1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Gāzes apkure privātmājā – lieliska izvēle ar divu veidu risinājumiem

Ja mājokli nav iespējams apkurināt ar centrālo gāzes apkuri, decentralizēta šķidrās gāzes apkure ir lielisks, ātrs un ērts risinājums.

Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī, visdrīzāk Tavs mājoklis tiek apsildīts ar centrālo gāzes apkuri. Savukārt, ja dzīvo vai esi ieplānojis iegādāties vai uzbūvēt privātmāju, lēmumu par to, kādu apkures sistēmu izvēlēties savam mājoklim, nāksies pieņemt pašam. Tas, protams, nebūs vienīgais nozīmīgais praktiskais lēmums, kuru pieņemsi, jo dzīve privātmājā sniedz priekšrocību daudzus ar mājokli saistītus lēmumus pieņemt, balstoties ne tikai uz iespējām, bet arī uz savām vēlmēm un prioritātēm.

Ja plāno mājokļa celtniecību ārpus apdzīvotas vietas, lieti noderēs mūsu sagatavotais materiāls par zemes gabala izvēli mājokļa celtniecībai, kā arī materiāls par moduļu māju priekšrocībām un trūkumiem. Mūsdienās īpaši aktuāli ir sevi izglītot par jautājumiem, kuri saistīti ar ekoloģiju un vides aizsardzību, un tieši kā privātmājas esošajam vai potenciālajam īpašniekam Tev ir visas iespējas pieņemt lēmumus, kuri būs gan “zaļi”, gan Tev un Tavai ģimenei izdevīgi.

Taču gāzes apkure joprojām ir populārākais mājokļa apkures veids, turklāt mūsdienās nav jāpaļaujas tikai uz centrālo gāzes apkuri, kura pieejama daudzdzīvokļu mājās un privātmājās, kas atrodas blīvi apdzīvotās vietās. Mazapdzīvotās vietās, kur mājoklim nav iespējams pievilkt centrālo gāzes vadu, vai ja nepieciešams pagaidu apkures risinājums, kamēr notiek mājokļa pieslēgšana centrālajam gāzes vadam, ātri un ērti pieejama ir sašķidrinātās gāzes apkure. Vairāk par šo abu gāzes apkures veidu priekšrocībām uzzini, lasot tālāk!

Dabasgāze – izdevīgs un videi draudzīgs risinājums

Ja privātmājai pieejama centrālā apkure, tad parasti dabasgāzi mājai centralizēti pievada pa gāzes vadu – tiek veikts atzaru savienojums no tuvākā maģistrālā dabazgāzes vada. Šis risinājums ir ērts un praktisks, kā arī pieejams lielākajā daļā gadījumu. Dabasgāzei ir augsta siltuma atdeve, turklāt tā ir ekoloģisks un videi draudzīgs risinājums, jo sadegot nerada pelnus un sēra savienojumus. To vietā dabasgāzei sadegot rodas apkārtējai videi nekaitīgi izmeši, kuri sastāv no ogļskābās gāzes un ūdens tvaikiem. Un šo izmešu ķīmiskais sastāvs ir teju tāds pats, kā cilvēka izelpotajam gaisam.

Taču, ja mājoklī tiek izmantota gāzes apkure, ir obligāti jānodrošinās, uzstādot sensoru, kas konstatēs un laikus brīdinās par ogļskābās gāzes noplūdēm. Tās var rasties tad, ja apkures katla siltummainī vai siltumdeglī veidojas piesārņojums, kā rezultātā gāze var sadegt nepilnīgi. Tad nekaitīgās ogļskābās gāzes vietā ķīmisku reakciju laikā var veidoties indīgā tvana gāze.

Mūsdienās majokļa apkurei ar dabasgāzi var izmantot divu veidu gāzes katlus – konvencionālos vai kondensācijas tipa katlus. Kondensācijas tipa katli ir modernāki – tajos tiek izmantota piespiedu dūmgāzu novadīšana, turklāt to efektivitāte saniedz līdz pat 90%, kas gāzes apkuri padara par vēl energoefektīvāku apkures sistēmas veidu.

Jau iepriekš minējām, ka gāzes apkures kontekstā ir pamatīgi jārūpējas par drošību. Nepieciešams ne tikai sensors ogļskābās gāzes noplūžu novēršanai, bet jāņem vērā arī visi citi gāzes katla uzstādīšanai nepieciešamie apstākļi. Gāzes katlu uzstādīt drīkst tikai speciālists, kurš ir sertificēts gāzes apkures iekārtu uzstādīšanā, turklāt gāzes katls jāuzstāda telpā, kurā iespējams nodrošināt stabilu un pietiekamu gaisa apmaiņu. Tāpat gāzes apkures iekārtām vismaz reizi divos gados jāveic servisa apkope – arī to drīkst veikt tikai sertificēts speciālists.

dabasgāzes plīts

Nav iespējams pievilkt gāzi? Ir risinājums!

Ja plānojat savu privātmāju apkurināt ar dabasgāzi, bet tā atrodas vairāk vai mazāk nomaļā vietā, kur nav momentālas piekļuves dabasgāzes centrālajai maģistrālei, ir risinājums – autonoma gāzes apgādes sistēma ar sašķidrināto gāzi. Sašķidrinātās gāzes izmantošanu mājokļa apkurināšanai var izmantot gan kā īstermiņa, gan kā ilgtermiņa risinājumu. Ja izvēlaties ilgtermiņā mājokli pievienot pievienot centrālajai dabasgāzes maģistrālei, sašķidrināto gāzi var izmantot apkurei gaidīšanas posmā, kurš nereti šādos gadījumos mēdz būt visai ilgs. Vairāk par dažādajām dabasgāzes alternatīvām īstermiņā uzziniet: "Ar ko kurināt māju, kamēr gaidāt pieslēgumu dabas gāzei?".

Šādā – īstermiņa risinājuma gadījumā gāzes balonu apkures sistēma ir optimāla izvēle. Pirmkārt, mājokļa aprīkošana ar šo sistēmu ir ātra – visi procesa posmi kopā ilgst aptuveni pusotru mēnesi. Otrkārt, gāzes balonu apkures sistēmas ierīkošana neradīs liekus zaudējumus. Gāzes cauruļvads, kuru izmantosiet īslaicīgajai sašķidrinātās gāzes izmantošanai, būs nepieciešams arī pēc tam, kad to pieslēgs dabas gāzes cauruļvadiem. Tādējādi būsiet izvairījies no lieka aprīkojuma iegādes.

Treškārt, gāzes apgādes sistēma, kuru Jūs iegādātos, izvēloties sašķidrinātās gāzes apkuri ilgtermiņam, īstermiņa lietošanas gadījumā nav jāpērk - sašķidrinātās gāzes apgādes sistēmu ierīkotājs un gāzes tirgotājs SIA “Intergaz” piedāvā iegūt gāzes balonu apkures sistēmu lietošanā tikai par 35 eiro mēnesī. Savukārt, kā jau minējām, gan uzstādītais gāzes cauruļvads, gan katls var tikt izmantoti arī dabas gāzes apkurei.

Intergaz gāzes balonu apkures sistēma
Intergaz gāzes balonu apkures sistēma 

Sašķidrinātā gāze – risinājums arī ilgtermiņā

Ir vērts izskatīt visas iespējas, un vajadzības gadījumā no īstermiņā izmantotās šķidrās gāzes var pāriet uz centrālās apkures lietošanu, kad tas ir iespējams. Taču sašķidrinātās gāzes sistēmu mājoklī var bez bažām izmantot arī kā alternatīvu ilgtermiņa risinājumu. Sašķidrinātā gāze tiks uzglabāta gāzes tvertnē, kuras uzstādīšanai zemes īpašumā pie mājas būs nepieciešams atvēlēt vietu. Šī gāzes tvertne var atrasties gan virs zemes, gan tikt ierakta zemē, kā rezultātā tā mazāk izcelsies vizuāli.

Pazemes gāzes tvertnes apkures sistēma - Intergaz
Pazemes gāzes tvertnes apkures sistēma - Intergaz
Virszemes gāzes tvertnes apkures sistēma - Intergaz
Virszemes gāzes tvertnes apkures sistēma - Intergaz

No šīs gāzes tvertnes gāze pa gāzes vadu nonāks gāzes katlā, kurš tiks uzstādīts mājas iekšpusē, tāpat kā dabasgāzes izmantošanas gadījumā. Arī sašķidrināto gāzi izmanto ēkas apkurināšanai, ūdens uzsildīšanai un gāzes plīts lietošanai. Savukārt, sašķidrinātās gāzes piegāde patērētājam notiek ar specializētu autotransportu, kas aprīkots ar gāzes tvertni.

Izvēloties šādu modeli, nav jāuztraucas arī par gāzes krājumu izsīkšanu un atjaunošanu. Piemēram, SIA “Intergaz” piedāvā uzstādīt gāzes glabāšanas tvertnes ar īpašiem ierīkotiem sensoriem, kuri kontrolē gāzes līmeni tvertnē. Kad atlikušais gāzes daudzumus samazinājies līdz 30% no pilnā apjoma, sensors automātiski nosūta ziņu uzņēmuma centrālajam birojam, kura pārstāvis sazinās ar klientu un saskaņo klientam ērtu sašķidrinātās gāzes piegādes laiku. Tāpat ikvienam klientam pieejams virtuālais “Privātais kabinets” Intergaz platformā, kurā ērti pārraudzīt savu sašķidrinātās gāzes patēriņu, apmaksāt rēķinus un iegūt visu pārējo nepieciešamo informāciju, tostarp par ekskluzīvām akcijām un piedāvājumiem. 

Plašāka informācija par gāzes apgādes sistēmas ierīkošanas procesu pieejama šeit: "Gāzes apgādes sistēmas ierīkošanas process".

Kur vērsties, lai pakonsultētos par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu?

SIA “Intergaz” nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu. 

Intergaz birojs Daugavpīlī

Kāpēc “Intergaz”?

  • Fantastiska pieredze – 20 savas pastāvēšanas gados uzņēmums “Intergaz” izveidojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzesapgādes sistēmas – no privātmājām un kotedžu ciematiem līdz lieliem rūpnieciskajiem objektiem. Starp “Intergaz” klientiem ir tādi uzņēmumi kā “Piebalgas alus”, “Pure Chocolate”, “Balticovo” un daudzi citi.
  • Pašiem savas uzstādīšanas brigādes – uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti izpilda visu montāžas, palaišanas un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas servisa apkalpošanas darbu kompleksu.
  • Neesam atkarīgi no starpniekiem – mums ir pašiem savs gāzes termināls, noliktavu komplekss, kā arī kvalificēti štata darbinieki un pilns nepieciešamā aprīkojuma klāsts sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanai visā Latvijā.
  • Strādājam visā Latvijā – uzstādām sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas jebkurā, pat visgrūtāk sasniedzamākajā Latvijas vietā.

Uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veiks finanšu aprēķinus un izvēlēsies jūsu mājai piemērotāko gāzes aprīkojumu. Pieteikt kvalificēta speciālista bezmaksas izbraucienu iespējams, zvanot uz īso tālruņa numuru 1804 vai aizpildot pieteikumu mūsu mājaslapas sadaļā  Kontakti

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu