Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

January 12, 2015

Autogāzes aprīkojums

Savos rakstos mēs bieži runājam par autogāzi. Mēs jau rakstījām par autogāzes lietošanas priekšrocībām un trūkumiem:

Autogāze - priekšrocības un trūkumi

kliedējām tautā klīstošos mītus par autogāzi:

Pieci mīti par autogāzi

Šodien mēs vēlamies pastāstīt par autogāzes aprīkojumu, par tā veidiem un klasifikāciju.
 
Autogāzi pieņemts klasificēt pēc paaudzēm (te uzreiz jāpiemin, ka oficiāli pieņemta klasifikācijas standarta nav. Paaudžu skaitīšanu uzsāka autogāzes aprīkojuma ierīkotāji.).
 
Šodien tiek izšķirtas piecas aprīkojuma paaudzes. Būtiskākās atšķirības ir degvielas padeves elementi un vadības sistēmas. Balons, gāzes padeves sistēma, uzpildes ierīce visām aprīkojuma paaudzēm ir pilnīgi vienādas.

Autogāzes aprīkojuma 1.paaudze
 
To raksturo mehānisks gāzes dozators un vakuumvadība. Tiek uzstādīti benzīna karburatori. Šajā sistēmā lielākoties ir vakuumreduktori vai arī elektriskie reduktori.
 
Autogāzes aprīkojuma 2.paaudze
 
Iepriekšējās paaudzes sistēmas elektriskais reduktors ir papildināts ar elektronisku dozēšanas sistēmu un darbojas, izmantojot atgriezeniskās saites principu ar lambda zondi (ierīci, kas rāda brīvā skābekļa līmeni automašīnas izpūtes gāzēs).
 
Autogāzes aprīkojuma 3.paaudze
 
Šīs paaudzes iekārtas nodrošina izlīdzinātu dalītu gāzes iesmidzināšanu, kura notiek, izmantojot īpašu, iebūvētu dozatoru - sadalītāju. Te gāze, izmantojot īpašu mehānisku sprauslu, tiek padota atsevišķi katrā cilindrā. Šāds aprīkojums tika atzīts par neefektīvu, un tā ražošana pārtraukta.
 
Autogāzes aprīkojuma 4.paaudze
 
Šīs sistēmas galvenais darbības princips ir secīga un izkliedēta autogāzes iesmidzināšana katrā sprauslā un katrā cilindrā atsevišķi. Visas sistēmas vadību nodrošina iebūvēts mašīnas dators, kaut arī šīs paaudzes autogāzes aprīkojumā gāzei ir iebūvēts īpašs dators. Šī sistēma ir pirmā, kuru vada mašīnas dators, un tādēļ bija izcils gāzes iekārtu tehnoloģiju sasniegums.

Autogāzes aprīkojuma 5.paaudze
 
Šīs paaudzes sistēmā ir speciāls sūknis, kurš piegādā gāzi šķidrā formā stabila spiediena apstākļos. Jāzina, ka šo sistēmu iespaido uzpildāmās gāzes kvalitāte, tai ir visai dārga tehniskā apkope un remonts. Lielākā daļa uzskata, ka izvēlēties to nav efektīvi.
 
Mēs apskatījām tikai būtiskākās autogāzes aprīkojuma atšķirības. Atcerieties, šī ir neoficiāla klasifikācijas sistēma, tādēļ izvēloties savai mašīnai piemērotāko variantu, mēs iesakām precīzi pajautāt meistariem, par kuru sistēmu viņi runā.
 
Protams, mēs piedāvājam tikai īsus aprīkojuma aprakstus, lai sniegtu jums vispārīgu priekšstatu.. Pirms jūs izlemjat savā mašīnā uzstādīt autogāzes aprīkojumu, izpētieties visas paaudzes rūpīgāk.
 
Bet, lai uzzinātu par autogāzes priekšrocībām, piedāvājam jums izlasīt mūsu rakstu
 
Autogāze – būtiskākās priekšrocības

1 zvaigzne2 zvaigznes3 zvaigznes4 zvaigznes5 zvaigznes (Pagaidām vērtējumu nav)


Notiek ielāde…