1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Būvniecības padomi. Kā izvēlēties plastikāta logus.

Savā blogā mēs jau pieskārāmies tēmai par logu izvēli mājai. Par to varat izlasīt:

Būvniecības padomi. Mājas logi un durvis

Šodien mēs vēlamies plašāk parunāt par plastikāta logu izvēli mājai.

Plastikāta logi ir zināmi salīdzinoši, taču tie jau ir kļuvuši vispopulārākie tirgū. Pat, ja jums liekas, ka logu izvēle nav sarežģīta, ka var izvēlēties jebkurus no piedāvātajiem un uzstādīt savā mājā, jūs kļūdāties.

Ja nolemsiet ietaupīt ar logiem, jūs varat saskarties ar to, ka tie laidīs cauri auksto gaisu no āra, uzkrās kondensātu un vēl ar daudzām citām nepatīkamām parādīties, no kurām vienmēr ir vēlēšanās savā mājā izvairīties.

Pirmkārt, aplūkosim, kādiem jābūt kvalitatīviem plastikāta logiem, lai nebūtu jānožēlo savs pirkums:

 • logiem jāsaglabā siltums mājā;
 • jāļauj gaismai labi iekļūt telpās;
 • jāaiztur ielas trokšņi;
 • jāaizveras, neatstājot spraugas;
 • jābūt ērtiem lietošanā un jākalpo ilgu laiku.
Šie ir vissvarīgākie kvalitatīvu plastikāta (un visu citu) logu kritēriji.

Plastikāta logi sastāv no profila, stikla paketes un furnitūras. Šīs trīs sastāvdaļas mēs arī apskatīsim mūsu rakstā.

Pirmais, par ko mēs vēlamies pastāstīt, ir PVC logu profilu kameras. Ir svarīgi nesajaukt kameras, kas atrodas loga profilā un pašā stikla paketē. Tās ir divas dažādas lietas, kurām nav nekā kopēja.

Kamera profilā ir neliela tukša telpa, kas ir aizpildīta ar starpsienām, kuras veido noteiktu skaitu nodalījumu. Šīs starpsienas pastiprina rāmja stingrumu. Nodalījumu skaits ir arī kameru skaits PVC loga profilā. Lai pastiprinātu loga pretestību slodzēm, kameras tiek stiegrotas ar metālu.

ka-izveleties-plastikata-logus-3

Logā var būt no vienas līdz sešām kamerām. Būtiskākā atšķirība starp logiem, kuriem ir dažāds kameru skaits, ir to siltumvadītspējā (jo tā ir augstāka, jo siltāks būs loga rāmis). Tātad, jo vairāk kameru ir logā, jo siltāks rāmis. Mūsu klimatā pietiek, ja loga profila konstrukcijā ir trīs līdz četras kameras.

Otrs svarīgākais aspekts, izvēloties PVC logus, ir stikla pakete. Stikla pakete aizņem lielāko daļu loga virsmas, tāpēc nevar to neņemt vērā.

Ražotāji piedāvā stikla paketes ar dažādu kameru skaitu, sākot ar vienu un beidzot ar piecām kamerām.

Kamera stikla paketē ir brīvo gaisa spraugu skaits starp stikliem. Tā vienkameras stikla paketē ir divi stikli un viena gaisa kamera starp tiem. Jo vairāk paketē ir kameru, jo siltāk un klusāk būs mājā. Nebūtu jādomā, ka, jo vairāk kameru būs, jo mazāk gaismas ieplūdīs telpā. Tā tas nav.

Protams, jo vairāk kameru būs stikla paketē, jo tā būs dārgāka, taču, ja nolemsiet ietaupīt ar logiem, var gadīties, ka jūs pārmaksāsiet par apkuri aukstajā gada laikā.

Kā-izvēlēties-plastikāta-logus-2

Plašāk par siltuma zudumiem mājā jūs varat uzzināt mūsu rakstā.

FAKTORI, KAS IETEKMĒ SILTUMA ZUDUMUS JŪSU MĀJĀ

Tātad mēs jau esam izpratuši, ka kameru skaitam profilā un stikla paketē ir diezgan svarīga nozīme. Jo vairāk kameru, jo siltāk un klusāk būs mājā. Tālāk aplūkosim plastikāta loga furnitūru.

PVC logu furnitūrā ietilpst visas detaļas, kuras palīdz logam pilnvērtīgi darboties. Vienkāršāk sakot: tās ir viras, sprūdi, rokturi un citas loga sastāvdaļas.

Plastikāta loga furnitūrai ir īpaša nozīme. Tieši tā nodrošina iespēju atvērt un aizvērt logus, ļauj atvērt logu vēdināšanai vai pilnībā, vienmērīgi piespiež logu un aizsargā no caurvēja. Furnitūra nodrošina arī aizsardzību pret loga uzlaušanu.

Tā kā furnitūru izmanto praktiski katru dienu, tad ir ļoti svarīgi izvēlēties kvalitatīvu mehānismu, lai nerastos problēmas ar tā ātru bojāšanos.

Kā-izvēlēties-plastikāta-logus-3

Loga furnitūru iedala pēc loga atvēršanas paņēmiena. Ir trīs galvenie furnitūras veidi pēc logu atvēršanas paņēmiena:

 • Pagriežamā furnitūra ar vertikālo piekari. Nodrošina klasisko loga atvēršanas variantu. Visvecākais furnitūras veids un visvairāk izpētītais. Furnitūra var būt kreisā un labā.
 • Furnitūra ar horizontālo piekari. Ļauj logam pagriezties par 180 grādiem. Var tikt uzstādīta jebkuras formas un izmēru logos. Nodrošina papildu aizsardzību pret uzlaušanu.
 • Pagriežamā - atvāžamā furnitūra. Var tikt uzskatīta par jaunievedumu plastikāta logu jomā. Šī furnitūra palīdzēja aizmirst vēdlodziņus, kuri dalīja logu divās daļās, samazinot gaismas plūsmu. Vislielākā šādas furnitūras ērtība ir iespēja regulēt loga stāvokli, pagriežot loga rokturi.
Ar ko atšķiras kvalitatīva furnitūra no nekvalitatīvas? Ar apkalpošanas vienkāršību. Proti, jums nevajadzētu rasties grūtībām noregulēt furnitūru. Tam nebūtu nepieciešamas īpašas atslēgas un skrūvgrieži. Būtu jāvar visu noregulēt vienkārši un saprotami. Tāpēc izvēloties furnitūru uzmanīgi to apskatiet. Vai jūs varēsiet pastāvīgi veikt kādas vienkāršas darbības, to noregulējot?

Parasti furnitūru vēl iedala pēc slodzes izturības pakāpes. Ja logs smagāks nekā klasiski (50-130 kg), tad būs vajadzīgas viras, kas aprēķinātas lielākam svaram.

Līdztekus pamatelementiem PVC logiem ir vēl šādas detaļas:

 • Pagrieziena ierobežotāji. Ļauj nofiksēt logu atvērtā stāvoklī. Piedod vērtnei papildus stabilitāti.
 • Sprūds. Neļauj vēja brāzmai aizcirst logu.
 • Pagrieziena bloķētājs. Neļauj logam atsisties vaļā. Ar šo furnitūru logs var atvērties tikai vēdināšanas režīmā. Tas ļoti ērti, ja mājās ir mazi bērni. Bloķētājs neļaus tiem piekļūt pie plaši atvērta loga.
 • Plastikāta dekoratīvās uzlikas. Vāciņi, kuri ir uzliekami uz redzamajām furnitūras daļām. Piedod logam dizainu un padara to individuālu.
 • Elements, ar kura palīdzību var pacelt nokārušos vērtni. Slodzes dēļ pēc kāda laika vērtne var nokārties un var rasties nelielas grūtības aizvērt logu. Šo elementu uzstāda loga apakšējā daļā, tas samazina slodzi uz balstu un virām, paildzinot logu furnitūras kalpošanas laiku.
 • Atvāžamās šķēres. Šī detaļa ļauj logam atvērties atbilstoši roktura stāvoklim. Svarīgi: ja furnitūras komplektā ir atvāžamās šķēres, nekādā gadījumā nedrīkst grozīt rokturi, ja logs ir atvērts vai nedaudz atvērts. Tas var salauzt visu konstrukciju.
 • Bērnu slēdzene. Tiek ievietota rokturī un neļauj atvērt logu bez speciālas atslēgas.
Kā-izvēlēties-plastikāta-logus-5

Lai furnitūra un līdz ar to arī visa loga konstrukcija kalpotu iespējami ilgāk, tā ir pareizi un akurāti jālieto.

 • Nav jāmēģina pagriezt rokturi vairāk par fiksēto stāvokli vai uz otru pusi, tas var iesprūst.
 • Ja furnitūrai nepieciešams nopietns remonts, nav vērts pašam mēģināt izjaukt konstrukciju, tas var radīt situāciju, ka nespēsiet to vēlreiz savākt kopā.
 • Pirms loga atvēršanas pārliecinieties, ka vērtne ir stingri piespiesta pie rāmja.
 • Neizmantojiet abrazīvas vielas furnitūras detaļu eļļošanai un tīrīšanai.
Šie vienkāršie padomi palīdzēs pagarināt jūsu logu kalpošanas laiku.

Visbeidzot, mēs gribam aplūkot problēmu, kas saistīta ar logu aizsvīšanu. Aukstā gada laikā noteikti uz logiem esat pamanījuši kondensātu. Tā rašanās ir saistīta ar rasas punktu, kas ir atkarīgs no mitruma un temperatūras mājā. Citiem vārdiem sakot, ja ir augsts mitrums un zema temperatūra, jūs noteikti saskarsieties ar kondensātu uz loga.

Kondensāts parādīsies tieši uz loga, jo šī virsma būs visaukstākā (vannas istabā šī iemesla dēļ kondensāts parādās uz spoguļa). Kondensāts ir pirmais signāls, kas liecina par mikroklimata problēmām mājā. Paaugstināts mitrums var radīt dažādas sēnītes un pelējumu, savukārt tas radīs problēmas iemītnieku veselībai.

Atrisināt problēmu ar kondensātu var paaugstinot temperatūru telpās (tieši tādēļ ir svarīgi izvēlēties logu ar lielu kameru skaitu, tās istabā saglabā vairāk siltuma). Vēl viens variants - pazemināt mitruma līmeni telpā. Tāpēc biežāk jāvēdina istaba, neturiet šajā telpā akvāriju un pārliecinieties, ka darbojas ventilācijas sistēma.

Plašāk par ventilāciju mājā jūs varat izlasīt mūsu rakstā

Izvēloties plastikāta logus, jūs izvēlaties savai mājai omulību, tieši tāpat kā izvēloties konkrētu apkures veidu. Iesakām mūsu rakstu, kurā mēs salīdzinām divus populārākos mājas apkures veidus.

Apkure ar sašķidrināto gāzi vai ar malku. Ko izvēlēties?

Komentē kompānijas FORSTER eksperts Sergejs Sorokins:

Как-выбрать-пластиковые-окна-6

Lūk, daži padomi, kas palīdzēs pareizi izvēlēties firmu un attiecīgi - labus PVC logus.

Reizēm cilvēki nevar saņemties un nomainīt vecos koka logus pret jaunajiem dažādu baumu dēļ, proti, plastikāta logi ir „tekoši”, „aizsalstoši”, „šķībi”, „laiž cauri vēju”. Taču jāsaprot, ka ar šādām problēmām saskaras tikai tie, kas nolēmuši ietaupīt un pasūtīt logu izgatavošanu un uzstādīšanu nezināmam uzņēmumam.

Daudzi, meklējot zemu cenu, pasūta logus „sezonas” firmās, kuras piedāvā ļoti „pievilcīgas” cenas, daudzu gadu garantiju, klusumu un mājīgumu utt. Diemžēl, kā rāda pieredze, šie solījumi un garantijas neatbilst īstenībai. Kāpēc tā notiek?

Sezonas sākumā (marts-aprīlis) tiek dibināts uzņēmums (nekompetents klients ne vismazākā mērā nepamanīs atšķirību no godprātīga uzņēmuma ), kas sāk gatavot un pārdot logus no nekvalitatīvām, lētām sastāvdaļām. Parasti viņi dod absolūti īstu garantiju, apraksta PVC izstrādājumus ar dažādiem skaitļiem, enerģijas zuduma koeficientiem un terminiem (kurus nezina pat darbu vadītāji).

Klients pasūta, saņem skaistus logus, taču sākoties salam, pamana, ka logi vairs nav taisnstūrveida, bet sāk pārvērsties par paralelogramu, aizsvīst, plaisā un sagādāt daudzas citas galvassāpes. Mēģinot saņemt atpakaļ naudu vai garantijas remontu, klienti visbiežāk saskaras ar to, ka uzņēmumam piegādātājam ir pasludināta maksātnespēja un tā vairs nav . No bankrotējuša uzņēmuma nav iespējams pieprasīt garantijas apkalpošanu un naudas atmaksu.

Atceraties, ja esat nolēmuši ietaupīt, pasūtot logus, jūs vispirms taupiet uz sevi un saviem tuviniekiem, jūs kaitējat savai un savu mājinieku veselībai. Tieši tāpēc ir vērts atbildīgi izvēlēties profilu, no kura tiks ražoti logi.

Nekvalitatīvi logu profili var būt izgatavoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem un saturēt smagos metālus. Pēc savas pieredzes, var apliecināt, ka no otrreiz pārstrādātiem materiāli ražoti logi ļoti bieži sāk deformēties un taisnstūra konstrukcija sāk pieņemt visdažādākās formas.

Vēlreiz par profiliem, kuri var saturēt smagos metālus. Logi no šādiem materiāliem kategoriski netiek ieteikti uzstādīšanai mājā un praktiski pat ir aizliegts tos uzstādīt bērnistabās. Mūsu uzņēmums ir viens no nedaudzajiem, kas izgatavo un uzstāda logus ar KBE GreenLine profiliem. Šis labi zināmais ražotājs rūpējas par to, lai attīrītu PVC no metāla piemaisījumiem. Latvijas „logu” tirgū jau vairākus gadu desmitus viens no labākajiem kvalitatīvu PCV profilu izgatavotājiem ir zīmols REHAU. Nav svarīgi, cik viņu profilos ir kameru, ja tas ir REHAU - tad tā ir augsti kvalitatīva produkcija. Nevaru nepieminēt arī zīmolu Aluplast. Arī šī zīmola produkcija ir uzmanības vērta, neskatoties uz zemo cenu.

Mūsu uzņēmums nevar piedāvāt viszemākās cenas logiem, jo mēs strādājam tikai ar kvalitatīviem materiāliem. Mēs dodam garantiju visai mūsu produkcijai.

Par stikla paketēm. Līdztekus tam, ka paketes var izgatavot ar vairākām kamerām, tās var tonēt, uzlīmējot dažādas plēves - gan caurspīdīgas, gan matētas ar dažādiem rakstiem un zīmējumiem, taču tas ir ekonomiskais variants. Stikla paketē no ārējās ielas puses var uzstādīt dažāda veida stiklus: matētus, spoguļstiklus un daudzus citus. Variantu ir tik daudz, ka nav vērts tos uzskaitīt, viss ir jāizdomā pie pasūtīšanas.

Salīdzinoši nesen ir radies jauns pakalpojums - vitrāžas PVC konstrukcijām. Lielākais trūkums, ar ko jums nāksies saskarties, pasūtot vitrāžas - to cena, taču loga izskats būs oriģināls un neatkārtojams.

Par furnitūras izvēli. Iesaku furnitūru ROTO un Sigenia. Pat negodprātīgas firmas izvēlas tieši to, jo, neskatoties uz furnitūras augsto kvalitāti, tai ir visai pievilcīga cena. Furnitūrai nav nepieciešama eļļošana, to var viegli noregulēt. Bojājumu gadījumā nav jāmaina visa loga furnitūra, var nomainīt tikai salūzušo daļu.

Pievērsiet uzmanību - neskatoties uz to, ka furnitūra ir viegli regulējama, gadījumā, ja kaut kas blīvi nepieguļ vai neveras ciet, nav vērts pašam nodarboties ar regulēšanu. Ja nekompetents cilvēks regulē logu, bieži vien viņš kaut ko salauž, tādējādi arī remonts būs dārgāks.

Vēl viens BET!!! Ļoti svarīga ir kvalitatīva montāža. Ja konstrukcija ir kaut vai trīskārt augstas kvalitātes - slikta montāža visas ražotāja pūles samazinās līdz nullei. Mūsu uzņēmums Latvijas tirgū darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Visiem mūsu montieriem ir sertifikāti, tā varat būt pārliecināti, ka nepievilsim!

Plašāku informāciju par kompāniju FORSTER var atrast interneta vietnē - www.forster.lv

Sazināties ar mums var, izmantojot e-pastu logi-1@inbox.lv vai telefonu - +371 22 11 999 1 (Sergejs Sorokins).