1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Padomi, kā izvēlēties fasādes apdares materiālu.

Kādā no iepriekšējiem rakstiem rubrikā „Būvniecības padomi” mēs stāstījām, kā izvēlēties koksni guļbaļķu būvei: Kā izvēlēties baļķus guļbūvei

Šodien mēs vēlamies pievērst jūsu uzmanību tēmai, no kuras būvniecības laikā neizvairīties - mājas fasādes apdarei.

Kaut arī ārsienu apdare ir būvniecības noslēdzošais posms, jāņem vērā, ka, lai izvairītos no plaisām un nepilnībām, tā ir jāplāno jau ēku projektējot, jo apdares tehnoloģijas būs jāizvēlas atbilstoši būvniecības tehnoloģijām.

Pirmais, kas jāņem vērā, ārsienu apdare ir jāveic pēc durvju un logu bloku uzstādīšanas, ideālā gadījumā būtu jāsagaida, līdz māja nosēžas, ja jūs ceļat guļbūvi, ir jānogaida līdz koksne pilnībā izžūst.

ATCERIETIES! Pirms fasādes apdares ir būtiski pārbaudīt pamatu nestspēju, jo apdare var būtiski palielināt slodzi.

Apskatīsim svarīgākās īpašības, kurām jāpiemīt labiem apdares materiāliem:

  • Noturība pret agresīviem apkārtējās vides apstākļiem (mitrumu, temperatūras svārstībām, pārkaršanu, saules stariem);
  • Noturība pret dažādām sēnītēm un pelējumu (šo problēmu parasti risina, pievienojot baktericīdas piedevas);
  • Apdare nedrīkst traucēt mitruma zudumiem. Sienas tvaikcaurlaidībai ir jāpalielinās virzienā no iekšējiem uz ārējiem slāņiem;
  • Pievilcīgs izskats;

Vispopulārākie ārsienu apdares veidi ir:

Ārsienu apmetums - modernais apmetums ir bieza pasta uz ģipša vai cementa bāzes. Apmestām fasādēm paaugstinās salizturība un mitrumizturība, samazinās ūdensuzsūces pakāpe. Sienas apmest viegli var arī patstāvīgi.

Ārsienu noklāšana ar keramiskām flīzēm - visbiežāk izmanto klinkera flīzes vai apdares ķieģeļus. Šā materiāla galvenās priekšrocības ir ilgs ekspluatācijas laiks, viegla nomaiņa nepieciešamības gadījumā, ugunsizturība un sala izturība.

Fasādes apdare ar vinila vagondēļiem - saidingu. Tie ir paneļi, kuri imitē koka apšuvumu ar pārlaidumu. Saidings ne tikai iztur krasas temperatūras svārstības, nedeg un garantē labu izskatu ilgus gadus, bet ir arī ekoloģiski tīrs. Trūkums - šis materiāls ir visai trausls un ar to ir jāstrādā uzmanīgi.

Apdare ar paneļiem - platas sienas apdares loksnes ir efektīvs un lēts mājas karkasa aizsardzības veids. Paneļi parasti ir izturīgāki nekā saidings, tie ir viegli un to faktūra atgādina dabiskus materiālus. Iztur temperatūras svārstības un apkārtējas vides iedarbību. Viegli uzstādāmi.

Kombinēta mājas ārsienu apdare ir labākais veids, kā izveidot izturīgu apdari. Var izvēlēties vairākus kombinēšanas variantus, piemēram, izmantot vairākus materiālus, liekot flīzes vertikālās rindās vai mājas stūros, vai arī dažādus materiālus izmantot dažādiem stāviem. Šis apdares veids arī būs ekonomiski visizdevīgākais.

Protams, materiālu izvēle ir jūsu ziņā, ikviens apdares veids ēkai piedod pabeigtību un pagarina tās ekspluatācijas ilgumu, tieši tādēļ apdare ir jāvērtē ne vien kā glīts ārējais izskats, bet arī kā jūsu mājas siltumizolācija un karkasa aizsardzība.

Bet ja vēlaties uzzināt to, kā mājoklī radīt siltumu un omulību, netērējot daudz laika un uzmanības, tad jums ir jāizlasa šis:

Pieci iemesli, kādēļ mājas apkure ar sašķidrināto gāzi ir labākā izvēle