1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Šķidrās gāzes apkure - labākais risinājums kotedžu ciematiem

Mūsdienās kotedžu ciemati kļūst aizvien populārāki – daudzas ģimenes, kuras nogurušas no pilsētas steigas un trokšņiem vēlas rast iespēju pārcelties uz klusākiem, zaļākiem reģioniem netālu no Rīgas, un, protams, arī uz savu privātmāju. Taču nereti izvēle starp dzīvi pilsētā un ārpilsētas privātmājā ir arī izvēle starp ērtu infrastruktūru un pieeju visām iedzīvei nepieciešamajām komunikācijām un starp izolētu zemesgabalu, kurā nereti komunikācijas nav uzreiz pieejamas. Ideāls risinājums šādos gadījumos ir tieši kotedžu ciemati, kuros nekustamā īpašuma attīstītāji nodrošina visas nepieciešamās komunikācijas un infrastruktūru: tiek izveidoti ceļi un ērta piekļuve, nodrošināts ārējais apgaismojums, kā arī, protams, ūdens, elektrības un apkures padeve.

Tā kā Latvijā esošie kotedžu ciemati, lielākoties, atrodas ārpus Rīgas, nereti tiem, tāpat kā ārpilsētas privātmājām, nav ērtas un ātras piekļuves centrālajai dabasgāzes maģistrālei. Taču, līdzīgi kā atsevišķām privātmājām, kotedžu ciematiem ir lieliska iespēja ierīkot autonomo sašķidrinātās gāzes apkuri. Turklāt, šajā gadījumā katrai mājai nav nepieciešams ierīkot savu sašķidrinātās gāzes tvertni privātajā grunstgabalā – kotedžu ciematos sašķidrinātās gāzes tvertnes apvieno rezervuāru parkā, kurš apkalpo visus ciematā esošos mājokļus.

Gāzes apgādes sistēmu projektēšana un montāža visā Latvijā - SIA Intergaz

Kā ciematos tiek ierīkota sašķidrinātās gāzes apkure?

Ja esat iepriekš interesējušies par autonomo sašķidrinātās gāzes apkuri, tad zināsiet, ka būtiskākais elements šī apkures veida ierīkošanai privātmājā ir sašķidrinātās gāzes tvertne, kuru ierīko mājai piederošajā gruntsgabalā – vai nu virszemē vai zem zemes. Līdzīgi kā situācijā, kad apkure tiek ierīkota vienai privātmājai, arī kotedžu ciematos autonomo sašķidrinātās gāzes apkuri ierīko, uzstādot vienu vai vairākas tvertnes sašķidrinātās gāzes uzglabāšanai. Kotedžu ciematu gadījumā šī tvertne vai tvertnes kopīgi ar sašķidrināto gāzi nodrošina visus ciematā esošos mājokļus.

Arī ciematos gāzes tvertnes var uzstādīt virszemē vai zem zemes, un, tādēļ, ka parasti ciematu vajadzībām tiek patērēts diezgan liels gāzes apjoms, tiek ierīkots rezervuāru parks. Tas nozīmē, ka uzreiz tiek ierīkotas vairākas gāzes tvertnes, kuras tiek apvienotas, lai nodrošinātu lielāku gāzes apjomu sistēmā. Jāpiebilst, ka sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas izmantošanai, atrodoties kotedžu ciematā, ir priekšrocība – tvertnes nav novietotas uz konkrētā mājoklim piederošā gruntsgabala, tādējādi tam individuāli nav jāparedz vieta.

Gāzes tvertnes. Gāzes apgādes sistēmu projektēšana un montāža visā Latvijā

Kā darbojas gāzes tvertne, un kā notiek gāzes sadale kotedžu ciematos?

Tvertnes kotedžu ciematā darbojas tāpat kā individuālos īpašumos. Tvertnes augšdaļā atrodas lūka, kura paredzēta gāzes uzpildīšanai, kā arī regulārai tvertnes apsekošanai. Gāzes tvertnē ierīkotas arī tvaicēšanas iekārtas, kuras ir būtiskas, jo tvertnēs gāze atrodas šķidrā stāvoklī, savukārt, lai gāzi būtu iespējams izmantot visām mājokļa vajadzībām, tai jāatrodas gāzveida stāvoklī. Daļēji šī agregātstāvokļu maiņa notiek dabiski, taču par atlikušo gāzes apjomu parupējas tvaicēšanas iekārta – no tās gāze ieplūst gāzes vadā, ar kura starpniecību tiek nodrošināta gāzes sistēmas veiktspēja. Pēc tam uz atsevišķiem mājokļiem gāze nonāk caur zema spiediena gāzes vadiem.

Individuālais gāzes patēriņš – kā to izmēra?

Tā kā gāzes sistēma kotedžu ciematos ir vienota, varētu rasties jautājums – kā izmērīt individuālo gāzes patēriņu? Intergaz par to ir parūpējies – uzņēmums nodrošina ne tikai gāzes piegādi un tvertņu papildināšanu ar gāzi, bet arī individuālā gāzes patēriņa uzskaitījumu katrā no ciemata mājokļiem. Intergaz katrā no mājokļiem ierīko individuālo gāzes skaitītāju, un tādējādi katra mājokļa iemītnieki maksā tikai par savā mājoklī patērēto gāzi konkrētā laika periodā. Ikvienam Intergaz klientiem ir piekļuve arī savam Intergaz privātajam kabinetam – “Mans Intergaz”, kurā ērti uzraudzīt savu sašķidrinātās gāzes patēriņu, apmaksāt rēķinus, kā arī sazināties ar savu Intergaz menedžeri.

Mans Intergaz Portals.

Jāpiebilst, ka pakalpojumu – gāzes skaitītāja uzstādīšanu – Intergaz piedāvā arī saviem privātajiem klientiem, kuri vēlas ierīkot sašķidrinātās gāzes apkuri savā privātīpašumā. Arī šajā gadījumā gāzes skaitītājs īpašniekam ir ļoti izdevīgs, jo jāmaksā tikai par konkrētajā periodā iztērēto gāzi, nevis par gāzi, kas gāzes tvertnē atradusies sākotnēji. Ja ierīkots gāzes skaitītājs, tvertnē esošā gāze tehniski pieder uzņēmumam Intergaz, un Jums jāmaksā tikai par konkrētā laika posmā iztērēto.  

Tāpat arī, ierīkojot gāzes skaitītāju, mūsu klientiem ir iespēja izvēlēties ērtu apmaksas formātu – izlīdzināto ikmēneša maksājumu, kur katru mēnesi jāmaksā vienāda summa, kura noteikta, divreiz gadā nomērot patēriņu (līdzīgi apmaksas formātam, kādu piedāvā Elektrum vai Latvijas Gāze). Par gāzes skaitītāja priekšrocībām gan privātās gāzes apgādes iekārtas, gan kotedžu ciematu gāzes apgādes gadījumā vairāk varat uzzināt mūsu iepriekš sagatavotajā rakstā “Intergaz gāzes apkures sistēma: maksā tikai par patērēto gāzi”.

Gāzes terminals Intergaz, Daugavpīls.

Kluba tipa ciemats “Taureņi”

“Taureņi” ir perfekti izplānots un harmonisks projekts, kuram raksturīga gan arhitektoniska stila vienotība, gan brīnišķīga, veldzējoša ainava un tuvums dabai. Tas viss apvienojumā ar ideālu atrašanās vietu – tikai 20 kilometru attālumā no Rīgas. Visās projektā esošajās ēkās tiek izmantots Intergaz sašķidrinātās gāzes apkures risinājums, un tas pierāda, ka ērtai dzīvei ārpus pilsētas vairs nav nekādu šķēršļu – pieejamas visas nepieciešamās komunikācijas, tostarp ļoti ērta un izdevīga gāzes apkure, par kuras uzturēšanu nav jāuztraucas ne mirkli.

TAURENI

Ja interesējies par iespēju savam mājoklim ierīkot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ar gāzes tvertni, sazinies ar Intergaz! Mūsu speciālisti veiks visus nepieciešamos aprēķinus un piedāvās tieši Tavai situācijai vispiemērotāko risinājumu! Kvalificēta Intergaz speciālista bezmaksas izsaukumu uz objektu iespējams pieteikt pa tālruņa numuru 1804 vai aizpildot veidlapu mūsu mājaslapa.