1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Silta māja: apkures radiatori.

Siltums – tas vispirms ir mājīgums un komforts. Savukārt ir lieki atgādināt, ka silts miteklis arī ir tā iedzīvotāju veselība. Ja jūs dzīvojat ziemeļu platuma grādos, jums tomēr nāksies apkurināt. Ja mājā nav malkas krāsns, tad par gada aukstā laika varoņiem kļūst vienkāršie radiatori. Vai arī sarežģīti radiatori, bet tas jau ir atkarīgs no saimnieka gaumes un finansiālās labklājības.

Jebkurā gadījumā tā nav mazsvarīga detaļa, ar kuru jārēķinās un kuru nedrīkst ignorēt, sākot jau ar mājokļa projektēšanas etapu. Mūsdienu apkures radiatoru uzdevums nav tikai mājā uzturēt komfortablu temperatūru, bet arī būt tās interjera daļai.

Mūsdienās ir vairāki apkures radiatoru veidi:

Čuguna

Čuguna

Vecā tipa čuguna radiatori ir sasildījuši ne vienu vien cilvēku paaudzi. Un līdz pat šim brīdim iedzīvotāji tos izmanto. Tomēr čuguna radiatori ir samērā neekonomiski: pārāk lielie enerģijas zudumi, sildot lielo ūdens apjomu, atspoguļojas apkures maksā un cilvēkiem, lai nenosaltu, nākas maksāt vairāk.

Turklāt šiem radiatoriem ir slikta siltuma atdeve, kā arī tie ir regulāri jākrāso. Plus to svars (katra sekcija sver aptuveni 7 kg!) montāžas brīdī radīja problēmas: tikai pieredzējis meistars tika galā ar šo darbu savienojumu pārvilkšanas nepieciešamības dēļ. Bet pie priekšrocībām var minēt to ekspluatācijas termiņu: tie droši darbojas 50 gadus, turklāt tie nav prasīgi pret ūdens kvalitāti.

Alumīnija

Alumīnija

To cenas un svara dēļ šis ir ļoti populārs radiatoru veids. Pie trūkumiem var minēt korozijas iedarbību. Dažreiz šādos radiatoros veidojas gaisa sablīvējumi, kurus ir jāizlaiž. Daudzdzīvokļu mājā šāds radiators izturēs 10 atmosfēru spiedienu, bet privātmājā – tikai 6.

Paneļu

Paneļu

Iekšpusē tas sastāv no 1-3 paneļiem, savukārt katrs panelis sastāv no tērauda profiliem, kas sametināti pa to kontūrām. Pateicoties kompaktumam, stingram un kārtīgam dizainam, labi iekļaujas jebkurā interjerā.

Cauruļu

Cauruļu

Tērauda cauruļu radiatoru variantu ir krietni vairāk nekā paneļu. Vispopulārākos veido pierasto čuguna radiatoru formā. Ņemot vērā, ka cauruļu radiatori nav vienkārši izgatavošanā, tādēļ arī to cena būs krietni augstāka. Savukārt, ja jums patīk viss oriģinālais un budžets atļauj – šis ir variants!

Pievērsiet uzmanību: Paneļu radiatori iztur 6 līdz 10 atmosfēru spiedienu, cauruļu – 8 līdz 15. Savukārt tas nozīmē, ka tērauda radiatori nevar tikt izmantoti centrālās apkures sistēmās. Tie neiztur spiedienu!

Jūs varat rēķināties ar ilgu tērauda radiatoru mūžu, ja tiem ir pietiekami biezas sienas – no 0,12 līdz 0,15 cm.

Tērauda radiatoru montāža nav sarežģīta, jo tos var pieslēgt gan no sāna, gan no apakšas. Otrajā gadījumā caurules var noslēpt zem grīdas un temperatūras sensoru pieslēgt uzreiz pie radiatora.

Par priekšrocībām:

 • Lieliska siltuma atdeve.
 • Ilgi kalpo vienkāršas konstrukcijas dēļ – tajos īsti nav kam salūzt!
 • Ērta montāža (atceraties dažādus pieslēgumu variantus?)
 • Ārēji pievilcīgi. Spēj kļūt par interjera rotājumu.

Par trūkumiem.

 • Ja tērauda radiatorā nebūs ūdens, uz to nekavējoties iedarbosies korozija. To praktiski nav iespējams novērst.
 • Šādus radiatorus var izmantot tikai autonomās apkures sistēmās. Šo radiatoru vājā vieta – tie neiztur ūdens spiediena kritumus. Var deformēties vai vispār...pārplīst. Tādēļ neaizmirstiet šo faktu.
 • Ja jūs esat kļuvuši par zemas kvalitātes tērauda radiatora īpašnieku, esiet gatavi tam, ka pēc dažām apkures sezonām tiem sāk lobīties krāsa.
Padoms: pērciet tikai drošu, pārbaudītu zīmolu radiatorus. Tas ieekonomēs jūsu līdzekļus turpmākajam remontam.

Bi-metāla radiatori

Bi-metāla radiatori

„Bi” – tādēļ, ka tiem ir tērauda cauruļu serde plus alumīnija apvalks. Ūdens lieliski uzsilda tēraudu, un siltumu nodod alumīnijam. Siltums šajos radiatoros netiek lieki zaudēts. Konstrukcija ir ļoti viegla, kas ievērojami atvieglo radiatoru montāžu.

Par bi-metāla radiatoru priekšrocībām.

 • Lieliska siltuma atdeve.
 • Sistēma stabili iztur hidrotriecienus.
 • Viegli iztur paaugstināto spiedienu – līdz simts atmosfērām!
 • Nebaidās koroziju.
 • Vienkārša montāža.
Trūkums: dārgi!

Grīdas konvektori

Grīdas konvektori

Tā ir metāla kārba ar pretkorozijas pārklājumu. Iekšpusē – spirālveida vara caurule ar alumīnija ribām. Montējas grīdā.

Darbības princips ir vienkāršs: aukstais gaiss tiek iekšā un uzkarst, pateicoties alumīnija spirālveida caurules siltuma atdevei. Un ceļas augšā, atbrīvojot vietu atkal ienākušajam aukstajam gaisam. Lai piespiedu kārtā paātrinātu siltuma apmaiņas procesu, dažu jaudīgu modeļu iekšpusē uzstāda ventilatoru.

Kā noteikt nepieciešamo konvektora jaudu atbilstošajai telpai?

Tas ir vienkārši: telpas platību, piemēram, 25 kvadrātmetri, reizinām ar 100. Sanāk 2500 W. Ar šo jaudu pietiks, lai apsildītu telpu. Starp citu pie durvīm uzstādītais konvektors spēj neitralizēt līdz 90% aukstā gaisa, kas ienāk no ārienes!

Konvektoru tīra ar putekļusūcēju, iepriekš noņemot aizsargrežģi.

Pilnībā bez trokšņiem un stilīgi ierakstās interjerā.

Grīdlīstes konvektori – „siltā grīdlīste”

Grīdlīstes konvektori – „siltā grīdlīste”

Tiek uzstādīts pa istabas perimetru un veido savdabīgu siltuma aizsegu no aukstā gaisa plūsmas, kas nāk no ārienes. Galvenais siltuma padeves veids – siltuma izstarošana, nevis konvekcija. Siltums sadalās vienmērīgi pa visu telpu, kas ir ļoti ērti!

Siltās grīdlīstes enerģijas avots – sasildītais šķidrums vai elektroenerģija.

Grīdlīstes konvektoru var izvietot fragmentāri, t.i., ne pa visu perimetru. Tādā veidā jūs ekonomējat enerģiju un materiālu.

Vārds ekspertam:

Remigijus Jurkus, AS „Amerikas” direktors, uzņēmuma „REGULUS” pārstāvis:

„Pirms mājā uzstādīt apkures radiatoru, rūpīgi izpētiet visus variantus, neapstājieties pie ierastajiem vai lētākajiem. Izvēlieties optimālo variantu atbilstoši enerģijas zudumiem un dizainam, ņemot vērā telpas platību un plānojuma īpatnības. Mūsdienu tirgus piedāvā ne tikai ekonomiskus risinājumus, bet arī oriģinālus dizaina variantus, kas izkrāšņos jūsu māju.”

Lai radiatori mājās savas funkcijas pildītu par visiem simts procentiem, precīzi jāaprēķina nepieciešamais kurināmā daudzums mājas apkurei. Kā to izdarīt? Par to jūs varat uzzināt mūsu rakstā "Sašķidrinātās gāzes (propāna) izlietojuma aprēķins mājas apkurei".