1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

IKEA mēbeles mājokļa iekārtošanai: plusi, mīnusi un vērtīgi padomi!

Uzzini, kā izvēlēties kvalitatīvas mēbeles un citus priekšmetus mājoklim ilgtermiņa lietošanai, kā arī kurus no priekšmetiem iegādāties IKEA!

Jauna mājokļa iekārtošana ir viena no aizraujošākajām un patīkamākajām, bet tajā pašā laikā arī viena no laikietilpīgākajām nodarbēm, kura, turklāt, prasa arī ievērojamu naudas līdzekļu ieguldīšanu. Kamēr īrējam studijas tipa dzīvokli vai pat tikai istabu lielākā dzīvoklī studiju gados, vai, ja zinām, ka šībrīža mājoklis ir tikai pagaidu apmešanās vieta, nereti mēbeles, sadzīves priekšmetus un dekorācijas izvēlamies ar apziņu, ka tiem jābūt funkcionāliem tikai īstermiņā. Domājot praktiski, ieguldīt ievērojamus līdzekļus īres dzīvoklī tiešām nav vērts – ja iegādāsies vērtīgas mēbeles, kuras vēlēsies izmantot arī turpmāk, pastāv liela varbūtība, ka tās stila un izmēra ziņā nesaskanēs ar Tavu jauno mītni.  

Tāpēc šoreiz runāsim par ilgtermiņa dzīvesvietas – Tavu “īsto” māju iekārtošanu un to, kas jāņem vērā, iegādājoties mēbeles un citus priekšmetus, kurus vēlēsies izmantot ilglaicīgi. Mājas – tā ir īpaša vieta ikvienam no mums, iespējams, pati svarīgāka vieta pasaulē. Tā ir mūsu miera osta, vieta, kurā atgriezties pēc garas darba dienas, pavadīt nedēļas nogales, laiku kopā ar draugiem un ģimeni. Mājās mums ir jājūtas komfortabli, un priekšmetiem, kurus iegādājamies savu māju iekārtošanai, ir jāsagādā prieku, komfortu un labsajūtu. Kāds Tev var palīdzēt IKEA?

girl

IKEA - mājokļa iekārtošanas karalis

Zviedrijā dzimušais un nu jau visā pasaulē lielākais mēbeļu un mājas preču tīkls IKEA, šķiet, ir īstākā debesu dāvana visiem mājokļu iekārtotājiem, jo vienkopus piedāvā gan salikšanai gatavas (un viegli mājās saliekamas) mēbeles, gan visu pārējo iedzīvei nepieciešamo, ieskaitot virtuves, vannas istabas un mājas biroja mēbeles un priekšmetus, kā arī daudzveidīgus dekoratīvos elementus.  

IKEA ne tikai piedāvā praktiski visu mājoklim nepieciešamo (ko vien esi iztēlojies un, protams, daudz ko tādu, par ko pat nebiji iepriekš iedomājies) vienkopus, bet principā arī spēlē mazbudžeta interjera dizainera lomu: viss katrai telpai nepieciešamais ir “iekārtots” daudzos dažādos stilos, rosinot pircēja iztēli un palīdzot veidot saskanīgus komplektus, kombinējot mēbeles un dekoratīvos elementus. Turklāt (kas nebūt nav maznozīmīgi), IKEA nopērkamās mēbeles un dizaina priekšmeti ir pieejami par ļoti draudzīgām cenām. Tā vien šķiet, ka ikvienam, kurš paredzējis iekārtot jauno mājokli, būtu steigšus vien jādodas uz tuvāko IKEA centru – vai ne tā?

Stils un cena vai kvalitāte un ilgmūžība – IKEA un Airbnb

Atbilde ir – “jā”, taču šis “jā” nav viennozīmīgs. Vai esat kādreiz ceļojot apmetušies modernā, labi iekārtotā un minimālisma stilā ieturētā Airbnb dzīvoklī? Parasti tie izskatās ļoti līdzīgi kādai no IKEA izstāžu mini-zālēm (showrooms) – veiksmīgs izvietojums, lakoniski risinājumi un dizainā iederīgi stilīgi dekoratīvie elementi. Taču mazliet bezpersoniski. Un tas ir tieši tas, ko vēlamies un sagaidām no Airbnb dzīvokļa – tīru un patīkamu bezpersoniskumu, nevis “jūtamu” dzīvokļa īpašnieku klātbūtni. Tas vien nenozīmē, ka IKEA produkti mājokļa vizuālo izskatu padarīs bezpersonisku, taču, pirms mesties iegādāties visus priekšmetus no viena izstādītā izklājuma, var apsvērt iekārtojumā ieviest ko mazliet personiskāku.

Tāpat jāņem vērā, ka IKEA tomēr ir pārdošanas tīkls, kurš piedāvā mazbudžeta risinājumus, un, lai gan to noteikti nevar attiecināt uz lielu daļu no pieejamiem produktiem, cena un kvalitāte bieži vien iet roku rokā. Jau iepriekš minētais piemērs ar Airbnb dzīvokli izcili noderēs arī sarunā par mēbeļu un citu mājoklim nepieciešamo priekšmetu kvalitāti un ilgmūžību. Airbnb dzīvokļu īpašniekiem jārēķinās ar to, ka biežo īstermiņa īrnieku maiņas un augsto kvalitātes prasību rezultātā dzīvokli nāksies gan kosmētiski atjaunot, gan iegādāties jaunas mēbeles pēc jau 5 gadiem, ja ne ātrāk. Šādā gadījumā ir vērts iegādāties stilīgas, vizuāli pievilcīgas un lētas mēbeles, no kurām negaidām ilgmūžību.

Ko iegādāties IKEA savam mājoklim?

Viss iepriekš minētais nenozīmē, ka IKEA produkti nav piemēroti mājokļa iekārtošanai. Ir, taču selektīvi. Ir daudzi priekšnosacījumi veiksmīgu izvēļu izdarīšanai, un skaidrs ir viens – kur un kādas mēbeles un priekšmetus iegādāties ir atkarīgs no pielietojuma, novietojuma un mājokļa iedzīvotāju ieradumiem. Katra situācija, protams, ir individuāla, bet šo ieteikumu ilustrēsim ar vairākiem piemēriem, kuri dos ieskatu domāšanas veidā, kurš nāks par labu mājokļa iekārtošanas situācijā.

Bērnistaba

IKEA mēbeles ir lieliski piemērotas bērnistabas iekārtošanai. Ir skaidrs, ka, neatkarīgi no mājokļa koplietošanas zonās ieturētā stila (pat ja tas ir pavisam minimāls vai futūristisks), bērnistabai nav jāpakļaujas šī kopējā stila diktētajiem nosacījumiem: ja bērns ir lielāks, tas var piedalīties savas istabas vizuālā noformējuma un krāsu izvēlē, savukārt, jo mazāks bērns, jo vairāk uzsvaru liekam uz praktiskumu, drošību un funkcionalitāti istabas iekārtošanā. Ņemot vērā to, ka bērni strauji aug un mainās – gan fiziski, gan psiholoģiski, ir tikai loģiski pieņemt, ka viņu istabas iekārtojumu un mēbeles nāksies mainīt biežāk. Te lieti noderēs stilīgās, krāsainās un cenas ziņā pieejamās mēbeles. Mēbeles un citus priekšmetus bērnistabai no IKEA var apskatīt šeit, savukārt, piemēram, konkrētas idejas bērnistabai, kuras iemītnieks jau sasniedzis skolas vecumu, varat smelties šeit.

Mēbeles ar mazāku izmantošanas intensitāti

Tāpat IKEA mēbeles labi kalpos kā daļēji dekoratīvi elementi vai objekti ar nedaudz mazāku praktisku lomu, kā, piemēram, mēbeles maz izmantotās telpās vai telpu daļās. Respektīvi, mēbeles un iekārtas, kuras tiek izmantotas bieži un intensīvi, iespējams, labāk iegādāties ar skatu uz ilgmūžību: noderēs augstākas kvalitātes mēbeles no izturīgākiem materiāliem, un, protams, par krietni augstāku cenu. Bet tas ir tā vērts, jo, ja, piemēram, iegādāsies mazāk izturīgu guļamistabas gultu vai bieži izmantotu dzīvojamās istabas dīvānu, to nāksies biežāk mainīt, kā rezultātā tiks iztērēta līdzvērtīga vai lielāka naudas summa. IKEA mēbeles noderēs dzīvojamās istabas “atsvaidzināšanai”, kā arī neitrāliem dekoratīviem elementiem telpās, kurās šķiet pārāk tukšas. Labi kalpos arī grāmatplaukti, neitrālā stilā ieturētas lampas un atvērtie plaukti.  

Mazie, praktiskie un dekoratīvie priekšmeti

IKEA ir ideāli piemērota vieta mazāka izmēra priekšmetu, praktiski noderīgo priekšmetu, kā arī dekoratīvo objektu iegādei. Labs “likums”, ko ņemt vērā, izvēloties dekoratīvos vai nelielos sadzīvē noderīgos priekšmetus IKEA, ir minimālisma virziens stilā. IKEA ir ārkārtīgi populāra iepirkšanās vieta, tādējādi, var droši sagaidīt centienus kattreiz piedāvāt šībrīža modernākās “vēsmas”. Lai izvairītos no priekšmetu priekšlaicīgas “iziešanas no modes”, ir vērts izvēlēties vienkāršus, klasiskus risinājumus – vienkrāsainus traukus, citus virtuves priekšmetus, vannas istabas piederumus un visus pārējos “redzamos” priekšmetus. Mūsdienās, līdz ar minimālisma un “decluttering” augošo popularitāti, aizvien nozīmīgāku lomu mājoklī ieņem mantu organizatori – dažāda izmēra un materiālu kastes un grozi, ievietojamie plaukti un cita tipa “palīgi” mājokļa organizēšanā un kārtības uzturēšanā. IKEA piedāvā bezgalīgi plašu mantu organizatoru klāstu, kas lieti noderēs jauna mājokļa iekārtošanā.

citchen

IKEA, iespējams, nepiedāvā visilgmūžīgākos risinājumus, bet spēj nodrošināt daudz labas kvalitātes produktu, kuri palīdzēs moderna, acij tīkama un funkcionāla mājokļa iekārtošanai. Iedvesmojies un nekavējies iegādāties IKEA piedāvāto risinājumus dekoratīvo priekšmetu, mazo funkcionālo priekšmetu, mazāk intensīvi izmantotu mēbeļu un bērnistabas mēbeļu kategorijās! Tie priecēs acis, palīdzēs ikdienā un neliks vilties – turklāt, Tev nebūs mājoklis jāpārkārto un jāiekārto no jauna biežāk, nekā vēlēsies!  

Šo un citus rakstus par mājokļa iekārtošanu un citiem būtiskiem un interesantiem ar mājokli saistītiem jautājumiem piedāvā sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu ierīkotājs un gāzes tirgotājuzņēmums SIA “Intergaz”. “Intergaz” nāks talkā sašķidrinātās gāzes apkures ierīkošanā mājoklī gan īstermiņam, gan ilgtermiņam – šī izvēle abos gadījumos ir ērta un lietotājam izdevīga! Plašāku informāciju par gāzes apgādes sistēmas ierīkošanas procesu var saņemt šeit: "Gāzes apgādes sistēmas ierīkošanas process".