1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Intergaz lifehacker. Kā ietaupīt gāzi.

Pavisam nesen mēs sākām publicēt materiālus jaunā rubrika Intergaz Lifehacker, kuras mērķis ir apkopot visus noderīgos padomus, ko jūs mums iesūtāt, un dalīties ar tiem ar visiem mūsu lasītājiem.

Iepriekš stāstījām par to, kā ietaupīt elektrību, to jūs varat izlasīt šeit: link

Šodien mūsu noderīgie padomi palīdzēs jums ietaupīt gāzi, ja jūs lietojat gāzes apkuri.

1. Nosiltiniet māju

Kā ietaupīt gāzi-1

Savā blogā jau rakstījām par mājas siltināšanu. Mājas siltināšana patiešām palīdz, jo pēc tās ēka vairs nezaudē siltumu un jums būs nepieciešams mazāk kurināmā, lai uzturētu nepieciešamo temperatūru. Siltināšana var palīdzēt mājā ietaupīt līdz pat 50% siltuma.

2. Samaziniet temperatūru par 2 °С

Kā ietaupīt gāzi-2

Ja jums mājā ir uzstādīts automātiskais katls, iestatiet to tā, lai darba laikā temperatūra būtu zemāka, nekā jums nepieciešams. Tā, piemēram, cilvēkam viskomfortablākā temperatūra ir +25 °С. Ja jūs darba laikā iestatīsiet +17 °С, jau pavisam drīz pamanīsiet būtisku tēriņu samazināšanos. Ja jūsu katls nav automatizēts, vienkārši iestatiet temperatūru, kas ir par 1–2 °С zemāka nekā ierasts - tā, kā to izdarīja mūsu lasītājs. Šādu samazinājumu jūs nejutīsiet, taču to jutīs jūsu maciņš.

3. Pārbīdiet mēbeles

Kā ietaupīt gāzi-3

Aplūkojiet savu istabu un pārliecinieties, ka jūsu mēbeles ir izvietotas pareizi un neaizsedz radiatorus. Iespējams, temperatūra mājās ir iestatīta augstāka, nekā jums ir nepieciešams, tieši tādēļ, ka radiatori pilnībā neapsilda telpu.

4. Vēdiniet telpas pareizi

Kā ietaupīt gāzi4

Neturiet logu vēdināšanas režīmā, labāk to pilnībā atvērt uz dažām minūtēm. Tādējādi mājā ieplūdīs svaigs gaiss, savukārt siltums nepagūs izplūst no istabas. Ja jūs atstājat logu vēdināšanas režīmā, siltums nepārtraukti plūst ārā un būs nepieciešams vairāk gāzes.

Neaizmirstiet arī to, ka vecie logi rada siltā gaisa noplūdi pat tad, ja tie ir aizvērti, tādēļ būtu vērts parūpēties par logu nomaiņu.

Šo dažu padomu ievērošana būtiski samazinās jūsu ikmēneša gāzes patēriņu. Izmēģiniet un pastāstiet mums, vai rezultāts bija tā vērts.

Ja jums ir kāds īpašs noderīgs padoms, par kuru vēlaties pastāstīt arī citiem, tad rakstiet mums: lifehack@intergaz.lv