1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Betonēšana veidņos: ievērojam visus noteikumus!

Katras mājas pamatā ir nesošās sienas, pārklājums un fundaments.To montāžas darbi noris, lejot betonu speciāli veidotos norobežojošos paneļos. To radītais iekšējais tilpums arī ir topošās konstrukcijas elements.

Veidne paredzēta, lai betona konstrukcijai vai izstrādājumam piešķirtu noteiktu formu. Lai palielinātu izturību, veidnēs bieži vien tiek ievietotas metāla konstrukcijas, kuras spēj izturēt lielu slodzi.

Veidņu tipi

Vienkāršākā no visām – tranšejas rakšana zemē

transejas-raksana-zeme

Izvēloties šāda tipa veidnes, īpaša uzmanība jāpievērš šādiem aspektiem:

  • Atcerieties par pareiza pamata tilpuma izveidi – ne mazāku kā 0,5 m, ideālā gadījumā – līdz 1 m.
  • Ņemiet vērā gruntsūdeņu līmeni, lai jūsu fundaments, kā arī pati būve, no tā neciestu.
  • Slodzei, attiecībā pret konstrukciju, jābūt vienmērīgi sadalītai.
  • Izvērtējiet augsnes nestspēju.
  • Aprēķiniet izmantojamo materiālu izturību.

Koka veidne

koka-veide

Joprojām iecienītas ir koka veidnes, kuras pēc betona izžūšanas var ērti “pieaudzēt” gan uz augšu, gan pa labi, vai kreisi. Kā alternatīvu kokam, varat izvēlēties magnezīta loksnes – tās ir mitrumizturīgākas un ilgāk kalpo.

Metāliskās veidnes

metaliskas-veidnes

Šīm rūpnieciski konstruktīvajām veidnēm piemīt neierobežoti resursi.

Tās ir vieglāk montējamas, kas, attiecīgi, paātrina celtniecības procesu.

Pats svarīgākais ir – šīs veidnes pareizi uzstādīt un nostiprināt. Tas nepieciešams, lai betons tās nedeformētu un nelauztu. Kā arī, lai konstrukcija būtu precīza, pretējā gadījumā to nāksies lauzt un pārveidot. Ņemot vērā ievērojamos celtniecības apjomus, tas draud ar lielu laika un līdzekļu patēriņu.

Svarīga informācija par betonu

  • Betons tiek liets uz vietas jau iepriekš uzstādītās veidnēs.
  • Betona marku nosaka projekta konstruktors. Turklāt, betonam jābūt ne tikai salizturīgam, kustīgam, ūdens necaurlaidīgam, bet uzmanība jāpievērš arī tā stipruma pakāpei. Betona markas cipari apzīmē tā spiedes stiprību kg/cm².
  • Betons veidnē “nobriest” 28 dienu laikā un turpina stiprināt savu izturību nākamo 70 – 80 gadu gaitā.
  • Ja žūšanas procesā konstrukcija tiek pakļauta spēcīgiem saules stariem, betonu nepieciešams palaistīt. Tas ļaus izvairīties no virsmas plaisām.
  • Ja betonēšanas darbi noris sala laikā, tad betonam jāpievieno antifrīzs. Citādāk, maisījumā esošais ūdens rīkosies tā, kā tas rīkotos sala laikā – pārvērtīsies par ledu.
Lieku reizi jāatgādina, ka mājas drošības pamatā ir tieši dzelzbetona konstrukcijas izturība. Un mūsu drošība ir atkarīga no tā, kā tiks veikti būvniecības darbi.

Šķietami nenozīmīga kļuda vai nolaidība var radīt nopietnas sekas.

---

Tiklīdz jūs esat nolēmuši būvēt sev mājokli - aizdomājieties par tās apsildīšanas veidiem. Atcerieties, ka kompānija Intergaz ir gatava atrisināt šo uzdevumu - pilnībā nodrošinot jūsu mājokli ar siltumu.