1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Kādi mēdz būt interjera dizaina stili?

Ja jūs sekojat mūsu blogam un rubrikai Būvniecības padomi, tad, visticamāk, esat lasījuši mūsu rakstus par to, kā veikt ārējo un iekšējo apdari, kā arī citus noderīgus padomus mājas remontam. Atgādinām, ka tos visus jūs varat atrast šeit: http://www.intergaz.lv/lv/jaunumi Taču līdz šim mēs neesam jums stāstījuši par vissvarīgāko, ar ko sākas visi remonti mājoklī, proti, par topošā interjera stila izvēli. Tieši šī izvēle ir svarīga turpmākiem remontdarbiem, proti, balstoties uz to, jūs izvēlēsieties materiālus un dažādus dekoratīvus apdares elementus. Un par interjera stiliem mēs runāsim šajā rakstā. Tātad – sāksim ar to, ka visus stilus var iedalīt trīs lielās grupās: 

 • modernie,
 • klasiskie,
 • etniskie interjera stili.

Jau šīs trīs grupas ļauj jums izlemt, kurš stils jums ir vismīļākais un kādu pasauli ap sevi vēlaties izveidot. Aplūkosim katru grupu plašāk.

Modernie

Šajā kategorijā ietilpst: 

 • high-tech;
 • noplucis šiks;
 • art deco;
 • popārts;
 • minimālisms;
 • kantrī;
 • ekostils.

Apskatīsim vēl plašāk

HIGH - TECH

dazadu-stilu-interjera-high-tech(1)

  Šis stils radās laikā, kad notika pirmie lidojumi kosmosā. Tā ir vīzija par nākotni. High-tech – tas ir praktiskums, funkcionalitāte, tehniskums. Sienas - parasti vienā tonī, dekorētas ar metāliskiem vai stikla elementiem. Tapetes – vinila. Parasti izvēlas aukstus toņus. Stila krāsas: metāliska, pelēka, balta, melna, reizēm smilškrāsa vai kafijas krāsa. Šīs krāsas kombinē ar spilgtākām krāsām vienā vai divos toņos. Griesti – iekārtie, kas veidoti no metāla paneļiem, vai spīdīgi (glancēti) iestieptie. Grīda – visbiežāk parkets aukstā tonī vai arī spīdīgas keramiskās flīzes. Ir pieļaujams dekorēt grīdu ar paklājiņu ar ģeometriskām figūrām vai vienā tonī. Mēbeles šādā interjerā tiek lietotas minimāli. Visam, ko izvēlēsieties savām telpām, ir jābūt ērtam un maksimāli funkcionālam. Precīzas līnijas, iebūvētā tehnika, stikla galdi un plaukti, bet furnitūra, tāpat kā mēbeļu kājiņas – sudrabainas. Šis stils būs piemērots tiem, kuri seko modernās dzīves tendencēm un novērtē tehnoloģiju.

Noplucis šiks

dazadu-stilu-interjera-noplucis-siks(1)

Neiespējams apvienojums – tā divos vārdos var aprakstīt šo stilu. Skaistums, kas ir teju pavisam nobružāts. Senlaicīgi priekšmeti, kurus acīmredzami ir skāris laika zobs. Sienas – apzināti raupji un nelīdzeni nokrāsotas un vecinātas, labi izmantot dažādas freskas. Griesti – sasniedzam tādu efektu, lai apdare izskatītos laika skarta. Labi izskatīsies ciļņi. Vislabāk izvēlēties pelēkus toņus. Grīda – koka, īpaši vecināts parkets vai grīda, kas veidota no vecām flīzēm vai pat to gabaliem. Mēbeles ir būtiskākais, kas veido noplukušu šiku. Mēbelēm ir teju jākliedz, ka tās jums ir palikušas mantojumā. Senatnīgas kumodes un krēsli, šūpuļkrēsli, vitrīnas un daudz kas cits. Šis stils būs piemērots māksliniekiem un tiem, kuriem ir radoša dzīve. Visbiežāk telpas šādā stilā noformētas tikai daļēji.

Art deco

dazadu-stilu-interjera-art-deco

  Dažādu stilu apvienojums. Ģeometriski raksti, greznība, šiks, dārgi materiāli. Sienas – auduma vai mežģīņu tapetes, pieļaujami auduma panno, stikla vitrāžas un mozaīkas. Krāsa neitrāla, taču piesātināta. Griesti – veidojot griestus, jums tie ir jāpadara grezni. Var izmantot dažādus etniskos ornamentus. Grīda – parkets, flīzes vai marmors. Labi, ja tiek izmantoti krāsu kontrasti, piemēram, melns un balts. Mēbeles – uzsver mājas greznību. Plūdenas formas un maigas līnijas. Ādas apdare vai dārgas koka šķirnes. Šis stils būs piemērots tiem, kam nepatīk minimālisms un atturība. Šī stila būtība ir uzsvērt sava īpašnieka statusu.

Popārts

dazadu-stilu-interjera-poparts

  Košas krāsas, ekspresija, kontrasts un uzkrītošas formas – lūk, šā stila raksturīgās iezīmes. Sienām svarīgākais nosacījums – košas krāsas. Var izmantot dažādas faktūras. Viens noformējuma variants: vienu sienu krāsot gaišu, divas citas – košās kontrastējošās krāsā, bet ceturto – rotāt ar bieži atkārtotu smalku rakstu. Griesti – te būtu jāaizmirst par mirdzumu un šiku. Izvēlieties vienkāršus baltus griestus. Lai tos izceltu, varat izveidot vairāku līmeņu griestus ar dažādām nišām. Grīda – šajā stilā grīdai pievērš vismazāko uzmanību, lietojiet košu paklāju vai keramiskās flīzes ar haotiskiem rakstiem. No parketa gan labāk atteikties. Mēbeles – svarīgākais ir nepārsātināt telpas ar mēbelēm. Pietiek ar minimālu komplektu. Vislabāk izvēlēties neparastas mēbeles košās krāsās. Šis stils būs piemērots tiem, kuri mīl šokēt un pārsteigt, kā arī ir iecienījuši visu košo un neparasto.

Minimālisms

dazadu-stilu-interjera-minimalisms

  Šī stila nosaukums runāt pats par sevi. Minimums mēbeļu un dekoratīvu elementu. Vienkāršas formas un krāsas. Sienas – labs risinājums var būt fakturēts apmetums, tapetes vienā tonī vai vienkrāsaina liela izmēra flīzes. Griesti – krāsoti vai iestiepti. Priekšroka – gaišām krāsām. Grīda – galvenais materiālu izvēles kritērijs: viegla kopšana. Te var dot priekšroku linolejam vai flīzēm. Obligāti nepieciešami gaiši toņi vienā krāsā. Vienu toni papildina ar pūkainu paklāju ar lielu spalvu. Mēbeles – vislabāk izvēlēties iebūvētas mēbeles. Viss mājas iekārtojumam ir jābūt maksimāli vienkāršam un ar precīzām formām. Piemēroti materiāli būs metāls, stikls, āda, dabīgs koks. Šis stils būs piemērots enerģiskiem, brīvību un plašumu mīlošiem cilvēkiem.

Kantrī

dazadu-stilu-interjera-kantri

  Ērts, silts, romantisks lauku stils, kas aicināt aicina visu ģimeni pavadīt kopā laiku. Sienas – sienu apdarei izmanto dekoratīvu apmetumu, tapetes ar blāviem zīmējumiem un, protams, koku. Ir iespējama apmetuma apvienošana ar saglabātiem ķieģeļu sienas fragmentiem. Griesti – krāsoti vai iestiepti. Priekšroka gaišām krāsām. Grīda – svarīgākais kritērijs grīdas materiālu izvēlei – ērta kopšana. Te var izvēlēties linoleju vai flīzes. Obligāti nepieciešami gaiši toņi vienā krāsā. Tos atsvaidzina ar pūkainu paklāju ar garu pūku . Mēbeles – vislabāk izvēlēties iebūvētas mēbeles. Visam iekārtojumam jābūt maksimāli vienkāršam un ar precīzām formām. Piemēroti materiāli ir metāls, stikls, ādā, dabīgs koks. Šis stils būs piemērots cilvēkiem, kuri mīl koka ēku siltumu un omulību, kā arī novērtē rotājumus, kas tapuši ar paša rokām.

Eko stils

dazadu-stilu-interjera-eko-stils

  Interjers, kas veidots no dabīgiem, ekoloģiski tīriem materiāliem. Sienas – koka, korķa paneļi, papīra tapetes bez zīmējumiem, apdares akmens. Ir atļauts izmantot baltu apmetumu. Griesti – griesti tiek veidoti no sijām vai paneļiem. Derēs arī vienkārši balsināti griesti. Grīda – pirmkārt ir vērts pievērst uzmanību koka parketam. Jūs varat izvēlēties parketu, kurš veidots no jebkuras koksnes un kurš jums patīk vislabāk. Alternatīva var būt akmens vai terakotas flīzes. Mēbeles – eko stilam izvēlas koka vai rotangas mēbeles. Būs piemērotas vienkāršas formas un taisnas līnijas. Šis stils būs piemērots cilvēkiem, kuri vēlas būt tuvāk dabai. Kā arī rūpējas par ekoloģiju un mūsu planētas tīrību. Mēs aplūkojām teju visus modernos interjera stilus, tagad pievērsīsimies klasikai, tajā ietilpst: 

 • ampīrs;
 • baroks;
 • renesanse;
 • gotika;
 • moderns.

Ampīrs

dazadu-stilu-interjera-ampirs

  Senatnīgums, greznība un nekādas stingrības. Lūk, tas ir ampīrs. Sienas – svarīgākais ir iegūt spīduma efektu. Šim nolūkam var izmantot tapetes imitējošu zīdu vai krāsu. Lielisks papildinājums būs freskas. Griesti – visbiežāk vienkārši balti vai ziloņkaula krāsā, kurus papildina ciļņi. Grīda – grīdai vislabāk derēs koks vai marmors. Mēbeles – šādam interjeram ir vērts izvēlēties masīvas mēbeles. Labs papildinājums būs detaļas - lauvu galvas un ķepas. Zīda polsterējums. Šis stils būs piemērots ārpilsētas mājām un cilvēkiem, kurus vilina piļu greznība.

Baroks

dazadu-stilu-interjera-baroks

  Visa XVII – XVIII gadsimta greznība vienuviet. Skaistums un krāšņums. Sienas – šis stils ļauj izmantot dažādu sienu noformējumu. Var izvēlēties tekstila tapetes, ciļņus, apmetumu, ieteicams lietot gobelēnus un koka paneļus. Griesti – tas ir sienu turpinājums. Bieži uz griestiem veido freskas, lieto ciļņus. Grīda – no keramikas vai koka. Ja izvēlaties keramiku, tad vislabāk veidot marmora imitāciju. Labi arī izskatīsies mazi apgleznoti paklājiņi. Mēbeles – ir jāizvēlas mēbeles ar liektām kājiņām. Krēslu un dīvānu polsterējumu izvēlas spilgtu, bieži lieto bārkstis. Šādam interjeram labi piestāv kumodes un vitrīnas. Viena no baroka stila mēbeļu īpatnībām ir rotājumi - lauvu galvas vai sieviešu figūras. Gultai ir jābūt rotātam galvgalim. Šis stils būs piemērots lielām telpām, kā arī patiks grieztu mēbeļu un ar roku izšūtu lietu cienītājiem.

Renesanse

dazadu-stilu-interjera-renesanse

  Plašums, dārgas mēbeles, maigums, intimitāte, komforts. Ērtības, kas nomierina un uzlabo garastāvokli. Sienas – marmora vai akmens imitācija. Būs piemērots apmetums un sienu gleznojumi. Tāpat var veidot nišas ar freskām. Griesti – izvēlieties to pašu marmora vai akmens imitāciju. Var veidot daudzpakāpju griestus ar gleznojumu renesanses stilā, kas atrodas griestu centrā. Grīda – akmens vai marmora imitācija. Pieļaujams izmantot koku. Izvēloties akmens grīdu, galvenais nosacījums – jāizvēlas masīvi dēļi. Mēbeles – precīzas un skaidras formas mēbeles. Jāizvēlas reljefi skapji, kuri imitē renesanses arhitektūru un skulptūras. Telpas var papildināt ar ažūriem metāliskiem krēsliem. Šis stils būs piemērots tiem, kuri ciena precīzas formas, harmoniju un greznu iekārtojumu. Senatnīgums, greznība un nekādas stingrības. Lūk, tas ir ampīrs. Sienas – svarīgākais ir iegūt spīduma efektu. Šim nolūkam var izmantot tapetes imitējošu zīdu vai krāsu. Lielisks papildinājums būs freskas. Griesti – visbiežāk vienkārši balti vai ziloņkaula krāsā, kurus papildina ciļņi. Grīda – grīdai vislabāk derēs koks vai marmors. Mēbeles – šādam interjeram ir vērts izvēlēties masīvas mēbeles. Labs papildinājums būs detaļas - lauvu galvas un ķepas. Zīda polsterējums. Šis stils būs piemērots ārpilsētas mājām un cilvēkiem, kurus vilina piļu greznība.

Gotika

dazadu-stilu-interjera-gotika

  Zelts un zeltījums, vitrāžās, spilgtas krāsas – tieši tā var aprakstīt gotiku. Sienas – galvenais mērķis ir izveidot pils efektu. Sienām cokola un kamīna daļā bieži izmanto mākslīgos akmeņus, ar tiem var arī labi dekorēt logu un durvju ailas. Visai populārs papildinājums ir arī griezti raksti uz durvīm. Griesti – akmens griestu imitācija. Šim nolūkam derēs jebkurš jums ērts veids. Lielisks papildinājums ir apzeltīti figurāli ciļņi. Iespējama arī koka griestu veidošana, kuriem ir redzamas spāres. Grīda – vecinātu dēļu parkets. Keramiskas flīzes, kas izskatās kā akmens vai marmors. Telpu un interjeru var papildināt ar paklājiem. Mēbeles – samta, ar kokgriezumiem. Krēsli ar augstām atzveltnēm – tas ir svarīgs aspekts gotikas mēbelēm. Īpašs elements ir lāde, kuru rotā dārga furnitūra un ādas apdare. Šis stils patiks viduslaiku un bruņinieku laiku piļu cienītājiem.

Moderns

dazadu-stilu-interjera-moderns

Asimetrija, liektas līnijas, apaļi pinumi, drosmīgi un nestandarta risinājumi. Sienas – šis interjera stils paredz dažādu materiālu apvienojumu. Svarīgākais – panākt efektu, kas rada iespaidu, ka siena izaug no apakšas uz augšu. Piemēram, var izveidot ozola cokolu, bet augšpusi noformēt ar zīdu. Vēl viens variants ir tapetes neitrālā tonī ar vieglu ziedu ornamentu. Griesti – krāsoti vai iestiepti. Ir atļauts pievienot nedaudz ciļņu. Griestiem ir jābūt tādiem, kas pievērš uzmanību. Grīda – vislabākais variants būs parkets vai akmens grīda ar zīmējumu. Mēbeles – tām ir jābūt ērtām. Līnijas un formas ir plūdenas, dabisks zīmējums. Izvēlaties mēbeles ar izsmalcinātām kājiņām. Šis stils būs piemērots tiem, kuri pievērš īpašu uzmanību ikvienai detaļai, mīl dabu un ērtības. Mēs aplūkojām svarīgākos klasiskos interjera stilus. Vēl viena dizaina stila grupa ir:

Etniskie stili

Jau šīs grupas nosaukums liecina par to, ka šie interjera stili tiek veidoti, balstoties uz kādas tautas tradīcijām. Te var minēt: 

 • ēģiptiešu;
 • afrikāņu;
 • angļu;
 • indiešu stilu.

Protams, arī citus stilus, taču mēs pievērsīsim uzmanību Eklektikai. 

dazadu-stilu-interjera-(1)

  Eklektika ir stils, kas sastopams visbiežāk. Tas paredz dažādu laiku stilu sajaukumu. Šis stils ir lieliska izvēle cilvēkiem, kuri nespēj izlemt par dizainu, kas viņiem patiktu vislabāk. Sienas – ieteicams veidot sienas neitrālos toņos. Ciļņus, apmetumu, gobelēnus ieteicams lietot tad, ja jums nākotnē būs izturēts kopējais stils. Griesti – vislabāk ieteicams izmantot neitrālus toņus. Grīda – būtiskākā prasība – funkcionalitāte un nodilumizturība, grīdas materiāls jums ir jāizvēlas pašiem. Mēbeles – var lietot dažādu laiku mēbeles. Tās tiek kombinētas pēc krāsas, būtiski ir parādīt, ka mēbeles jūsu interjerā ir savstarpēji saistītas. Šis stils būs piemērots ... , kā arī ceļotājiem un kolekcionāriem. Nenoliedzami, mums neizdevās aplūkot visus interjera stilus, šajā rakstā mēs pievērsām uzmanību tikai vissvarīgākajiem, patlaban izmantotajiem stiliem. Neaizmirstiet, ka pirms remonta uzsākšanas jums ir jāpadomā arī par kvalitatīvu apkuri jūsu mājai. Par to, kurš apkures veids jums būs vispiemērotākais, iesakām izlasīt mūsu salīdzinošajā rakstā - APKURE AR SASĶIDRINĀTO GĀZI VAI MALKU. KO IZVĒLĒTIES?