Mēs izmantojam sīkfailus (cookies), lai Jūs varētu lietot mājaslapu pēc iespējas daudzveidīgāk
Es piekrītu

Atbildes uz jautājumiem par sašķidrinātās gāzes apkuri - #2

Šī ir otrā daļa mūsu populārajam rakstam, kurā mēs īsi un saprotami atbildam uz svarīgākajiem jautājumiem par ārpilsētas mājas apkurināšanu ar sašķidrināto gāzi, par to, kā tas darbojas, stāstām par dažādām niansēm un atbildam uz jautājumiem, kurus parasti uzdod mūsu klienti.

Turpinot tēmu, mēs apkopojām vēl dažus jautājumus, kuri būs interesanti visiem, kas domā par to, kā apkurināt savu māju, un apsver arī apkuri ar sašķidrināto gāzi.

1. Kur labāk izvietot gāzes cisternu: zem zemes vai virszemē?

Protams, no estētiskā viedokļa ir labāk, ja cisterna ir ierakta zemē.

Tā ir paslēpta un nav redzama, turklāt funkcionāli nav atšķirību, vai cisterna ir ierakta, vai nav.

Taču, pieņemot lēmumu par to, vai ir vērts cisternu ierakt zemē, ir jāņem vērā arī tehniskie noteikumi un normatīvi. Citiem vārdiem sakot, jānoskaidro, vai jūsu gruntsgabala raksturlielumi atļauj gāzes glabāšanas tvertni ierakt zemē.

Pretējā gadījumā cisterna būs jāmontē virszemē. Plašāk par cisternām un to uzstādīšanas noteikumiem lasiet šajā rakstā: Viss, kas jums jāzina par sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas cisternām.

2. Kā noteikt, cik liels būs gāzes patēriņš manā mājā?

Pareizi aprēķināt mājas apkurei un ūdens uzsildīšanai nepieciešamo gāzes apjomu vislabāk varēs speciālists.

Jo ir diezgan daudz apstākļu un dažādu raksturlielumu, kas ietekmē gāzes patēriņu un attiecīgi – nepieciešamo gāzes glabāšanas tvertni un gāzes katlu.

Starp citu, viena no aprēķinu metodēm balstās uz ēkas siltuma zudumiem. Plašāk par to var lasīt šeit: Faktori, kas ietekmē siltuma zudumus jūsu mājā.

3. Kādas ir prasības gāzes cisternas izvietošanai gruntsgabalā?

Cisternas izvietošanu gruntsgabalā nosaka būvnormatīvi. Pirmkārt, tvertni nedrīkst novietot tuvāk par pieciem metriem no mājas.

Tāpat 0,8 m attālumā nedrīkst atrasties citas inženierkomunikācijas, elektrība, kanalizācija.

Loģiski, svarīga ir arī pieejamība uzpildei, jo cisternu nāksies regulāri uzpildīt. Neskatoties uz to, ka parasti uzpildes šļūtene ir samērā gara, jo uzpildītājam ir vieglāk un ērtāk piekļūt cisternai, jo labāk. Tas būtiski paātrinās uzpildes gaitu.

4. Vai apkure, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, ir ekoloģiska? Vai tā nekaitē veselībai?

Tiek uzskatīts, ka apkure, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, ir viena no visekoloģiskākajām.

Gāze sadegot veido tvaikus un pavisam nedaudz CO2. Tādējādi var teikt, ka šī sistēma nekaitē veselībai un nepiesārņo apkārtējo vidi.

Tas ir svarīgi, jo ārpilsētas māju būvē tādēļ, lai aizbēgtu no pilsētas trokšņiem, piesārņotā gaisa un būtu tuvāk dabai. Plašāk par apkures, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, ekoloģiskumu var izlasīt šeit: Ekoloģija un apkure ar sašķidrināto gāzi.

5. Vai ir atšķirība starp gāzes katlu, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, un katlu, kurā izmanto dabas gāzi?

Labā ziņa ir tā, ka gāzes katli, kuros izmanto sašķidrināto gāzi un dabas gāzi, ir vieni un tie paši. Tādēļ pat tad, ja ilgtermiņa perspektīvā plānota dabas gāzes pievadīšana jūsu gruntsgabalam, apkures sistēmu mainīt nenāksies. Mainīsies tikai kurināmā avots, proti, sašķidrināto gāzi nomainīs dabas gāze. Katls abos gadījumos būs tas pats.

6. Vai jūsu speciālisti var palīdzēt izvēlēties gāzes katlu?

Jā, mūsu speciālisti var palīdzēt, jo ir noklausījušies katlu ražotāju organizētu apmācību kursu.

Turklāt mūsu kompānija sadarbojas ar labākajiem uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar ēku apkures risinājumiem visā Latvijā, tajos strādā augsti kvalificēti un ļoti pieredzējuši speciālisti.

Lai būtu vieglāk saprast, tieši kāds katls jums ir nepieciešams, iesakām izlasīt mūsu rakstu "Kā izvēlēties gāzes katlu?", kurā mēs iespējami izsmeļošāk rakstījām par svarīgākajiem raksturlielumiem, kas jāņem vērā, izvēloties katlu apkurei ar sašķidrināto gāzi.

7. Vai gruntsgabala lielums un forma ietekmē gāzes cisternas uzstādīšanu?

Jā, ietekmē.

Iepriekš, atbildot uz 3.jautājumu, mēs jau minējām, ka cisternas uzstādīšanu regulē speciāli būvnormatīvi.

Ja jūsu gruntsgabals ir pārāk mazs, bet māja ir izvietota tā, ka nav iespējams uzstādīt cisternu vairāk nekā piecu metru attālumā no ēkas, uzstādīt autonomu gāzes apkures sistēmu un standarta gāzes cisternu neizdosies.

Šādā gadījumā autonomo gāzes apkuri var uzstādīt, izmantojot gāzes balonu skapi, kuru var novietot pie mājas sienas un kurā ir pieslēgti seši 79 litru baloni.

8. Kā ir aizsargāta gāzes cisterna? Cik tā ir sprādzienbīstama?

Gāzes glabāšanas tvertne ir maksimāli aizsargāta, tā nav parasta muca.

Cisterna ir speciāli izstrādāta un pirms nokļūšanas pie patērētāja rūpnīcā tiek testēta.

Tvertnes sieniņas ir vismaz piecus milimetrus biezas. Turklāt spiedienu kontrolē vesela vārstu sistēma, kuri novērš un reaģē uz ikvienu spiediena izmaiņu cisternas iekšpusē.

Plašāk cisternas drošības sistēmu mēs apskatījām rakstā, kuru var lasīt šeit: Viss, kas jums jāzina par sašķidrinātās gāzes uzglabāšanas cisternām.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Bezmaksas tālrunis: 20001804
© Intergaz 2023. Visas tiesības ir aizsargātas
INTERGAZ SIA
LV51503023031
Vaļņu iela 30, Daugavpils, LV­5401, LVA
AS BluOr Bank
CBBRLV22
LV57CBBR1126356400010
SWIFT: CBBRLV22
Ātrās saites
Rekvizīti
20001804
Lielirbes iela 1,
Rīga, LV-1046
Birojs Rīgā
Vaļņu iela 30,
Daugavpils, LV-5401
Birojs Daugavpilī
Seko mums