Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

September 18, 2014

Аleksejs Tihans - Intergaz pārdošanas nodaļas vadītājs


Mēs turpinām jūs iepazīstināt ar mūsu darbiniekiem. Šodien vēlamies jums pastāstīt par cilvēku, kas rūpējas par to, lai mūsu klienti saņemtu pašus izdevīgākos piedāvājumus un vienmēr būtu apmierināti ar mūsu pakalpojumiem.

Aleksejs Tihans - kompānijas Intergaz pārdošanas nodaļas vadītājs. Absolvējis Jēkabpils 4.vidusskolu un Rīgas Tehnisko universitāti. Uzņēmumā Intergaz sāka strādāt 2006.gada maijā, bija tirdzniecības pārstāvis. Brīvajā laikā nodarbojas riteņbraukšanu, piedalās velomaratonos, aizraujas ar tenisu, kalnu slēpošanu, mīl makšķerēt un ceļot.
 

Aleksej, jūs jau sen strādājat ar ēku gazifikācijas projektiem. Sakiet, kuri jautājumi pirmkārt interesē cilvēkus, kas domā par mājas apkurināšanu, izmantojot sašķidrināto gāzi?

Nenoliedzami, šādu jautājumu ir daudz. Šķiet, viens no pirmajiem ir jautājums par drošību. Tas arī ir saprotams, jo joprojām mūsu galvās ir aktuāla asociācija, ka gāze - tas ir bīstami. Un cilvēks automātiski par visu tā arī domā. Kaut arī, protams, tā nemaz nav.

Eiropā ir uzstādītas un darbojas tūkstošiem sistēmu, kas pēdējos 50 gadus apkurina ēkas, izmantojot sašķidrināto gāzi. Pēc statistikas, tas ir ļoti drošs apkures veids. Protams, ir daudz dažādu aizsardzības mehānismu, mēs par to pat reiz rakstījām. Arī mūsu korporatīvie standarti un būvnormatīvi it ļoti stingri. Drošībai tiek pievērsta ļoti liela uzmanība.

Vai izdodas to paskaidrot?

Lielākoties - jā. Palīdz statistika, palīdz skaidrojumi par to, kā nodrošinām drošumu. Un, protams, palīdz, ja cilvēks redz šādu apkures sistēmu pie kaimiņa. Bet Latvijā tādu jau ir ļoti daudz. Tas pārliecina vislabāk.

Vai ir sarežģīti uzstādīt apkures sistēmu, kurā izmantota sašķidrinātā gāze?

Uzstādīšana un pieslēgšana nav ļoti sarežģīta, tai ir vairāki posmi. Viss, protams, sākas ar projektu un gruntsgabala apskati. Cisternu ne vienmēr var uzstādīt.

Visvairāk laika, protams, prasa projekta sagatavošana un tā saskaņošana atbildīgajās iestādēs. No tā ir atkarīgs, cik ātri mēs varēsim sākt montāžu. Tā kā strādājam jau ilgi un esam īstenojuši simtiem projektu, esam šo procesu apguvuši un izveidojuši to maksimāli efektīvu. Bez tā iztikt nevar, jo sistēmu pieņem atbildīgās inspekcijas un vēlāk to regulāri pārbauda. Tā arī jābūt. Vēlreiz - tā ir drošība.

Tātad, ja es ar jūsu palīdzību uzstādu šādu apkures sistēmu, tad gāzi tās vajadzībām būs jāpērk tikai pie jums?

Nē, nav obligāti. Tas, pirmkārt, ir atkarīgs no līguma nosacījumiem, kuru mēs noslēdzam ar klientu. Mēs piedāvājam dažādus sadarbības variantus, ikviens var izvēlēties to, kas ir ērtāks un izdevīgāks tieši viņam. Un mēs saprotam, ka šāda izvēle cilvēkiem ir ļoti svarīga, tādēļ arī piedāvājam dažādus nosacījumus. Sākot ar izlīdzināto maksājumu, kad cilvēks pat nemaksā par to gāzi, kas glabājas viņa cisternā, bet maksā tikai par izlietoto apjomu, līdz standarta piegādēm, kad uzreiz tiek nopirkts liels gāzes apjoms visai apkures sezonai.

Vispār mēs uzskatām, ka pārdodam nevis gāzi, bet gan servisu un ērtības. Starp citu, ļoti bieži tas ir viens no iemesliem, kura dēļ tiek izvēlēta apkure ar sašķidrināto gāzi. Tas patiešām ir ļoti ērti un kopumā nav tik dārgi, kā daudzi domā, ja ņem vērā, ka jūs ietaupāt ļoti daudz spēka un laika. Jums nav jātīra katls, tas nav jāapkopj, nav jāpērk kurināmais, kā gadījumā, ja apkurei izmanto cieto kurināmo. Patiesībā ir daudz priekšrocību.

Katls ir lētāks.

Arī tas. Un, ja jūsu mājai būs iespēja pieslēgt dabas gāzi, arī tā notiek, tad šo katlu nevajadzēs mainīt.

Cisternu var vai nu ierakt, var arī uzstādīt virszemē. Kuru variantu klienti izvēlas biežāk?

Šķiet, aptuveni puse uz pusi. Te ir arī apsvērums, ka cisternu ne vienmēr var ierakt, neatļauj gruntsgabala robežas, gruntsūdeņi vai inženierkomunikācijas. Ieraktas cisternas uzstādīšana maksā mazliet dārgāk, jo papildus jāveic zemes darbi.

Aleksej, viens no jautājumiem, kuru bieži uzdot, ir par gāzes cenu. Vai gāzes cena var būtiski palielināties? Vai tā palielinās un cik lielā mērā?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, var caurskatīt pēdējo gadu statistiku. Tā diezgan skaidri parāda, ka, neskatoties uz krīzēm, problēmām, cena, iespējams, arī palielinājās, taču ne pārāk strauji un nekā traģiska nebija.

Tā vai citādi, tomēr mūsu valstī ir vērojama inflācija, kaut arī neliela. Tas nozīmē, ka arī cenas lēnām palielinās. Galu galā gāzes glabāšanai, transportēšanai tiek izmantota vietējā infrastruktūra. Tās izmantošana sadārdzinās, un attiecīgi sadārdzinās arī gāzes cena.

Gāzes cena par vienu tonnu EUR, bez PVN 2013., 2014. gadā

Aleksej, paldies par šo nelielo interviju. Veiksmi projektu īstenošanā!
 

1 zvaigzne2 zvaigznes3 zvaigznes4 zvaigznes5 zvaigznes (Pagaidām vērtējumu nav)


Notiek ielāde…