet pēc tam ar špakteles palīdzību masa tiek uzklāta uz sienas. Šāds apmetums ir jāklāj vairākos slāņos, katru reizi ļaujot iepriekšējam slānim izžūt, bet pēc tam tas vēl ir jānoslīpē.

Pirms venēcijas apmetuma uzklāšanas vislabāk ir patrenēties uz kāda neliela sienas iecirkņa vai arī uz blīvas kartona loksnes. Ja Jūs tomēr neesat pārliecināts par saviem spēkiem, tad vislabāk tomēr ir meklēt meistara palīdzību.

Sienu krāsošana nebūt nav sarežģīts process, ja Jums ir zināmi visi nepieciešamie posmi.

Neaizmirstiet parūpēties par to, lai Jūsu mājās būtu silti un komfortabli. Labs papildinājums Jūsu jaunajām sienām būs sašķidrinātās gāzes apkure, par kuru detalizētāk varat uzzināt šeit: EKOLOĢIJA UN SAŠĶIDRINĀTĀS GĀZES APKURE